Kde sa zoznamit?

Príspevok v téme: Kde sa zoznamit?
pedro17

Ahojte,
je piatok večer a ja sedím sám doma. Nedobrovoľne. Už dlhší čas ma trápi môj život a možno práve vy mi dáte inšpiráciu ako to zmeniť. Trápi ma že nemám priateľku a takmer žiadny sociálny život. Nie vždy to bolo takto, chodieval som často von s partiou, no ako roky plynú, každý si niekoho našiel a trávil čas s ním. Z pravidelných stretnutí sa stali príležitostné a neskôr veľmi občasné. V podstate teraz je situácia taká, že mám síce dosť kamarátov, ale stretneme sa pár krát do roka, lebo viac času nie je. V poslednom čase sa mi stáva, že fakt nie je s kým si vyraziť niekam sa zabaviť. A dostávam sa k druhému problému, že by som si rád našiel partnerku. Ale tým že nemám príležitosti tak sa mi to nedarí. Mám zamestnanie v ktorom som od rána do večera zatvorený v kancelárií v mužskom kolektíve, takže ani príležitosť s niekým sa zoznámiť v práci nemám. Som aj introvert čo celú situáciu sťažuje. Skúšal som sa zoznamovať tak náhodne buď v obchode, na ulici, na pošte prostredníctvom malých konverzácií sa prihovoriť k slečne čo mi bola sympatická ale ako si to nefungovalo. Cítil som sa hrozne nervózne pritom a uberalo mi to veľa energie. Úplne najlepšie som sa cítil, keď sme boli ako partia niekde vonku, vtedy som sa cítil uvoľnene a v skupine som ľahšie nadväzoval ten počiatočný kontakt. Myslím, že keď s nejakou slečnou oťukám, tak nemám problém byť s ňou aj osamote a rozvíjať ten vzťah. Ide mi hlavne o prekonanie toho prvotného kontaktu. Premýšľal som aj nad nejakou aktivitou, pri ktorej by som sa cítil aj uvolnene a mohol sa s niekým spoznať. Niečo čo by ma aj bavilo, jazykové kurzy, skupinové cvičenia. Skúšal som aj internetové zoznamky, ale cítil som sa ako odpad ktorý nie je hodný existencie na tomto svete. Nikdy som nemal problém so sebavedomím, no asi práve internetové zoznamky mi ho naštrbili. Konkrétne som skúšal pokec a badoo, neviem či je ešte niečo iné čo by na Slovensku fungovalo. Na týchto zoznamkách som sa zoznámil s pár dievčatami, ale drvivá väčšina ani neodpíše. Vtedy som si fakt začal klásť otázku, čo so mnou nie je v poriadku. A myslím si, že profil mám aj zaujímavý, aj fotky normálne. Po pravde chodiť na diskotéky ma nebaví a myslím si, že také normálne dievča na život tam ani nestretnem. Neviem kde hľadať, nezoznámil som sa s nikým novým už niekoľko mesiacov a cítim, že je najvyšší čas to zmeniť lebo ma to zožiera. Čo by ste mi poradili?

ivobrick

22v a ty si skus najst normalnu partnerku. Nie stetku. Peniaze, moc, sila+krasa=arogancia, vypocitavost. Nakoniec rozvod/rozchod.

Dalsi omyl je ze zena nema sexualne potreby. Ak je zdrava. To som si aj ja myslel, pred 10timi rokmi resp. kym som si nenasiel vaznejsiu znamost.

Libertz

pedro17: mozem vedet kolko mas rokov? Ja mam tiez takyto podobny problem akurat ze chodim na vysku a nie do prace. Aj s tymi kamaradmi to mam v podstate rovnake ako ty, ale kamaradov si ja nemam vacsinou problem najst.

pedro17

Máš svojim spôsobom pravdu v tom že milovať môžu na mne istý súbor hodnôt. Ja som však hovoril o peniazoch, tie vlastnosti ktoré si opísal ak chlap má tak určite má aj peniaze. Väčšina z nich sú vlastnosti alfa samcov, povedz koľko alfa samcov chodí po svete? Myslím že je to skôr zopár percent, čo ostatní chlapi? tiež nemajú frajerky keď nemajú opísané vlastnosti? Rôzne ženy majú rôzne kritéria na výber partnera. To vidím na kamarátoch, ich frajerky si ich vybrali buď podľa toho ako ich priťahovali fyzicky, alebo ich lepšie spoznali a zistili že si rozumejú a príťažlivosť prišla neskôr. Ja si myslím, že mám čo ponúknuť. Mňa teraz trápi to, že nemám komu. Ocitol som sa v sociálnej diere, aj vlastnou vinou tým že som nerozvíjal a nenadvazoval nové vzťahy.

