alergicka zihlavka

Príspevok v téme: alergicka zihlavka
sissi lu

Dobry den, chcem sa poradit s niekym ako liecit alergicku zihlavku. beriem na to po vysetreniach u dermatologa xyzal, ktory to sice potlaca ale problem nelieci . Zrejme by trebalo ist viac do hlbky. Vyhybam sa veciam co mi radil lekar podla testov , no v poslednej dobe sa mi to zhorsuje napriek tomu ze som nejak nezmenila nic cim by som alergiu provokovala. Dakujem za kazdu radu .

Radoslava123

Aj šampón, mydlo, prášok na pranie, avivážny prostriedok, telové mlieko, antiperspirant... vlastne všetko, čo môže prísť do kontaktu s pokožkou, ti môže vyvolať tento problém, tak si aj na také veci daj pozor a skús radšej výrobky pre alergikov, prípadne pozri niečo v bio obchodoch. Aj potravina, na ktorú si alergická, ti môže vyvolať žihľavku, nielen kozmetika. Neviem presne, čo si mala v teste, no skús sa zamerať aj na veci, ktoré si v teste nemala a dať sa na ne otestovať. Ak máš alergiu napríklad na nikel, tak nejde len o retiazky, náramky a gombíky na nohaviciach, ale aj potraviny môžu byť bohaté na nikel. Medzi potraviny bohaté na nikel patrí napríklad špenát, možno si ho zjedla a teraz máš problém.