Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aký je rozdiel v liečbe vnútrožilovým podávaním antibiotík a vo forme tabliet?

Táto diskusia patrí k článku: Aký je rozdiel v liečbe vnútrožilovým podávaním antibiotík a vo forme tabliet?
Aký je rozdiel v liečbe vnútrožilovým podávaním antibiotík a vo forme tabliet?

Aký je rozdiel v liečbe vnútrožilovým podávaním antibiotík a vo forme tabliet. Mávam opakované zápaly žlčových ciest /cholangoitída/, tak 2 - 3 razy do roka. Zápaly sú ako následok po operácii dvanástnika /gastro-duodeno-pankreopektómia/ pre polypózu a rakovinu. Po operácii som asi 4,5 roka. Niekedy sa zápal prejaví najskôr zimnicou, triaškou, horúčkou a následne bolesťou v pravom podrebrí, inokedy iba bolesťou. Bola som zopár krát aj hospitalizovaná, ale väčšinou to bolo liečené ambulantne, zaberá Augumentin 625 mg. No teraz, aj predtým v decembri, mi lekár povedal, že by bolo lepšie ísť do nemocnice na infúzie. No mne sa veľmi nechcelo, predpísal mi teda antibiotiká, s tým, že ak sa mi zhorší, mám ísť predsa do nemocnice, doporučenie mi napísal tiež. No mne sa vždy po cca 2 dňoch stav zlepší. Až teraz som si na internete prečítala o cholangoitíde a skutočne je tam písané, že sa lieči vnútrožilovo ATB. Preto sa pýtam, či si tým škodím, keď sa liečim tabletkami. Pre úplnosť dodám, že pravidelne užívam Lagosu a Ursosan /steatóza pečene a prekonaná hepatitída typu B/, Ganaton a Pantoprazol /reflux a baretov pažerák/, vnútrožilovo Bonvivu /osteoporóza/, Oprymeu /syndróm nekľudných nôh/, a Euthyrox /štítna žľaza/. Som po totálnej kolektómii hrubého čreva pre polypózu a rakovinu. Liečim sa aj na psoriázu. Myslíte, že by som na budúce radšej mala ísť do nemocnice?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aký je rozdiel v liečbe vnútrožilovým podávaním antibiotík a vo forme tabliet? - Fórum - ZDRAVIE.sk