Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako si nájsť vzťah - tichá osoba

Príspevok v téme: Ako si nájsť vzťah - tichá osoba
Mell717

Ahojte, mám 24 rokov a môj problém je taký že som zatiaľ mala len 1 taký ozajstný vzťah. Už 3 roky som sama a mám pocit že vo svojom živote už ani nestretávam nových ľudí.

Chodím na VŠ, som v piatom ročníku čiže už takmer každého poznám, chodím aj vonku s partiou ale to je tiež také že už nikoho nového nespoznávam.

Nikdy sa mi nestalo že by ma niekto oslovil len tak niekde na ulici, v autobuse, obchode alebo podobne.

Nemyslím si že vyzerám najhoršie, problém je asi v tom že som dosť tichá, veľa ľudí mi povedalo že pôsobím utiahnuto, nesmelo. A tiež nevyzerám vôbec na svoj vek, ľudia mi odhadujú tak 18-19 rokov.

S bývalým priateľom som sa spoznala na jednej oslave cez kamarátku, tak nejak automatický sme sa začali stretávať až to prerástlo do vzťahu. Také niečo očakávam aj teraz, chcela by som aby to prišlo tak prirodzene, nemám rada také umele pozvania na kávu a podobne.

Myslíte si že je dobré to nechať na náhodu alebo by som mala niečo začať robiť?

Ako a kde ste vy spoznali svoju polovičku?

twinkliv

ahoj, myslim si ze spoliehat sa na nahodu v dnesnom svete kde treba byt priebojny, komunikativny je dost naivne. To si mozu dovolit ludia s uvedenymi vlastnostami ktori si ziju svoj zivot a vztahy vytvaraju prirodzene. My tichsi tomu musime nejakym sposobom pomoct aby si nas laska nasla. Je jedno ako to spravis, nemozes sa porovnavat s ludmi ktorym to ide a staviat sa do ich pozicie. To ze vies o sebe ze si ticha, alebo utiahnuta vobec neprekaza. Nesnaz sa zmenit, najdes si dobreho partnera ktory ta bude chapat a budete si rozumiet. Len musis objavit sposob ako to dosiahnut tak aby si netrpela a bolo ti to zaroven prijemne. Mozno sa viac usmievat a pri rozhovoroch prejavit viac zaujmu o danu osobu ako je bezne. Vela ludi sa ponahla a rozhovory su povrchne a neosobne aj medzi blizkymi priatelmi nie to este medzi cudzimi ludmi. Mna vzdy velmi potesi nieco take.

A inak tiez som na tom podobne ako ty, s tym rozdielom ze ja mam uz po skole a pracujem. Ak by si chcela tak kludne mi napis email a mozme sa porozpravat o tom viac. twinkliv@gmail.com

ivobrick

Nieco by si mala zacat robit ak niekoho chces. Na tvojom mieste by som dokoncil skolu, nasiel si pracu a az potom to riesil. Sice je pravda ze s pribudajucim vekom logicky podla ostatnych "niekoho mas".

Ty to riesit nemusis, kedze vyzeras mladsie.

A kde sa zoznamis? V parku na prechadzke so psom ;)

Chces dalsie priklady?

semi26

Ahoj Mell tiež som na tom rovnako.dlhšiu dobu ma to trápi.mám 26 nedarí sa mi vo vzťahoch.koho som chcela ja,mňa zas nechcel a opačne. Tiež by som rada spoznala niekoho spontanne, hlavne komu by nevadilo že som takej povahy.jednoducho radšej pocuvam ľudí a čo má zaujme v pohode kecam, ale takychto ľudí spoločnosť moc nemusi :-(. Pekný deň tí prajem :-)

semi26

Ahoj Mell tiež som na tom rovnako.dlhšiu dobu ma to trápi.mám 26 nedarí sa mi vo vzťahoch.koho som chcela ja,mňa zas nechcel a opačne. Tiež by som rada spoznala niekoho spontanne, hlavne komu by nevadilo že som takej povahy.jednoducho radšej pocuvam ľudí a čo má zaujme v pohode kecam, ale takychto ľudí spoločnosť moc nemusi :-(. Pekný deň tí prajem :-)

Mesačný princ

Rozprávka o šťastnej Náhode

Kde bolo, tam bolo, vo svete ľudí žila Náhoda. Dokonca ani ona nevedela, kde sa tu vzala. Zdalo sa jej, že tu bola odjakživa. A tá Náhoda bola veľmi prirodzená a spontánna. Ako všetky deti. A rovnako ako všetky deti, aj ona sa chcela len hrať a tešiť sa. Nesmierne rada sa u niekoho nečakane objavila, aby ho prekvapila a pobavila. Ľudia sa jej však väčšinou zľakli a vraveli jej samé nemilé veci: ,,Ideš! Ešte sa niečo stane!,, alebo: ,,To je ale nepríjemné,, , prípadne čosi horšie: ,, Včera sa mi stalo niečo strašné!,, Bolo to ponižujúce.

