Môj priateľ je žiarlivý alkoholik

Príspevok v téme: Môj priateľ je žiarlivý alkoholik
KristinaTina

Problém:Dobrý deň. Mám 20 rokov. Chcela by som sa s vami poradiť, ohľadom môjho priateľa(22). Sme spolu rok aj 4 mesiace. Na začiatku vzťahu bol super. Starostlivý, o čo som ho požiadala, to spravil, no proste takmer dokonalý na život so mmnou. Takmer ... toto slovo som musela použiť, pretože pil. Najprv som si myslela, že to je ľuďmi, s ktorými sa stretáva( tak som sa snažila aby s nimi nikam nechodil a tak som ho zamestnávala a bola čo najviac s ním), no keď sa pri hádke zobral do obchodu a kúpil si fľašu a sám ju vypil tak už som zistila, že bolo zbytočné chrániť ho pred tým aby šiel s nimi piť. Po tomto incidente sme sa však dohodli, že je to nezmysel piť alkohol, keď sa pohádame kôli somarine. Vydržalo to mesiac aj niečo. Potom začal robiť veci typu: totálne na mól prišiwl domov a vyhováral sa, že pil lebo on má strašne ťažký život a neviem aké to je, keď jedho rodičia sa rozviedli alebo sa vyhováral na úplné blbosti. Raz mi to dokonca aj povedal keď bol triezvy, že tieto výhovorky použil aby som sa nehnevala. Počas jeho "alkoholických výletov" stratil a rozbil telefóny,mikiny, rozbil si hlavu, zlomil ruku a podobne. Chcela som aby to prestalo a tak sme sa nasťahovali do nového bytu(pred tým sme bývali každý u rodičov, on sám s mamou) Deň pred tým sme boli na dome u jeho otca grilovať ( jeho otec pracuje v Nemecku a tak bol dom prázdny) Tak sme pozvali ešte kamaráta a kamarátku ktorý sú spolu tiež dlhšie.Všetko bolo v pohode, kým oni dvaja neodišli na vyše hodinu preč a ja som zaspala. Keď som sa zobudila, môj priateľ bol úplne na mól. Vypil celú fľašu tequili , ktorú tam mal jeho otec a už aj polovicu fľaše rumu. Nevládal ani rozprávať. Hneď som zavolala kamoške aby prišli lebo som nevedela, čo s ním. Keď prišli tak sme sa ho snažili nejak strážiť aby už nepil. Mne tam začal nadávať a sácať do mňa. No des. Nakoniec ho kamoška nahovorila nech si ide ľahnúť do obývačky a tam zaspal. Všetko sme upratali a oni odišli. No potom sa znova zobudil a hľadal fľaše. Nechcela som aby už pil a trochu som sa bála tak som ich znova zavolala. Kým prišli on rozbil dvere a vypol prúd. Hneď som odtiaľ odišla a zavolala jeho matke. Tá ma ešte obvinila, že to sme ho na to určite nahovorili my a isto sme tam aj pili my. Pritom ten kamoš bol na aute a jeho frajerka nemala 18 a ja nepijem kôli obličke. Keď sme odtiaľ odišli, boli 3 ráno a tak som nemohla ísť domov tak som prespala u kamaráta kde sme spali všetci traja. Ráno mi vyvolával a vypisoval že keď pôjdem za ním, že mi dá peniaze alebo že mi nakúpi ja som odmietla.Potom som mu povedala, že sa rozídeme a bude to tak lepšie. Dosť ho to zlomilo a zasa sa spil a písal mi že sa mi ospravedlňuje a podobne a mňa to zlomilo a napísala som mu že dobre teda a odpustila som mu.No len to som nevedela čo bude nasledovať. Prišiel pred náš dom a zbonil tam totálne spitý na mol. Nakoniec mi volala jeho sestra, že on pil u mami s jej frajerom aby moj priatel nesiel pit von. Toto ma dostalo.Keď u nás zvonil bola možno jedna hodina v noci a tak ho môj otec vyhodil na ulicu. Moji rodičia nechcú aby som s ním bola. Po niekoľkých dňoch sme sa nasťahovali do bytu a kúpili sme psa. Chcela som začať od začiatku. Vadilo mu že mám facebook tak sme sa dohodli že si ho zruším. Na všetko žiarlil. Jeho kamaráti nám mali priniesť gauč, tak mi zavolal 20 minút pred tým ako.mali prísť aby som išla k rodičom lebo mu to vadí. Nuž chcela som mu vyhovieť vo všetkom lenže som sa už cítila ako väzeň. Medzi tým pil ešte veľa krát. Či už pred alebo potom ako sme spolu bývali. Pred týždňom diagnostikovali môjmu dedkovi rakovinu. Ale on ani na to neberie ohľad. Moja babka ma potrebuje a tak teraz spávam u nej a pomáham jej kým nepôjde s dedkom do Bratislavy čo bude pravdepodobne v pondelok. No lenže aj to mu vadí. Celé mi to vykričal a jeho matka tiež. Že či moja babka nevydrží sama a podobne a že keď sa mojmu priatelovi niečo stane tak ja za to môžem. Keď som včera večer odchádzala tak prišiel s fľašou vodky a pil ju predo mnou kým som neodišla. Je mi z toho zle a najhoršie je to, že ten pes je s ním a vplýva to na neho zle pretože je to stafford , tým pádom ho môže ako dospelý napadnúť. Priteľova matka mi neustále vyvoláva aj celej mojej rodine počas celého vzťahu. Kôli alkoholu má už aj podmienku a ja sa cítim už s prepáčením ako idiot pretože za všetko čo on spraví podľa jeho rodiny môžem ja.Počas maturity som to mala tiež to isté. Noc pred maturitou som sa vôbec nevyspala lebo mi celú noc vyvolával a nemohla som si vypnúť mobil pretože by mi nezvonil budík.Čudujem sa že som zmaturovala na samé1. Teraz pracujem u svojho strýka v optike a aj to mu robí problém neustále ma kontroluje čo, kedy a ako robím a aký chlap to pri mne rospráva. Dokonca aj za to,že chodím jesť do reštaurácie som už dostala vynadané. Raz prišiel tiež spitý a nožom rozrezal sveter, čo si práve dal dolu zo seba. Ďalší raz keď prišiel a už som mu povedala že je koniec a balila som sa si zobral nôž a išiel na balkón tak som ho tam zatvorila a povedala ze ak ten nôž nehodí cez vetrák do vnútra, zavolám políciu. Poslúchol, no keď som ho pustila do vnútra, chytil ma a hodil na postel a držal ma, aby som nemohla odísť. Mám to ukončiť? Alebo čo mám robiť?

