Môžem v tehotenstve užívať Tardyferon?

Táto diskusia patrí k článku: Môžem v tehotenstve užívať Tardyferon?
Môžem v tehotenstve užívať Tardyferon?

Momentálne som v 27 t.t. Vzhladom na horsí krvný obraz (ery, Hb, Ht) som zhruba od 14 t.t. uzivala rozne tabletky s latkou ferrosi sulfas ako: Aktiferrin - 2x denne - nezabralo, nasledne Sorbifer - 2x denne - robil mi zle a Tardyferon - 1x denne. Medzi uzivanim liekov som mala niekolko dnove prestavky, ked to dam dokopy- asi mesiac, kedy som neuzivala ziadnu z tabliet. Spolu so zelezom som brala aj kys. list. a Mg.B6.Tablety som brala zhruba 2 mes. Kedze moje krvne testy ani po liekoch neboli lepsie, moja gyn. ma poslala na hematol. Doktor z hemat. v 23 tt. z biochem. rozboru zistil, ze vsetky potrebne latky mam, nic mi nechyba, napriek tomu, krvny obraz vykazuje lahsi stupen anemie. Dokt. sa vyjadril, ze moze to byt z tehotenstva, kedy priciny anemie nie su celkom jasne.Odporucil mi dalej uzivat Tardyferon - kazdy druhy den + kys. list. Prosim o radu - ma vyznam uzivat Tardyf. ak mi zelezo v podstate nechyba ( co vyslo z bioch. rozboru)? Okrem toho jem vela potravin, takze mam prijem zeleza z beznej stravy. Nechcem jest zbytocne tabletky, ktore aj tak vyraznejsie nepomozu.. Ide totiz o to, ze som sa docitala v jednej starsej prirucke (Adelle Davis), ze ferrum sulfate, moze byt toxicka latka, ktora moze sposobit poskod. pecene a tiez citujem moze poskodit plod, resp. sposobit dusevne defekty. Ferrum sulfate a ferrosi sulfas(zlozka vsetkych vyssie uvedených liekov) je ta ista totozna latka? Ak je nejaky rozdiel v koncentracii, mozte mi laicky objasnit aky? Ja viem, ze sa bezne tieto lieky predpisuju tehotnym, ale predsa: nemohli lieky poskodit plod, ked som ich uzivala tak, ako som vyssie spomenula?