Dlhovlasí chalani/muži, som normálna?

Príspevok v téme: Dlhovlasí chalani/muži, som normálna?
Bittersweettt

Dobrý večer prajem všetkým.

Mám 16 rokov, takže som v puberte, čo nepopieram, a myslím že viacerí diskutujúci (ak sa vôbec niekto zapojí), budú vidieť problém práve v puberte. Nemôžem povedať, že by som bola problémová, nepijem, nefajčím, nevediem ani nejaké blízke kamarátstva, skorej som samotársky typ, čo presedí celé dni len v spoločnosti hudby. Chalana som žiadneho nemala, a práve tu je istý problém. Priťahujú ma výlučne LEN chalani/muži s dlhými/dlhšími vlasmi. Častokrát ani postava, ani tvár nemusí byť dokonalá alebo krásna, ale už len kvôli tým vlasom som schopná ostať ako paralyzovaná a fascinovaná. Zámerne aj keď som vo väčšej spoločnosti ľudí (či už na stanici, alebo v nákupnom centre) tak vyhľadávam dlhovlasých chalanov. A keď niekoho takého stretnem, úplne ma to poteší, pohladí mi to srdce a zlepší deň. Bývam v meste, kde žiaľ nie je výskyt dlhovlasých chalanov/mužov veľký. Väčšinou niekoho zahliadnem keď cestujem, ale nie je to často. Krátkovlasí chalani/muži ma jednoducho nepriťahujú, necítim k nim žiadnu formu príťažlivosti, akoby som k nim nepociťovala takú tu sympatiu alebo to zaľúbenie. Aj keď možno niekto aj dobre vyzerá, to že nemá dlhé vlasy ma úplne odradí, odrovná. Trvá to už dlho, a čím som staršia, tým sa to len umocňuje. Neviem si po svojom boku predstaviť krátkovlasého chalana. Jednoducho neviem čím je to spôsobené, ale dlhovlasé stvorenia vo mne vyvolávajú taký ten typický rockový feeling, automaticky sa mi vybaví hromada rockových/metalových kapiel, kanady, ostňe, reťaze, kožené bundy, taká tá divokosť, sloboda, neobmedzenosť, toto všetko sa mi zosobňuje v dlhovlasých chalanoch/mužoch. Možno si myslíte, aké je to odomňa povrchné si vyberať opačné pohlavie na základe dĺžky vlasov, ja sama mám zo seba zmiešané pocity, za každý váš názor budem úprimne rada. :)

Prajem krásny večer.

Bittersweettt

Asi máte ozaj pravdu, budem sa snažiť ignorovať tento "fetiš" :D Sú aj dôležitejšie a cennejšie veci ako vzhľad :) Ďakujem za pomoc, hneď sa cítim lepšie :)

Cariboo

bittersweet, predstav si ze znama je tiez zatazena na dlhovlasych a dnes randi s kratkovlasym chalanom. ale aspon ma drobne kucery :) takze neboj, neskor zistis ze to nie je len o vlasoch ale o vyzarovani.

naokraj, mne dlhovlasi muzi pridu zanedbani, casto vidim takych ktorym natom az tak nezalezi, zla kvalita vlasov, su strapati a mastni, pritom obleceni su normalne ale zato su to pohodaci :)

Bittersweettt

Cliattsi: Ďakujem za tvoj dlhý príspevok, myslím že máš ozaj pravdu :)

Áno som introvert, ale SF nemám, zoznamujem sa ale ťažko, som dosť hanblivý a uzavretý človek, nemám rada zmeny, celkovo ani do spoločnosti nechodím, pokiaľ vyslovene nemusím. Nemám moc rada ľudský kontakt, radšej som sama ako s nejakými neznámymi ľuďmi. Jednoducho u mňa ani nie je šanca s niekým chodiť, to by som po komunikačnej stránke zlyhala.

Cliattsi

Ahoj, inak ja keˇsom mal toľko čo ty, tiež som mal rád dlhovlasých ludí. Myslel som, si,, že sú to skvelí ľudia, ktorí by ma aj pochopili. Ale skro zavčasu som zistil, že to tak nie je. Pot om ,ako som tao zistil, som musel nasilu presvedčiť saméhho seba, že to tak nie je, že byť dlhovlasým znamená byť fajn. Tí ľudia, ktorí majú dlhé vlasy, majú len dlhé vlasy, nič in to o nich nehovorí . Ak zbadáš dlhovlasého, tak si túto vetu v duchu povedz zakaždým, a pri tom sa nad tým zamysli. Neviem, či to je pravda, ale myslím si, že svojím oblečením dávaš najavo svoju nezávislosť. Ak je to tak, zamysli sa nad tým, či je naozaj potrebné sa takto obliekať.

