Mohli sa chýbajúce látky z rýb podieľať na potrate?

Táto diskusia patrí k článku: Mohli sa chýbajúce látky z rýb podieľať na potrate?
Mohli sa chýbajúce látky z rýb podieľať na potrate?

Dobrý deň pani doktorka, trpím alergiou na ryby (okamžitý anafylaktický šok pri konzumácii čo i len stopového prvku ryby + dýchacie problémy pri varení rybích pokrmov s nábehom na astmat.záchvat + alergická reakcia kože pri kontakte s rybou + tráviace problémy a žalúdočné kŕče po konzumácii kuraťa kŕmeného rybou múčkou) - pri testoch alergia vyhodnotená s najväčším možným počtom \"krížikov\". Ryby nekonzumujem už vyše 20 rokov z dôvodu stupňujúcej sa alergie, tzn. všetky dôležité prvky (omega 3, jód) z rýb neprijímam. V súčasnosti som po prekonanom včasnom potrate a mám obavu, že jedným z faktorov je i chýbajúci prísun týchto dôležitých látok z rýb. Chcem sa teda spýtať, či si myslíte, že tieto chýbajúce látky sa mohli podieľať na potrate v rannom štádiu tehotenstva a takisto by som sa rada spýtala, či je vôbec nejaká možnosť pre mňa, ako tieto látky do tela prijať náhradnou formou (napr. výživovými doplnkami, keďže tieto sú tiež vyrábané z rybieho oleja).