Minimálna mzda 2016

Príspevok v téme: Minimálna mzda 2016
Petra72

Ahojte. Už dlhšie pracujem za minimálnu mzdu. Mám z toho dosť nepríjemné pocity. Cítim sa spoločensky veľmi nízko. Tí, čo pracujete za tak málo peňazí, nemáte v sebe pocit menejcennosti? Pozerám, že od roku 2016 stúpne minimálna mzda v hrubom na 405 euro - www.minimalnamzda.sk . Myslíte že to je definitívne? Vy sa ako vyrovnávate s nízkym príjmom?

helenkaaaa

Nech to riešia cez inšpektorát práce. Do 3 rokov to môžu dať aj na súd alebo to môžu dať do telky. Ak sa nedodržuje zákon v tomto smere, nemusí sa potom v žiadnom, nie? Úplne bez pravidiel? Však aj nevyplatenie mzdy je trestné. TREBA TO RIEŠIŤ. Vraj prídete o prácu? AJ NA TO JE ZÁKON A PENIAZE ZA TRI ROKY SÚ FAJN. UDÁVAJTE. POŠLITE KONTROLY.

Rasťo_

Helenkaaa, zlata chod na vychod tam robia za minimalku aj pracovnici mestskych televizii, najma administrativne pracovnicky, dalej predavacky, sekretarky, uctovnicky, referentky, personalistky, postove uradnicky, zdrav. sestry, ekonomky, najma ak pracujes v sukromnom sektore v podnikatelskych firmach ti toho vela nedaju lebo majitelia hrabu viac pre seba a svoju rodinu a ked sa ti nepaci tak prosim odid ale nikto za tebou plakat nebude lebo na tvoje prac. miesto caka dalsia desiatka nezamestnanych. Takze ak chcu mat pracu a nechcu byt na urade prace tak robia aj za taku sumu, i tak je to lepsie ako nic.

minimalka

405 € vám musia dať za výkon pomocných, prípravných a manipulačných prác, ktoré môžete robiť aj so základným vzdelaním.

Ak robíte niečo viac, napr. odborné alebo obslužné rutinné práce, administratívne práce, remeselné alebo sanitárne práce, máte nárok na vyšší plat - aspoň 486 €. Takže verím, že pod minimálnou mzdou myslíte tú adekvátnu.

youtu.be

Cicamica7

Aj ja mam minimalku mam vs a plat takyto a to som rada ze vobec niekde robim...dlho som len chodila po pohovoroch a konecne ma vzali...co uz som rada ze mam niekde miesto

práca volá

ja tiez makam za minimalku aj vsetci naokolo lebo zijeme v takom kraji kde viac dostane len elita a zlodeji.
no je lepsie nieco robit aj za tu minimalku ako sediet doma na riti a nerobit nic a zit z davok hmotnej nudze.
tak clovek aspon je medzi ludmi, ziskava prax, stale je nuteni nieco sa ucit a vzdelavat a mnohokrat zazije aj kopec srandy, zalezi kde robite.
a najradsej mam takych kretenov lenivych co nemaju ani skoly ani prax a idu vyblakovat to sveta ze oni za minimalku nikdy robit nebudu, toto mam najradsej. Potom niesu o nic lepsi ako cigani.