rozvod vs samovrazda

Príspevok v téme: rozvod vs samovrazda
sani777

Ahojte,

Asi pred viac ako rokom som tu pisal,ze ma zivot nebavi a nie je mozne ho ukoncit z dovodu ze mam rodinu,deti. Dovod som asi uz nasiel a aj spolu tu na forume..., tazko sa mi to pise,ale je to moja manzelka. Nechcel som aby sa take nieco stalo,ale uz sa to dalej neda zvladat a opat mam depky.

Rozvod znamena koniec rodiny, vsetko co sme si vybudovali- majetok, deti spolocne zazitky a 11 rokov zivota o ktore nechcem prist, samovrazda teda znamena to iste.

Postavil som sa teda voci tomu a nasiel som ako take riesenie.V praci dam vypoved (aj tak ma nebavi) a pojdem do zahranicia (600 km od domova) zacat od znova.

Chcel by som sa Vas opytat je podla Vas taketo riesenie spravne?

Nemal by som predsa ostat doma a pokracovat v 11 rocnom vztahu? Nie je na koniec uz neskoro ako som si aj ja vravel? ako sa ktomu postavi moja cela rodina ze odchadzam? a co moje deti, kto a ako ich vychova? len neviem si predstavit dalsich 5 rokov kym vyrastu...

Chcem aby som bol konecne naplneny u inej partnerky, uz ma nebavi prezivat ako prezivam co uz bude cca 5 rokov. (nechcem od partnerky tak vela len viac fantazie a viac otvorenosti a pravidelnosti v sexe :) ). zacal by som naprv tyzdnovkamy a neskor by som to asi postupne dal na javo ,ze to uz nema zmysel.

co si o tom myslite? Dakujem

_meno

Ahojte sani777

Ak mozem, z mojich skusenosti sa oplati k zivotu postavit zodpovedne.

Kazdy sme zodpovedny najmä za seba, cize napríklad ked ste priviedli dietky na svet, ste zodpovedni za to co im poskytujete.
(tu akoby vasa zodpovednost k nim nieze konci, ale ked im poskytnete vsetko co mate, dali ste im maximum).
Podobne napríklad zodpovedne sa mozte postavit k praci: citite sa v tejto praci zle? Preco, popiste to konkretne.

Vzdy povedzte co konkretne Vas robi nestastnym a na druhej strane, co dokazete VYTVORIT VY aby ste boli stastni.

Ked som hlbsie pocital tvoj príspevok, zistil som ze niecomu odporujes.
Je to nieco, co ZIVOTchce skrze teba vytvarat, ale ty tomu odporujes.
(stojis ceste v zivotu, vytvaras odpor, preto citis coraz menej zivota, radosti ..... )

Potrebujes sa vzdat sucasneho JA, aby si uvidel nadhlad, aby si vnimal zivot, ako chce aby si zil.

(kludne to moze byt ze konas dobro urcitym spôsobom, avsak zivot nechce aby si konal dobro tymto spôsobom)

Finta je vsak akoby v tom, ze si to TY kto vytvara odpor, cize cim viac sa opries o seba, tym horsie dopadnes :-)
(ja ta napríklad viem usmernit k zivotu, mozem ta naucit ho vnimat, prestat mu odporovat, a zarovej naucit ho prejavovat)

V skutocnosti nie ste tak oddeleny, len tak silno odporujete prosto.

Z toho co pises az tak nevnimam, comu odporujes.
Ale vnimam ze to nebude mat nic spolocne s pracou (lebo sucasna ti nevadi, podobne ti nevadi ina praca).
Nebude to nic spolocne so zenami, pretoze zenu mas a pises ze do buducna by si mozno bol ochotny byt aj s inou.
Nebudu to deti, tie vnimas intenzivne, tomu neodporujes.

Co to len tak moze byt .... z toho co pises je jedina vec ktoru chces intimna, takze si myslim ze toto je ta oblast toho co "chcete".
Finta v zivote je taka, ze nepotrebujeme v skutocnosti cakat na to co vytvori niekto iny, v skutocnosti cakame na samich seba (cize nikdy nic nepride, lebo s vkutocnosti na vsetko mame moznost vytvorit).

