Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vylieči sa mi štítna žľaza sama, alebo sa mi to zhorší?

Táto diskusia patrí k článku: Vylieči sa mi štítna žľaza sama, alebo sa mi to zhorší?
Vylieči sa mi štítna žľaza sama, alebo sa mi to zhorší?

Mám 19 rokov a pred pol rokom ma obvodný lekár poslal na sono-vyšetrenie štítnej žľazy. Na sone mi bolo povedané, že mám "zničenú" štvrtinu štítnej žľazy. Zobrali mi aj krv v ktorej som mala zvýšené hodnoty nejakých autoimunitných látok. Týmto hodnotám moc nerozumiem, len ma zaskočilo, že ich normálne hodnoty v rozmedzí okolo 3 či 5 som mala cez 40 a 800. Vraj sú však tieto hodnoty ešte v poriadku a mám prísť o 6 mesiacov, až o rok. Medzitým som si už nejaké informácie o štítnej žľaze prečítala. Zaujímalo by ma však ako sa môže daná situácia vyvíjať - či sa to môže samo upraviť, alebo je možné že sa to zhorší a ako? Aké môžu byť vedľajšie príznaky? Mám nejaké ťažkosti ktoré som si všimla a chcela by som vedieť či to s daným problémom môže nejako súvisieť. Napriek tomu že sa neprejedám, v poslednom čase som pár kíl pribrala, stále ma niečo bolí, opúchajú mi nohy, mám upchaté 2 slzné kanáliky v oku, mám veľmi suchú kožu na chrbtoch rúk, až mi praská do krvi, vo februári som mala asi 2 týždne pálenie záhy, často ma trápi zápcha (najdlhšie 2-týždne, čo som vyriešila preháňadlami). Neviem či som si to len privolala, keďže mám niektoré veci naozaj načítané, ale už sa cítim ako hypochonder.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vylieči sa mi štítna žľaza sama, alebo sa mi to zhorší? - Fórum - ZDRAVIE.sk