Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čím to je že pociťujem tlak okolo srdca?

Táto diskusia patrí k článku: Čím to je že pociťujem tlak okolo srdca?
Čím to je že pociťujem tlak okolo srdca?

Dobrý deň! Dnes som objavila Vašu stránku a keďže už asi 1 mesiac pociťujem tlak okolo srdca, chcela by som sa opýtať s čím by to mohlo súvisieť? Mám dosť stresové zamestnanie a v poslednej dobe pociťujem akoby stálu časovú tieseň, pretože na všetko sú krátke termíny a práca sa stále hromadí. Pracujem ako ekonómka v strednej firme. Čo sa týka životosprávy: nepijem, nefajčím, mám 73 kg pri 169 cm výšky. Vyšetrenie na cholesterol a na triglyceridy mám v poriadku. Doteraz som mala skôr nízky, ako vysoký tlak, cca. 100/70 (posledne asi pred rokom), ale posledné dva týždne mi vyskočil na 135-140/93-98. V rodine sa na hypertenziu lieči otec (68 ročný) cca. od svojich 40-tych rokov, mamka má tlak nízky. Okrem pocitu celkového napätia a tlaku pri srdci nepociťujem žiadne iné ťažkosti. Považujú ma skôr za mierumilovnú a prispôsobivú osobu, nezvyknem sa často rozčuľovať, nie som nervózna. Čo by mohol ešte niekto považovať za nie celkom normálne, je moja potreba spánku. Hlavne doobedu sa cítim ospalá a unavená a akonáhle by som položila hlavu, už aj by som zaspala. Káva ma vzpruží, ale vypijem iba jednu denne. Asi pijem málo tekutín, stačí mi cca, 1 liter denne (to som započítala aj tekutiny nachádzajúce sa v ovocí). Stravujem sa pestro, aj keď dosť nepravidelne. Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čím to je že pociťujem tlak okolo srdca? - Fórum - ZDRAVIE.sk