Náhoda nechápala, prečo ju nikto nemá rád. Bola často smutná a jedného dňa začala byť dokonca veľmi nešťastná. To sa jej už začali všetci ľudia vyhýbať. Nešťastnou náhodou ozačovali všelijaké nehody, ktoré sa im často stávali vinou vlastnej nepozornosti, nerozvážnosti či podozrievavosti. A pre to obrovské nedorozumenie bola Náhoda čoraz nešťastnejšia.

V jeden sychravý jesenný deň sedela na lavičke pod mokrou brezou a v hlave jej vírili ponuré myšlienky. ,,Tak teda dobre, budem nešťastná náhoda. Nemôžem ich nútiť, aby sa so mnou hrali. Môžu si za to sami,, V tej chvíli šla alejou Ona. Mala Zelené oči, oblečená bola v bielych šatách. Oproti nej sa na kolieskových korčuliach rútil rozviaty a zymyslený ON. Ich cesty sa pôvodne nemali preťať, no zasiahla do toho Náhoda. On náhodou zakopol, zamával smiešne rukami a dolu bruchom spadol dom kaluže. gejzír vody ju ošpliechl do hlavy až po päty.

Náhoda zamračene sledovala, čo práve spôsobila. Očakávala, že jej ako obyčajne začnú obaja nadávať. Zrazu však dlhé ticho prerušil bujarý smiech. On ležal v kaluži, zo zeme hľadel na ňu a smial sa: ..Ešte nikdy som tak galantne nepadol dáme k nohám!,, Ona sa zatvárila neisto a potom...sa tiež rozosmiala... Ich smiech rozzvonil striebornými zvončekmi najprv celú aleju, potom celý park a nakoniec celý celučičký svet. ,,Nikdy som si nevedela predstaviť, ako sa cíti mokrá sliepka, no teraz to viem celkom presne!,, smiala sa.

Ako pravý džentlmen vás teraz musím odprevadiť, kam len budete chcieť.,, vyhlásil a vyskočil na rovné nohy. ,,Bývam neďaleko Ako pravá dáma vám teraz musím ponúknuť, aby ste sa u mňa umyli a zahriali horúcim čajom s medom a citrónom,, povedala s úsmevom.

Náhoda bola v šoku. Vôbec nechápala, čo sa deje, a čakala kedy jej začnú nadávať a karhať ju. Vybrala sa za nimi v zvedavom očakávaní, čo sa bude diať ďalej.

O chvíľu už premočená dvojica veselo nastupovala do výťahu vo vysokom dome. ,,Ešte raz zasiahnem,, rozhodla sa Náhoda. A stalo sa. Výťah zaškrípal, zachvel sa a zastavil sa medzi poschodiami. Náhoda sa ako vždy pripravila na príval nadávok...

,,Bože to je romantika!,, zvolala Ona. ,,Ako v hollywoodskom filme,, pridal sa On. ,,Aj vy zbožňujete filmy?,, spýtala sa Ona.

Nič nezblíži ľudí väčšmi, akokeď spolu uviaznu vo výťahu. O pol hodiny už o sebe vedeli takmer všetko. O hodinu jej On zahrieval skrehnuté ruky svojím dycho. O pol druha hodiny sa ich pery po prvý raz dotkli a bolo to nádherné.

Keď dorazili opravári a dvere výťahu sa konečne otvorili, vystúpil z neho ruka v ruke žiariaci pár. Nad hlavami mu lietali amorkovia a zo schodiska sa zreteľne ozýval svadobný pochod od Felixa Mendelssonhna - Bartholdyho.

Náhoda a opravári tú scénu ohúrene sledovali. Nikto si ani len nespomenul, že by mal nadávať.

,,To bola veľmi šťastná náhoda, že sme sa zoznámili,, konštatoval o niekoľko hodín On. Sedel v kuchyni a kochal sa tou kráľovnou, ktorá ešte pred chvíľou bola mokrou sliepkou. Ona sa zasmiala a povedala: ,,Máš pravdu, takto zvláštne sa zoznámiť. Na prvý pohľad nešťastná náhoda, ale nakoniec sa ukázala ako šťastná,,

,,To hovorí o mne?,, zarazila sa Náhoda. ,,Čo im ešte vyvediem? Že by som vyhodila elektrinu? Až do rána?,, Keď zrazu zhasli svetlá v celej štvrti. On a Ona stáli pri okne a pozerali sa, ako na jasnom súmračnom nebi postupne vychádzajú žiarivé hviezdy. Až teraz bola Náhoda dokonale šťastná.

Ja by som to na tvojom mieste na tú náhodu nenechal aj keď... Takto môžeš čakať celý život a nič. Čím viac interakcií s ľuďmi zažiješ, tak tým lepšie. Každý bytosť ti do života niečo prinesie a od každej sa môžeš niečo nové naučiť.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako si nájsť vzťah - tichá osoba - Fórum - ZDRAVIE.sk