Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Myšlienky na samovraždu kôli dlžobám

Príspevok v téme: Myšlienky na samovraždu kôli dlžobám
eibi222

Zdravím vás priatelia,nekontrolovane som zobral par poziciek,aj koli priatelke,ktorej socialny urad nepriznal ani cent ,na aktivacne prace nemoze koli bolestiam,koli bolestiam nemoze k lekarom,nemame na poplatky ani na autobus.Chvilu som to stihal splacat,ale zrazu sok,nebolo z coho.Exekucia mi berie plat,nas biedny pristresok vypinaju od energie,ako sa takto da prezit?Ked sa odpravim,komu pomozem?Mame aj psika,je na nas naviazany,neda sa odkopnut.Neriesitelna situacia,a pritom driem denne v celko dobre platenej praci.Sudom vymahane pohladavky uz nezvladam psychycky,mam stale myslienky na samovrazdu,dost vazne,a myslim,ze ineho riesenia uz niet.Uz nevladzem.Asi na tento prispevok nikto nezareaguje,ale aspon som to dal von.Prepacte,pisem bez diakritiky,ale nezatazuje ma to tak,v tomto mojom stave.Majte sa,drzte sa kto ma tazkosti,dakujem aj za precitanie

hanka9

Verbenka, prosim Ta nesud ho (ich), nemas na to pravo, oni potrebuju radu.. Ty predsa tiez sedis doma na riti (zadku), alebo sedavas doma snad na hlave?

P.s- tiez by som doporucovala dohodnut splatkovy kalendar. Zajdi tiez za pravnikom a opytaj sa, co by navrhoval! Za opytanie u pravnika neplatis! Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byt aj horsie a preto to nevzdavaj !

mia7888

a inak stavim sa ze si gembler :-)

takychto ludi prepacte ale ja nelutujem to je horsie ako fetaci zruinuju cele rodiny a navymyslaju si take pribehy len aby ziskali peniaze

prajem ti vela stastia

mia7888

nuz tu plati heslo kazdy by sa mal zakryvat perinou na aku ma!!!

a to sa mi paci chudobni ludia isto fajcis a mas psa

ako stou samovrazdou nas tu chces citovo vydierat?

mas tolko moznosti, zacni robit mna tiez vsetko boli mam vaznu diagnozu a makam to su take ubohe vyhovorky slovakov.

Za hlupost sa plati dufam, ze z tohto sa ini poucia.

eibi222

Dakujem krásne za všetky slová,myšlienky,ktoré ste mi venovali,nejdemvšetkých menovať,ale všade sú hlboke a mudre myšlienky,akoby mi videli do duše,teraz som narýchlo pozrel,či niekto zareagoval na môj príspevok,som od srdca vďačný,a vaše slovká si necham na neskôr,a niekolkokrát do detajlu preštudujem.Pozdravujem vás,ešteraz ďakujem

LMarika

Samovrazdu urcite nie, s takymto problemom sa da bojovat a da sa nad nim aj zvitazit, len to chce silnu volu, velke odhodlanie, trpezlivost a vieru v lepsiu buducnost a pojde to, uvidis. Co tak vziat si dalsiu pracu na vedlajsi prijem? Poznam chalana, ktoreho frajerka, co to s nim ani nemyslela vazne, osklbala o prachy a vybodla sa nanho, on mal vsetky pozicky na svojom mene. Pocas pracovnych dni makal vo fabrike, po skonceni pracovnej doby este takych 5 hodin robil taxikara, dodnes to tak robi a cez vikendy je aj 12 hodin v taxiku, mal hypoteku na krku za velky byt, co si myslel, ze tam bude byvat s nou a ze si urobia dieta, myslel to s nou vazne a ona ho opustila, ked to najmenej cakal. Ale on neopustil tento svet a ani to nemal v umysle, ale sa k tomuto problemu postavil spravne, po chlapsky, ze ked uz nemal chut a ani odvahu odist do zahranicia, tak si aspon len na Slovensku nasiel druhu pracu a co nevidiet, bude to mat vsetko dole z krku, uz si aj zalozil rodinu s inou a ma aj deti a vsetko zvlada a stiha. A mam jednu vlastnu zlu skusenost. Kedysi ma osklbala o prachy poistovacia agentka a prisla som o vsetko, co som za 5 rokov tvrdej a tazkej prace vydrela vo fabrike. Nie na nu som sa hnevala, ale na seba - bola som sprosta, nemala som tam tie prachy dat. Dala som vypoved v praci, zo dna na den som sa zobrala a zmizla som do zahranicia. Na nieco ako samovrazda som ani len nepomyslela. Chapem ta, co teraz prezivas, lebo sama mam zlu skusenost, ale dostala som sa z problemu ja, dostanes sa aj ty. Chce to len zachovat si chladnu hlavu a urychlene prist na nejaky napad, ako zarobit este viac penazi. Hlavne ti prajem vela zdaru a o par mesiacov, ci rokov nam sem napis a daj vediet, ako to dopadlo. Verim, ze sa vsetko na dobre obrati a zvladnes to!