Takze "nechcem od partnerky tak vela len viac fantazie a viac otvorenosti a pravidelnosti v sexe " je v skutocnosti to co mozno nevytvaras.
(ja viem ze sa budes hnevat aj na mna, podla toho comu odprujes prirodzene mozes zistit opacnu stranu - ze to v skutocnost nevytvaras ale chcel by si to prijat (toto robis preto, lebo v minulosti sa ti karmicky vratilo co si spravil skrze neprijemnu skusenost v danej oblasti.

Tak napríklad: akému sprortu sa venujete? akym cviceniam sa venujete? ake kozmaticke salony navsevujete, resp. ako sa venujete vizazi svojej? ako pracujete na vztahu s manzelkou, ako vnimate manzelku, co sa jej paci, cim jej kazdy den spravite radost?

Ak chcete nieco od niekoho, potrebujete dat nieco co niekomu ... napríklad ak Vasa manzelka napríklad ja neviem rada je, a vy ste medzicasom prestali varit, tak samozrejme ze ona na oplatku prestane napríklad zehlit.

Napisem to este este jednoduchsie: Zivot Vas oslovi, aby ste sa podlili o to co Vam dava - otázkou je, ako zareagujete, ci ste ochotni sa podelit.
(moze to byt uplna banalita, voci ktorej mate odpor .. naprikla Vam manzelka povie aby ste umyly deti a vy to odmietnene ze to je zenska praca ale este si neuvedomujete ze tym oberate o zivot seba samého.

Inak povedane, nespokojnost spociva v tom, ze odmietame to co je, chceme co nie je. (inak povedane kasleme na Zivot, ale chceme aby bol iny ... odmietame to co je, a dufame ze pride nieco ine).

Urcite si trosku vypite a vyrozprávajte sa, uprimne. Mozno padnu aj skared slova, ale uvedomite si co odmietate spravit (vytvorit).

Je to nieco co opakujete, nejaky vas zvyk, ktorého nie ste ochotny sa vzdat ... spoznate to podla toho, ze z toho nemate ziaden uzitok, ale dufate v to ze daky uzitok z toho "niekedy sa zivot zmeni a dostanete co chcete".

Ak to nefunguje jeden den, z mojich skusenosti to nebude fungovat ani za 1000 dní.

(jednoducho skuste si toto: Zajtra rano sa zobudíte, a ked sa budete citit zle, hovorte o tom. Ludia od Vas budu nieco chciet, dajte im co chcu (je mi jasne ze to nechcete spravit).

Stane sa akoby to, ze zacnete vidiet svoje hodnoty, ktore teraz povazujete za bezhodnotne (kludne to mozu byt "malinke veci", napríklad manzelka si vie aj sama nakupit suroviny v obchode, aj ked ja rad nakupujem a viem to, odmietam o spravit..alebo vie robit elektriku a pride za Vami opity sused ze mu nejde televizor a vy si poviete zase tento darebak co mi uz Xkrat spravil zle, odmietam ist mu pomoct).

Vidite sa v tom? : ) Skuste vnimat co od Vas vkuse ludia chcu, to je to co najcastejsie volame ze nas otravuje
(pretoze su to nase talenty, nase dary, to je to co chce Zivot realizovat skrze nas .... ako napríklad ja prirodzene viem vytvarat pocitace, preto samozrejme pocitace nechcem, preto som s nimi v spojeni, viem ich hocikedy .... ale okolo mna su ludia co ich nevedia, a vkuse ich chcu odo mna. Preco ?

Lebo Zivot chce aby sme zili vsetko spolu, slnko, voda, lekar, elektrikar, zvierata, ludia, biely, zlty, modry, slovensky hovoriaci, japonsky hovoriaci, muzi, zeny, deti, starci, novinky aj tradicie, Zivot sa realizuje vo svojej Mnohotvarnosti jednoty, inak povedane "zivot je pestry".

