Epilepsia a práca

Táto diskusia patrí k článku: Epilepsia a práca
Epilepsia a práca

Na Slovensku žije zhruba 60 000 ľudí s epilepsiou, ku ktorým každý rok pribudne okolo 2 500 až 3 000 nových pacientov. Mnohí z nich majú svoje ochorenie pod kontrolou, no i napriek tomu sa pri hľadaní práce musia vysporiadať s predsudkami okolia.

Plako

Ak mas epilepsiu a zijes na SVK tak je to na 90% stratene.
Trapim sa s nou uz 12 rokov a nikam som nepostupil.
Skusil som uz aj chranene dielne a dockal som sa vysmechu ako nikdy. Neviem ako to znasate vy ostatny,ale aj ja premyslam nad tym,ze sa zabijem. Uz naozaj neviem ako mam zit dalej..

Jaja15

Sám vieš akú prácu by si mohol robiť, aby ti to zdravotne neuškodilo....Na tvojom mieste na pohovore nespomeniem že som epileptik....Ak ťa príjmu po nejakom mesiaci-dvoch by som to niektorým kolegom povedala, ak by náhodou....Už uvidia že robiť vieš a bude dobré aby to vedeli keby náhodou....Ale taktiež by som to nehovorila všetkým, len tým bližším s ktorými robíš a dobre s nimi vychádzaš....Osobne mám kamarátku a aj bratranca s epilepsiou. O kamarátke to v práci doteraz nevedia(je predavačka), bratranec je murár, chlapom to spomenul, ale tiež až po určitej dobe....Je dobré ak to jeden - dvaja blízky kolegovia budú vedieť...

Carp

Čo môže epileptikaj keď nemá záchvaty,resp.má ich pod kontrolou.Ak chceš vodičák,lekár si nezoberie na zodpovednosť dať ti razítko na papier,ak sa chceš zamestnať 90% zamestnávateľov vodičák vyžaduje.Chceš robiť obyčajného predavača v Hornbachu,baumaxe? Potrebuješ spôsobilosť pre prácu s VZV,dá ti ju lekár???Tiež nie,lebo sa nechce nechať zavrieť ak sa niečo stane.Chceš ísť do volswagenu-môžeš robiť nočné a pri strojoch??? Tiež ťa lekár pošle kade ľahšie.Aj obyčajného SBS-kára,kde ti stačí IQ hojdacieho koníka nemôžeš robiť,lebo lekár ti neorazí zdravotnú spôsobilosť.Môžeš si násjť babu ak si chlap?Nemôžeš mať auto,už to ju odradí,neuživíš rodinu prácou ako zdravý chlap...Epileptik môže makať,pracovať ,nemusí mať silné záchvaty,ale ide tu o legislatívu z hľadiska zdravotnej spôsobilosti a tu je najväčší kameň úrazu hahaha...

Carp

Čo môže epileptikaj keď nemá záchvaty,resp.má ich pod kontrolou.Ak chceš vodičák,lekár si nezoberie na zodpovednosť dať ti razítko na papier,ak sa chceš zamestnať 90% zamestnávateľov vodičák vyžaduje.Chceš robiť obyčajného predavača v Hornbachu,baumaxe? Potrebuješ spôsobilosť pre prácu s VZV,dá ti ju lekár???Tiež nie,lebo sa nechce nechať zavrieť ak sa niečo stane.Chceš ísť do volswagenu-môžeš robiť nočné a pri strojoch??? Tiež ťa lekár pošle kade ľahšie.Aj obyčajného SBS-kára,kde ti stačí IQ hojdacieho koníka nemôžeš robiť,lebo lekár ti neorazí zdravotnú spôsobilosť.Môžeš si násjť babu ak si chlap?Nemôžeš mať auto,už to ju odradí,neuživíš rodinu prácou ako zdravý chlap...Epileptik môže makať,pracovať ,nemusí mať silné záchvaty,ale ide tu o legislatívu z hľadiska zdravotnej spôsobilosti a tu je najväčší kameň úrazu hahaha...

anička 1211

Nezúfaj,aj môj manžel dlho hľadal prácu,tiež má epilepsiu. Ale nakoniec našiel vhodnú prácu a je spokojný a to sme na Orave. Uvidíš časom nájdeš aj ty.

vladimirplesko6

Som epileptik a nemam silne epilepticke zachvati ale slabe. A predsa si nedokazem najst pracu. Kazdi ma odbie ze som chori a oni si nevezmu mna na krk. Preto rozmislam o samovrazde mne to viznie ako najlepsi napad. Ale mam len segru ktorej bi som pokazil celi zivot. Preto sa snazim ako viem. Ale nemam to lachke. Brigadujem na cierno co ine mi ostava. Poradte ako mam ci skapat alebo pracovat na cierno vdaka vsetkim. VP.