hrncarka

...si prilis mlada na to, aby si sa s takymto chlapom zozierala..byt tebou idem od neho cim skor prec a najdi si normalneho chlapa...

patrici77

vies kde je problem, cakat, ze sa nieco zmeni ked to stale len slubuje podla mna zmysel nema, treba od neho proste odist

Ondo1994

Hm. A zase tu mame pripad tohto typu.. Alkohol, bitky, nadavky čo nato sa sťažuješ, ale sex ti je snim dobry čo? A preto si snim aj ďalej, lebo ti je dobry v posteli. Inak by si už od neho odišla...
Pojebana povrchnost, sa pozri do vnutra človeka.

minikonka

Kristina,

si este mlada a uz zazivas taketo veci, bude to iba horsie, tam kde je alkohol vo velkom mnozstve a prinasa so sebou aj agresiu nic dobre na Teba necaka.
Alkoholizmus je choroba, Tvoj priatel si to, ale este neuvedomuje, pravdepodobne v jeho rodine tiez niekto pil.. Nemozes mu pomoct a ani mu nepomozes!!! Kym nebude chciet on sam! Kym sa toto stane (ak vobec), on sam si este prezije vela zleho... ak s nim ostanes caka Ta peklo - teror, vycitky, vytriezvenia, ospravedlnenia, sluby - ze uz nikdy viac, mozno aj plac z jeho strany a stale dookola. Zdepta Ta to, vycerpa - hovori sa tomu aj spoluzavislost (najdes o tom na nete vela).
Aby si sa vsak tomu vsetkemu vyhla - odid, nevycitaj si nic, nemysli na neho, sustred sa na seba a na svoj zivot. A zober prosim aj psika, pretoze takouto "vychovou" spravi z neho psychicku trosku a v najhosrom pripade mu moze aj ublizit. Priatel psovi, pochybujem, ze by sa to stalo naopak...
Neviem aky mas vztah s rodicmi, ale povedz im o tomto, nech Ti otec pomoze zbalit veci a odid od neho. Caka Ta urcite niekto lepsi, neznic si zivot kvoli lutosti. Kazdy je zodpvedny sam za seba! A pamataj, nelubi Ta, on nelubi ani seba, preto sa upija a lutuje, Ty s tym nic nespravis, su to jeho bolesti a on si ich musi vyliecit sam - iba to je cesta.
Drzim palce, aby sa Ti to poradilo!!!

kafe

no keď si chceš dosrať život tak s ním sa ti to určite podarí. Nabetón. Fakt ťa nenapadlo, že žiť sa dá aj inak? A prečo preboha by si s ním mala zostať? Či utrpenie a bolesť ti spôsobuje nejakú zvrátenú radosť? Nechápem, ČO ťa drží v takom vzťahu TERAZ, keď vieš ako veľa pije a ako sproste sa správa. Dovi a viac ťa nemá prečo zaujímať. A ty sa trochu zamysli, čo je pre teba normálne a čo nie. Lebo to čo si tu opísala je pre mňa osobne nenormálne a už dávno si mala byť na míle vzdialená od takéhoto človeka.

bibinka66

CLOVEK nevie ,si to vymyslas alebo to pise sam osud,ale kolko krat davali v tv novinach ,ze mladik zabil priatelku koli ziarlivosti.Hruzu takych sprav uz videla...no fakt ta nechapem,ako ked uz noz vytiahne...si vezmi ,ze ked ma vypite je uplne mimo zmyslania...takze keby sa rozhodne ta podrezat ,tak pri promiloch mat problem nebude.Aby aj z rodiny niekomu neublizil.Myslim si,ze je naruseny a v takom mladom veku o to horsie.Kazdy sme si v zivote niecim presli...niekto pije,ako moj ocino,ale neni vulgarny a neohrozuje nas nozmi ani to nikdy neurobil.Fakt sa ti cudujem ,telefony nezdvyhaj ,zrus kontakt ...proste co mas cakat ,ze si ta niekde pocka????zamysli sa do riti nad sebou