Ukazem Vam cvicenie : ked zajtra Vas oslovi niekto ze nieco chce: vykaslite sa na seba - pomozte mu aj napriek tomu ze to je podla Vas blbost a proti Vasej pravde, proti prirode: a vsimnite si spatnu vazbu:

Pred danym cinom budete vytvarat hnev, odpor ... po danom cine budete citit lahkost a urcitu radost, opisal by som to ako nadnesenie, odosobnenie.

Atd atd Vas zivot je hlavne o Vas sani777, kludne ak mate pocit ze Vam padli vhod moje slove tak napiste email.

Pekny vecer Vam prajem sani777, do života veľa šťastia radosti pohody pokory ale aj dostojnosti, vsetkeho co si len prajete :)

Sani7777

Gima
Ci to je take jednoduche povedat zene ze budem domov chodit sporadicky?je jasne ze za ten cas budem mat ine zeny zivot atd a ju tu necham na pospas s detmi...

Gima

Mala zmena prostredia ešte nikomu neublížila. Ked máš tu možnosť, tak vyskúšaj. Rodine a bývalej to nejak vysvetli, že na neurčity čas chceš ísť do zahraničia, potrebuješ zmenu a že deti vždy budu u teba na prvom mieste. Je to normálne, každý občas potrebuje zmenu. Takto, ked už žijete odlučene, je vysvetlovanie lahsie.

Sani7787

Ahojte.
Tak po dlhsom odmlcani tu pisem znova :)

Kedze sa pomaly blizi cas mojho odchodu neviem co mam robit.je to tazke sa len tak vzdat a odist od deti a zazemia.cez vianoce to bolo doma opat hrozne avsak po nych je zena nejaka ina.lepsia neviem ci postrehla moje depky ci co.bojim sa ze to bude len chvilkove a ked nie bojim sa odist a zanechat tu kus seba (je to cca 1000km a nemam zaujem sa vracat,skoro ..citit tu hambu pre rodinou..ale co deti??)
Ako to mam oznamit?mam klamat?povedat ze idem na sluzobku dlhsiu?alebo povedat pravdu este pred odchodom? Povedat ze idem na sluzobku a potom ze mi tam ponukli miesto? Poradte prosim.
Dakujem.

drevo

Mili Sani chceš isť na 5 rokov do kelu a čo urobíš ked po 5 rokoch sa vrátiš a tvoje vlastné deti budú hovoriť oco inému clapovy?nebudú ťa poznať hovorí sa zíde z očí zíde z mysle ked chceš odísť stačí niekde tú na Slovensku aby si to k deťom nemal daleko a aby si s nimi mohol byť častejšie deti za problémy svojich rodičov nemôžu zober rozum do hrsti už len kôli deťom ked nie kôli sebe držím ti palce nech sa ti v živote deje len to najlepšie.

drevo

Mili Sani chceš isť na 5 rokov do kelu a čo urobíš ked po 5 rokoch sa vrátiš a tvoje vlastné deti budú hovoriť oco inému clapovy?nebudú ťa poznať hovorí sa zíde z očí zíde z mysle ked chceš odísť stačí niekde tú na Slovensku aby si to k deťom nemal daleko a aby si s nimi mohol byť častejšie deti za problémy svojich rodičov nemôžu zober rozum do hrsti už len kôli deťom ked nie kôli sebe držím ti palce nech sa ti v živote deje len to najlepšie.

anjelik *

Všetko sa dá zmeniť, ver, že áno. :o)

Tak postupne..tvrdíš, že manželku miluješ. Pravda je, že si na nej závislý. Ak by si ju miloval, tak by si ju chápal. Ak by si bol rozumnejší, videl by si, že s tebou iba manipuluje. To robia slabí ľudia, ale dostatočne rozumní na to, aby zistili, že stačí druhého ovládnuť a majú vyhraté. Ona ťa ovláda cez svoju vagínu. :o) K tomu ti vrhla nejaké detičky a poistila si ťa. :o) Jediné východisko, zmieriť sa s tým, aká je, alebo odísť.