verbenka

Kiki, no ty si mu tiež neporadila bohviečo, vlastne vôbec nič. My ostatní aspoň čosi-zamestnať človeka, kvôli ktorému to vzniklo, alebo ho poslať k rodine, kým sa situácia vyrieši a dlh splatí. Mimochodom-Sociálna poisťovňa posudzovala zdravotný stav jeho priateľky a neuznala ju invalidnou, takže ten zdravotný stav neposudzujú ľudia tu, ale urobila to inštitúcia na to určená...

Prezyvka055

Kiki_1 treba podotknut ze exekucia neprichadza zo dna na den :) ze? Cize ano ten kto sa dokope svojim spravanim az k exekucii si za to moze sam lebo su vzdy aj ine cesty ako sa dohodnut.

Kiki_1

Vy si myslíte, že takýmito rečami pomôžete prispievateľovi? Tak to sotva, maximálne ho ešte viac udupete.

Osobný bankrot tiež nie je zadarmo, je tam dosť vysoký súdny poplatok a pokiaľ by mal na ten, tak asi namiesto toho spláca pôžičky. Okrem toho musí mať aký - taký majetok a len tak na okraj, je to poriadna somarina.

Súd Vám žiaden splátkový kalendár dohadovať nebude a pokiaľ už má niekto na krku exekútora, tak mu zostávajú možnosti ako námietky voči exekúcie, alebo si dohodnúť s exekútorom splátkový kalendár s ktorým nemusí veriteľ súhlasiť.

Reči typu, že si zato môže niekto sám vypustí z úst len taký, ktorý sám problémy nemá. Nie je v nikoho kompetencii posudzovať zdravotný stav priateľky prispievateľa.

Jediné čo môžem odporučiť sú bezplatné právne poradne, ale pokiaľ máte príjem pre vás do úvahy neprichádzajú. S elektrárňami sa vo väčšine prípadov na splátkach dohodnúť nedá len ak nie ste u nich evidovaný ako neplatiť, ale pokiaľ vám hrozí odpojenie, zrejme ním ste. Skúste sa s nimi nejak rozumne dohodnúť, nakoľko bez energie asi dlho nevydržíte a tobôž ak máte chorú priateľku.

Prostredníctvom súdu sa môžete domáhať odkladu exekúcie max. na dobu 6 mesiacov, ale odklad je potrebné patrične odôvodniť. Dovtedy môžete splácať ďalšiu exekúciu, príp. niektorú z dlžôb. Pokiaľ platíte aj malými čiastkami nejaké dlhy vo väčšine vás nechajú na pokoji, ale ak nie, tak všetko skončí v rukách exekútorov. Samovražda vám nepomôže, lebo tým ublížite najbližším.

Filip TT

Eibi, ked sa objektivne nemozes postarat o priatelku, tak asi musi odist k rodicom alebo surodencom. Ked ma bolesti a nemoze nikam ist, tak zavolajte sanitku. Na kolko ti vychdzaju tie splatky? Ak je to dajme tomu na rok, tak zatni zuby a sam to vydrz aj pri svieckach. Ak je to neunosne dlho, tak mozno bude dobre vyhlasit osobny bankrot, ale v tom sa nevyznam, to by si sa mohol niekde na internete poradit. Nevzdavaj to, z toho sa da vyjst ak mas pracu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Myšlienky na samovraždu kôli dlžobám - Fórum - ZDRAVIE.sk