vaporwave, profesiu si tipla spravne. Ten zoznam atributov ti zrecitujem aj o pol noci keď ma zatrasieš, ale nie je to zas prieberčivosť, skôr už viem čo chcem. Sú to také normálne atribúty, nič nadpozemské.

smilova

Mohol by si popozerať teda net, aké kurzy sú z tých, čo ťa zaujímajú. Alebo nejaké krúžky, spolky. Tak máš väčšiu pravdepodobnosť spoznať ľudí. Je ťažko vyriešiť samotu rýchlo. Tak vidíš, aj keď cielene hľadáš, tak ako na tých zoznamkách, nie vždy bude záujem obojstranný..

vaporwave

22v

autor témy očividne nebude ten typ playboy-a aký popisuješ vo svojich textoch a nemám ani pocit ze by sa chcel naňho hrať :) ja si typujem ze by to mohol byt informatik :)

pedro - skusal si si už urobit zoznam atributov, ktore by dotycna mala splnat a aky zivot by si s nou chcel viest ? ist na to viac strategicky..a na základe toho potom ju hladat niekde kde by sa dany typ človeka vyskytovat mal viac? pripadne aj na tych zoznamkach si potom filtrovat ludi podla zaujmov, hodnot, alebo robit pokusy aj so svojim profilom..

22v

"určite nechcem aby ma mal niekto rád pre peniaze"

lenze ty zijes stale v rozpravkovom omyle ze ktosi miluje "teba".. ale "ty" nie si pre zenu nic ine, nez subor schopnosti, a ak su dobre, tak miluje prave tieto schopnosti, napriklad schopnosti ziskat moc a spolocenske postavenie, co zenam imponuje. a ked niektoru z tychto vlastnosti stratis, strati sa aj laska zeny k tebe, napriek tomu ze "ty" si stale "ty". pre zenu nie je dolezite kto si, ale ake mas schopnosti postarat sa o nu, o jej deti, ake geny das jej detom, ako ju ochranis, ako ju zabezpecis, do akej spolocnosti ju privedies, ake moznosti jej otvoris...

ak chces zenu, musis uvazovat ktoru z tychto schopnosti jej mozes preukazat. nezalezi na tom kto si a aky si clovek, ci dobry alebo zly, ale ake mas schopnosti, genetiku, silu, vzhlad, akcnost, sutazivost, ako si respektovany, spolocensky uznavany, nezavisly.. a mnohe z tychto kvalit v dnesnej dobe podtrhuju peniaze, ale to nie je samotny ciel ktory zeny pritahuje, ale to co sa skryva za tym.

laska je v skutocnosti velmi pragmaticky, chladny a vypocitavy druh citu, ktorym sledujeme len uspokojovanie vlastnych hmotnych potrieb, v pripade muzov ide o sex, v pripade zien vyssie zmienene potreby.

pedro17

S tými cvičeniami a kurzami som nezačal, to ma napadlo dnes večer, že tam by som mohol začať lebo ma táto situácia dosť trápi. Ja si myslím, že dalo by sa zoznámiť niekde ale asi mi chýba fantázia aké miesta by to mohli byť.
Tie dievčatá s ktorými som sa zo zoznamiek stretol tak ma nechcela, s odstupom času som si uvedomil, že sme sa k sebe nehodili. Vtedy som ešte nevedel tak správne vyhodnotiť kto sa ku mne hodí a kto nie. Teraz to viem lepšie, ale nepadli tam nikdy vzájomné sympatie, buď som chcel ja a ona nie, alebo naopak, alebo som spravil nejaké chyby, niečo pokazil a stiahli sa. Ale to sú veci na ktorých viem popracovať, nebyť nervózny atď. Viac ma však trápi teraz ten nedostatok príležitostí sa s niekým zoznámiť. Pokojne byť aj kamarát, fakt som teraz v takej situácií, že nemám ani s kým ísť von. Len tak sa priateľsky porozprávať. S terajšími kolegami nie sme až taká partia, že by sme chodili von. Tiež majú priateľky/manželky, pár krát do roka zájdeme niekde, ale nie je to také, že by som sa mohol na to spoliehať.

A zarábam toľko, že sa nesťažujem, ale určite nechcem aby ma mal niekto rád pre peniaze. Ani sa žiadnej tým nechválim, skôr to držím v takej neutrálnej rovine.

220v

treba zacat poriadne zarabat, potom budes musiet tie p*ce este aj odhanat ako doterne muchy. zaklad je si uvedomit, ze su to stupidne sliepky ktorych jedinym cielom je nalepit sa na chlapa ktory ma moc ich niecim hodnotnym obdarovat. a ty im prakticky nemusis darovat nic, staci len aby mali tu vedomost, ze ak by si chcel, tak im cosi mozes dat, pretoze mas z coho rozdavat.