Myšlienky na samovraždu kôli dlžobám

Príspevok v téme: Myšlienky na samovraždu kôli dlžobám
eibi222

Zdravím vás priatelia,nekontrolovane som zobral par poziciek,aj koli priatelke,ktorej socialny urad nepriznal ani cent ,na aktivacne prace nemoze koli bolestiam,koli bolestiam nemoze k lekarom,nemame na poplatky ani na autobus.Chvilu som to stihal splacat,ale zrazu sok,nebolo z coho.Exekucia mi berie plat,nas biedny pristresok vypinaju od energie,ako sa takto da prezit?Ked sa odpravim,komu pomozem?Mame aj psika,je na nas naviazany,neda sa odkopnut.Neriesitelna situacia,a pritom driem denne v celko dobre platenej praci.Sudom vymahane pohladavky uz nezvladam psychycky,mam stale myslienky na samovrazdu,dost vazne,a myslim,ze ineho riesenia uz niet.Uz nevladzem.Asi na tento prispevok nikto nezareaguje,ale aspon som to dal von.Prepacte,pisem bez diakritiky,ale nezatazuje ma to tak,v tomto mojom stave.Majte sa,drzte sa kto ma tazkosti,dakujem aj za precitanie

verbenka

Kiki, no ty si mu tiež neporadila bohviečo, vlastne vôbec nič. My ostatní aspoň čosi-zamestnať človeka, kvôli ktorému to vzniklo, alebo ho poslať k rodine, kým sa situácia vyrieši a dlh splatí. Mimochodom-Sociálna poisťovňa posudzovala zdravotný stav jeho priateľky a neuznala ju invalidnou, takže ten zdravotný stav neposudzujú ľudia tu, ale urobila to inštitúcia na to určená...

Prezyvka055

Kiki_1 treba podotknut ze exekucia neprichadza zo dna na den :) ze? Cize ano ten kto sa dokope svojim spravanim az k exekucii si za to moze sam lebo su vzdy aj ine cesty ako sa dohodnut.

Kiki_1

Vy si myslíte, že takýmito rečami pomôžete prispievateľovi? Tak to sotva, maximálne ho ešte viac udupete.

Osobný bankrot tiež nie je zadarmo, je tam dosť vysoký súdny poplatok a pokiaľ by mal na ten, tak asi namiesto toho spláca pôžičky. Okrem toho musí mať aký - taký majetok a len tak na okraj, je to poriadna somarina.

Súd Vám žiaden splátkový kalendár dohadovať nebude a pokiaľ už má niekto na krku exekútora, tak mu zostávajú možnosti ako námietky voči exekúcie, alebo si dohodnúť s exekútorom splátkový kalendár s ktorým nemusí veriteľ súhlasiť.

Reči typu, že si zato môže niekto sám vypustí z úst len taký, ktorý sám problémy nemá. Nie je v nikoho kompetencii posudzovať zdravotný stav priateľky prispievateľa.

Jediné čo môžem odporučiť sú bezplatné právne poradne, ale pokiaľ máte príjem pre vás do úvahy neprichádzajú. S elektrárňami sa vo väčšine prípadov na splátkach dohodnúť nedá len ak nie ste u nich evidovaný ako neplatiť, ale pokiaľ vám hrozí odpojenie, zrejme ním ste. Skúste sa s nimi nejak rozumne dohodnúť, nakoľko bez energie asi dlho nevydržíte a tobôž ak máte chorú priateľku.

Prostredníctvom súdu sa môžete domáhať odkladu exekúcie max. na dobu 6 mesiacov, ale odklad je potrebné patrične odôvodniť. Dovtedy môžete splácať ďalšiu exekúciu, príp. niektorú z dlžôb. Pokiaľ platíte aj malými čiastkami nejaké dlhy vo väčšine vás nechajú na pokoji, ale ak nie, tak všetko skončí v rukách exekútorov. Samovražda vám nepomôže, lebo tým ublížite najbližším.

Filip TT

Eibi, ked sa objektivne nemozes postarat o priatelku, tak asi musi odist k rodicom alebo surodencom. Ked ma bolesti a nemoze nikam ist, tak zavolajte sanitku. Na kolko ti vychdzaju tie splatky? Ak je to dajme tomu na rok, tak zatni zuby a sam to vydrz aj pri svieckach. Ak je to neunosne dlho, tak mozno bude dobre vyhlasit osobny bankrot, ale v tom sa nevyznam, to by si sa mohol niekde na internete poradit. Nevzdavaj to, z toho sa da vyjst ak mas pracu.

