milujem pizzu

noco 8z

no ja ju dokazem jest furt ....ale uz ju nechcem moc jest chcem byt chudunka :))ale tyzden vkuse nieje pre mna problem :)

no co 8z

ahojte
tak dnes som pizzu nemalA;)))
NA RANAJOCKY 2 CELOZRNNE ROZKY A NA OBED SVIECKOVU...A TERAZ PAPKAM JABLKO .A UZ NIC NEJEM ..:)

RNG

Pizza je dost tazko stravitelna. Taveny syr sa nerozousta vo vode, tak ako cersrvy, lebo je pokryty vylucenym tukom. V zaludku sa tuk nespracuva, lebo na spracovanie tuku treba alkalicke prostredie. V crevach sa vrstva tuku z taveneho syra odstrani, pod tym su bielkoviny, ale tie zase potrebuju zaludocne stavy. Cize taveny syr sa velmi slabo travi, dlho zostava v zaludku(tazky zaludok) a tiez v crevach, telo sa predlzenim doby snazi aspon nieco vytazit.
Preto ten pocit tehly v zaludku.
Naviac paradajkovy pretlak/pasta je komercne vyrabana z casto zmesi zrelych aj nezrelych rajcin, a naviac konzervovana chemikaliami, takze je velmi drazdiva na zaludok.
Pri tom vsetkom zboznujem pizzu, len v poslednom case aby som mohol spat v noci, nesmiem zabudnut si dat niekolko betainov HCl a bromelain alebo papain na travenie.Hlavne pre to, ze uz mam vek, kde treba podporit travenie, ale co sa tyka pizzy, s tym som mal problem aj v tridsiadke.

mari

A co tak zeleninovu pizzu, ved tu si spravis aj sama doma. Ja mam tiez skor opacny problem. Mam niekedy, asi 2 krat do roka obrovsku chut na pizzu a potom si idem nejaku dat podotykam, ze u Taliana a (ostatnym velmi chuti) ale ja uz mam po stvrtine tak dost, ze uz nemozem ani kusok, inak by som musela ist vracat. A potom pol roka na pizzu ani nepomyslim. Je toto normalne?

no

no ja som z noveho mesta a tam mame taku dobru restiku a tam maju super pizzu..ale mne sa zda ze mi zacalo sibat uz z nej :D zajtra skusim ci to vydrzim :)a pak napisem :)

certik1

a kde robia taku dobru,ze si das na obed aj veceru? ja by som si zas hockde nedala, ale pizzu tiez zboznujem a tiaz mam vycitky, ci som si nemala dat radsej salat.