Práca..no neviem, čo robíš presne, ale ak máš ponuky, tak asi nebudeš skladník na vrakovisku. Ono ťa to asi prekvapí, ale vždy sa dá ešte aj ďalej pracovne rozvíjať, kariérne,,,čiže, môžeš sa vzdelávať vo svojom odbore. Jedno s druhým súvisí..Zabiješ kariérou 5 rokov, deti podrastú.rozvedieš sa, ľahšie sa budú platiť alimenty, budete si môcť dovoliť opatrovateľku a mohol by si mať manželku pre seba. Ak nie, exkluzívnejšie kurvičky.

Možností je neúrekom...tak prečo to neskúsiť? Zomrieť sa dá vždy. Ale žiť treba teraz.:o)

Len na chvíľu sa pozri na seba úplne bez emócií...nepríde ti to zábavné? Chcieť sa zabiť pre tak primitívne dôvody, ako je sex? Dovoliť jednej žene, aby ťa zlomila a zdegradovala na živoriacu nulu?? Kde je tvoja hrdosť? Ja ťa nekritizujem, necháp to tak..len možno, ak uvidíš, čo robíš zle..dokážeš to zmeniť. Bola by ťa škoda...:o) Ako sa vraví, ľudí je jak sračiek, jeden hore dolu..ale vieš, potešilo by, keby pribudol jeden človek, čo pochopil, že problémy sa neriešia únikom, ale pochopením a popasovaním sa s nimi. :o)

Sani mike

Dakujem anjelik.

Ono okrem sexu co je najvacsia pricina to je aj praca,dalej doma ako ponizovanie,(jeden cas aj bitie je to na smiech ked to robi zena haha) vsetko co robim je zle,nedostatocne atd.

Uz fakt to nezvladam nemam chut uz bojovat.

Ano som slaby zbabely nemam uz podporu a chut zit.uz sem asi nebudem pisat.dakujem za vsetko anjelik nech sa dari.

anjelik *

Tož, čo s tebou.:o) Ak si slabý, potrebuješ zosilnieť. Najjednoduchšie je to cez druhého. Stačí s niekym hodiť reč. Ideálne sú aj deti..ty ich máš, tak sa s nimi zahraj. Pomáhajú filmy, hudba, šport.To sú dostupné vonkajšie zdroje. Práca detto.

Všetko sa ale zneguje, ak začneš príjemnú konverzáciu sám so sebou a budeš sa oslovovať, ja kokot. Ja slaboch, Ja debil. Ja nula. A podobne, zase možností je neúrekom, ako sa *dať dolu*. :o)

V zásade je jedno, či sa zabiješ, či prežiješ..len asi by mi na tvojom mieste nebolo jedno, že v budúcom živote to budeš mať ešte, ale naozaj ešte horšie. Že si nespomenieš, je isté..ale trpieť budeš ako hovädo opäť. Už tento život to nie je bohviečo..tak, ak veríš aspoň niečomu, čo píšem..tak sa skús ešte spamätať a počkať. Na ďalšiu príležitosť..pracovnú, alebo životnú. Ľudia stále plačú, ako zle teraz žijú.. Ale úprimne, čo keď im už presne to, čo ja píšem tebe, bolo povedané..spravili vtedy niečo, pozbierali sa, alebo sa na to vysrali, rovnako ako ty a teraz sa nestíhajú diviť..že to kde som a v akých sračkách. Ty len nejebeš podľa vlastnej chuti a chceš sa zabiť, ďalší sa vyžrali a tiež sa chcú zabiť..ďalší sú osamelí..atď. Tak sa skús zamyslieť a pozrieť na to,čo chceš urobiť a najmä prečo. Že aký vklad to bude do budúcnosti..či už tvojej alebo tvojich detí. :o)

sani mike123

No asi stoho nic nebude.

Som slaby labilny clovek, nedokazem vlastne nic.nemam na nic uz chut ani energiu...depky sa mi vracaju a opat to chcem ukoncit cele. boh a vsetci nech mi odpustia...ale som kkt co uz...