Radoslava123

Hlavne sa snaž, aby si si už ďalšie pôžičky vyberať nemusel, len splácal tie, čo máš. Ak ťa tvoja priateľka vyšla až tak draho, tak potom ona je pre teba luxus, ktorý si už viac nemôžeš dovoliť financovať. Príklad: Chcel by si si kúpiť maličké auto. Nech by to bol Smart. Môžeš si kúpiť za 13 000 nové a môžeš si kúpiť za 5000 niekoľkoročné ojazdené. Máš na výber a ty si si vybral to nové a teraz plačeš, že ho nedokážeš splácať. Tak prečo si nevzal radšej to staršie, ktoré si dovoliť môžeš? Ďalší príklad: Potrebuješ súrne keramickú korunku na zub. Môžeš ísť na drahú nóbl zubnú kliniku, kde ošetrujú politikov a celebrity a tam zaplatíš za korunku 500 € a môžeš ísť k štátnemu zubárovi, kde zaplatíš 150 €. A ty si si bybral návštevu drahého zubára, zaplatil si 500 € za korunku a teraz plačeš, že nemáš z čoho splácať. Tak prečo si nezašiel radšej k tomu lacnejšiemu, ktorého si dovoliť môžeš? A podobne je to aj so ženami. Prečo si si vzal ženu, ktorú treba živiť, prečo si takú neprenechal radšej nejakému boháčovi a nevzal si si takú, ktorá si dokáže na seba zarobiť aj sama? ... nech by si zrovna pre budúcnosť dieťa živil ty, ale ak si žena aspoň len na seba vie zarobiť, nemá žiadne dlhy a chlapa nevyciciava, je to pre bežného slovenského muža dobrá východisková situácia pre budovanie dlhodobého - trvalého vzťahu s perspektívou založenia si rodiny. Ak si už nemôžeš dovoliť ďalej financovať túto ženu, tak sa s ňou rozíď, ale nie v zlom a zaželaj jej, nech si nájde bohatého, ktorý si bude môcť dovoliť uživiť ju a nech je s ním šťastná a zostaň istý čas sám a splácaj si len tie dlhy, ktoré sú na tvojom mene, na ostatné kašli. Píšeš, že ti je to priateľka, takže nie manželka, o to lepšie, veď aj to je jedna z výhod nemanželského vzťahu, že v prípade, že už nechcú, alebo nemôžu byť spolu, idú ľahšie od seba a nemusí sa to riešiť cez rozvod. Ak ti bolo osudom dané, aby si našiel tú pravú, neskôr ju nájdeš, uvidíš, ale nebude to táto. Ani ja nechcem nový Smart za 13000. A nechcem ani zubnú korunku za 500. Sú proste veci, ktoré si ja vzhľadom na moju finančnú situáciu nemôžem dovoliť, tak si ich nedovolím a uskromním sa s lacnejšou alternatívou. Keby to tak nebolo, bola by som tam, kde si teraz ty, aj keď ja by som, ako sa poznám, o samovražde určite nikdy neuvažovala, radšej by som si to bez hanby išla do väzenia odsedieť, ak by už k tomu došlo, ale siahnuť si na život - to nie! No hlave ti želám pevné nervy, aby si neprestával bojovať s ťažkým osudom a aby si sa, čo možno najskôr, z toho dostal bez ujmy na psychickom zdraví.

Prezyvka055

Nemusi sa to riesit exekuciami, dohodnite si splatkovy kalendar. Sud da prednost splatkovemu kalendaru vzdy pred exekuciami. V splatkovom kalendari zohladnite nevyhnutne naklady na stravu, byvanie a chorobu manzelky-lieky.

dlzen44444

bezucelove pozicky na krytie dlhodobej platobnej neschopnosti su zarucena cesta do pekla. a na to treba mysliet prv nez ich zoberies, teraz uz je neskoro a je cas splatit dlhy aj exekuciami. nabuduce uz snad budes vediet ze takymto chybam sa treba vyvarovat

verbenka

Nuž, pôžičky nikdy neboli charitou... Nepochopím ľudí, ktorí si zoberú pôžičku kvôli niekomu, kto ani nie je ich príbuzný, lebo "má bolesti, preto nemôže ani robiť, ani ísť k lekárovi". To kde sme? Ty drieš a tvoja frajerka si váľa šunky, lebo má nejaké bolesti? Vieš ty, koľkí ľudia makajú v bolestiach?? Kde je jej príspevok na vyrovnanie dlžôb, kde je jej snaha? Je vari od krku dole ochrnutá? Čo vlastne robieva celé dni-sedí na riti doma a nič? Čo jej ruky, aj tie ju bolia? Aktivačné práce sú jediná možnosť, ako robiť? To snáď len v prípade, že bývate v cigánskej osade...