nizkohormonalna antikoncepcia

gabika222

Ahojte, ja uzivam logest, v podstate som spokojna, akurat, ze mam niekedy pocit, ze mi ho ani netreba, lebo sa mi vyrazne znizila chut na sex. Mate niekto podobny problem??

manka13

Chcem si dat antikoncepčnu ihlu do pleca, ako to prebieha? A koľko to stoji a na ake dlhe obdobie mi ju daju ĎAKUJEM

asti

ja uzivam mercilon, obcas mam hnedasty vytok, ale lekarka hovorila, ze kym nemam iny problem, nech to necham tak, lebo ina HAK by mala uz viac hormonov..pretoze mozem brat len tie,co su na kazdy den s rovnakou davkou hormonov, kvoli cystam...ale inak, spatne mi nebyva, ani som nepribrala, takze OK :o))

caylee

tak ako vidis, kolko ludi tolko chuti. ja osobne beriem diane-35(teraz minerva) uz par rokov a nikdy som nemala ziaden problem. momentalne zacinam uvazovat o "menejhormonalnodavkovej", bola mi odporucana naplast, kruzok alebo mercilon. naplast som vylucila, americka FDA uverejnila studiu o skodlivosti tohoto typu ant. - uvolnuje viac hormonov ako sa deklaruje a v nepretrzite. kruzok je na nasom trhu relativne kratko, nie su klinicke studie, mercilon je sice menej davkovy ako minerva ale je to vymena tabletky za tabletky .. takze zatial len skumam dalsie klinicke studie a rozmyslam co s tym :-)

zaza

Najlepsie je poradit sa s lekarkou. Zalezi aj toho kolko chces na mesiac investovat. Ja som brala Regulon aj Mercilon a bolo mi velmi zle na zaludok. Rano som mala stavy ako pri tehotenstve. Potom som brala Jeanine a tie boli fakt velmi dobre ale na tri mesiace stoja 1040,-Sk a to je uz dost vela. Len pri tejto velmi nizkohormonalne treba obzvlast dbat na presnu hodinu uzivania, aby si sa "nemusela" vydavat. :D

lole

Ja berem LOGEST je to nizkohormonalna HAK. Vybrala mi ju moja onkologicka, lebo z MERCILONU som mala nador v prsniku a HAK musim brat kvoli poruche menstruacneho cyklu. Mercilon urcite neber a aj tak nepatri medzi nizkohormonalne. Ja som s Logestom velmi spokojna, absolutne ziadne neziaduce ucinky (pribratie, zhorsenie pleti, bolesti pri menzese...).

cindy

Tak tuto antikoncepciu som brala tri mesiace - a nikdy viac.... bolo mi tak zle, ze v jednej chvili som myslela, ze je so mnou koniec. Momentalne uzivam REGULON a mozem doporucit aj MERCILON.