Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

šťastný aj bez svadby?

Príspevok v téme: šťastný aj bez svadby?
nuninka789

ahojte chcem sa vás spýtať na názory poznáte páry ktoré sú šťastné aj bez toho aby sa vzali? s priateľom žijeme spolu a sme takto spokojný obaja poznáme totiž veľa párov ktoré spolu roky žili bez problémov a akonáhle spravili veľkú svadbu tak sa po čase rozviedli... aký názor máte vy? vdaka

Filip TT

Mne sa zda, ze hlavnym dovodom, preco neist do manzelstva je bezpodielove vlastnictvo. Celkove ked viem, ze v tom pare si zije kazdy za svoje a spolocne vydavky maju presne podelene, tak viem, ten ich vztah nie je ekvivalentom manzelstva.

Fleur-de-lis

som myslela, že sám si to niekde písal. Ak nie, tak sorry... Nebolo to myslené ako úsudok. Neviem či veríš na Božie pôsobenie (Boha ako osobu),a teda aj na jeho požehnanie.

Hej, obaja by mali byť každopádne s rozhodnutím zjednotení a chcieť ho, a byť v tom úprimní.

Prezyvka055

aha tak ja som neveriaci (na boha)

Ja nevravim ze sa nebrat, v prvom rade najdolezitejsie je aby sa partneri navzajom dohodli v tejto veci a uz jedno ako si to potom zariadia.

Fleur-de-lis

a okrem iného, podľa mňa je to aj pomoc. Sama zostanem ľahšie verná (teda neodídem zo vzťahu) keď som to sľúbila... Nechcela som si nechávať zadné dvierka, nech prídu hocaké problémy...

A rovnako som chcela partnera, ktorý má odvahu dať rovnaký sľub (a spoznala som si ho dobre :))

Nepísala som ale, že vzťah bez svadby nemôže vydržať. No osobne si myslím, že ak dvaja chcú ostať spolu, tak prečo sa nevziať?

Fleur-de-lis

Prezývka, ja mám na to očividne iný názor :) Pre teba papier, pre mňa sľub pre Bohom, ktorý ho tým aj požehnáva, to je stránka ktorá u teba miesto nemá, to viem. Kto ho dá a nemyslí ho vážne, respektíve si neuvedomuje k čomu všetkému sa viaže, to sa dá zistiť aj pred tým, nie až keď je neskoro...

Sľub je sľub, kto ho nevie dodržať, nemal by ho dávať...

Prezyvka055

Fleur-de-lis ten papier alebo ten akt ti to nezaruci. Ak mas dobreho partnera tak s tebou bude aj bez sobasa stale vo vsetkom a ak mas zleho tak sa s tebou rozvedie aj napriek tomu "neporusitelnemu" slubu.

V konecnom dosledku je to jedno, ale urcite to ulahcuje pravne ukony. To je jediny realny prinos. Ostatne su uz iba take emocialne ale nie realne fakty.

Fleur-de-lis

Nie nepoznám. Jeden pár sú spolu vyše 10 rokov a idú sa teraz brať.

Môj názor, no ja osobne sobáš nevnímam len ako papier. Pre mňa je to naozaj nezrušiteľný prísľub, že k niekomu budem patriť, budem s ním v dobrom aj v zlom. Nerozhodovalo sa mi ľahko, práve pre tento dôvod, že viem, že to nie je ľahké. Že môžu prísť problémy, ktoré budem len s ťažkosťami zvládať. Ale rozhodla som sa a pre mňa a môjho manžela to bolo konečné rozhodnutie. Tvoríme rodinu, zdieľame spoločné priezvisko a snáď pribudnú aj ďalší členovia rodiny :)

Ľudia čo sa rozvádzajú, no zrejme sa väčšinou brali z nesprávneho dôvodu, či unáhlene... Niekto sa potom môže cítiť zväzujúco a to ho zo vzťahu odďaľuje.

Či môžu byť ľudia šťastní bez záväzku, je to individuálne. Osobne si myslím, že vo vnútri každého človeka je túžba k niekomu patriť a cítiť istotu, že ten človek tu pre mňa vždy bude, že je ochotný mi to sľúbiť. Dnes sa ľudia celkovo neradi viažu. Je to zodpovednosť, ktorú si na seba mnohí zobrať nechcú, podobne ako deti. Ja si ale myslím, že páry čo sa zoberú si dajú viac záležať na problémoch, teda, že sa viac posnažia ich vyriešiť.

Rozhodnutie vziať sa by malo byť každopádne dobre premyslené, v zmysle, že dvaja si sú vedomí do čoho idú, že sa dobre spoznali a rozhodujú sa v slobode a sú ochotní zodpovedne niesť záväzok.

Možno to neznie romanticky, každopádne taký vzťah často romantický je už len tou vernou a zodpovednou láskou, ktorá medzi nimi je...

Ja osobne som určite za manželstvo, ale s dobrou prípravou a zo správneho dôvodu.

joleen

S partnerom žijeme ako životný partneri a sme skoro všade tak vedený. Sme síce už roky spolu a aj zasnúbeni ale zatiaľ svadbu neplanujeme sme šťastní spolu aj bez papiera. Z urcitych dôvodov budeme potrebovať pečiatku od advokáta že sme partneri a žijeme v jednej domácnosti ale ani tým sa to medzi nami nezmení

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

šťastný aj bez svadby? - Fórum - ZDRAVIE.sk