Ďalšia otázka, pokladáš sa za analytičku, čiže neustále skúmaš okolitý svet? Stále hľoadáš nejakú pravdu v tomto svete? Nejaké teórie? (Inak aj to, že dlhovlsí chalani sú bobrí a sympatiskí, je len teória a sama si zistila, že veˇka z nich fajčí a pije a tebe to nič nehovorí ten ich život, čiže sama si zistila, že to, čo si ty myslíš, nie je pravda, ale napriek tomu ešte stále podľa toho žiješ. Preto je dôležité to, aby si samu seba presvedčila vnútorne, že to, čo si myslíš o tých chalanoch, že musia byť fajn, naozaj nie je pravda. A dá sa to tak, že keď toho dlhovlasého nájdeš, tak si v duchu povedz to, čo som napísal vyššie. Inak ja som to takto robil a poviem ti, po rokoch je zo mňa v tomto iný človek a už dlhovlasých nevnímam tak ,ako kedysi. Mám síce ešte nejaké predsudky o alkohole a fajčení , ale úspešne o zmierňujem a je zo mňa v tomto smere iný človek a to som rád. Z psychologického hľadiska to, že dlhovlasí sú tí dobrí, je IRACIONÁLNE PRESVEDČENIE, ktoré by si mala nahradiť tým racionálnym, ak sa chceš vnútorne zmeniť. Zmenu ti inak odporúčam, lebo tá zmena ti môže viac otvoriť dvere ku skutočnej pravde. A poznať pravdu je v tomto svete podľa mňa dôležité, lebo je to lepšie, ako byť stratený v domnienkach.

Sú pre teba veľmi dôležité tvoje idey? Dá sa povedať o tebe, že veľa z toho, čo je napísané tu www.mujtyp.cz , www.emiero.sk, www.emiero.sk, na teba platí. Skús to zobrať trochu s nadhľadom.

A ďalšia vec, ,zamysli sa, odkedy sa ti páčia dlhovlasí chalani. Mám pocit, že vidíš v dlhovlasých chalanoch pochopenie pre tvoj vnútorný svet, je to tak? Lebo od väčšiny ľudí si sa ho nedočkala. Máš inak strach z ľudí, soc. fóbiu? Si hanblivá? Si moc citlivá ? Si málo odvážna ? Si moc nespokojná s tým, ako tento svet funguje? Nadáva sama sebe, aká si nemožná a neschopná? Si naštvaná na ľudí? Alebo nebodaj máš aj depresie? Myslíš si, že si ťa nikto neváži? Bojíš sa často povedať, čo si myslíš, lebo to okolie nepríjme?... Možno ti tieto otázky nepasujú k dlhým vlasom, ale aj na ne budeš odpovedať vo väčšine, že áno tak to môže mať niečo do činenia, ale aj nemusí (vychádzam LEN z vlastnej skúsenosti na sebe)

To by mohli byť dôležité otázky . Ahoj. A budú ma zaujímať tvoje odpovede :-)

NightCreature

Cau,

neviem odkial si, ale ak byvas niekde vychod slovenska, alebo kosice, dojdi na niektore koncerty napr.

7.12.2015 Hammerfall

26.1.2016 Rhapsody

6.2.2016 Sabaton

radi pokecame o muzike a vsetkom mozno, sme partia mladi chalani(s dlhymi vlasmi :D) a baby...

enny

aj ja som si v 16 tich myslela ze sa mi pacia iba dlhovlasi a z inym ani nikdy nebudem chodit :D ale nasla som si chlapca ktory bol super a nebol dlhovlasi, bolo ich nakoniec viac, teraz uz mam o tych par rockov viac a nasla som vlasateho, uplnou nahodou... no s kyzdym z nich som zacala koli tomu, ako sa ku mne spravali a nie pre vlasy. tymto ti chcem povedat, ze aj ked si myslis, ze sa ti vylucne pacia vlasati, nikdy nevies ktory ti ucaruje tym, ako sa sprava,pretoze to neni len o centimetroch vlasov na hlave ale o niecom co sa nachadza pod tymy vlasmi a kozou a lebkou... uvidis sama ked si vyskusas viac tych chlapcov.... mne sa stalo ze som chodila von s premna najdokonalejsie vyzerajucim chlapcom a po case som zistila ze je neskutocne nudny a nepaci sa mi jeho charakter.... :)

Bittersweettt

Na škole nik dlhovlasý nieje, žiaľ. Aj som sa tešila, že hurá idem na strednú, tam bude určite kopec zaujímavých ľudí, tam to bude nový život, ale nuda. Som už druháčka, ľudia ma tam nudia, takže v škole určite princa svojich snov nenájdem :D Možno by som ani nemala tlačiť na pílu a vyhľadávať niekoho nasilu, veď raz dakto možno len tak spontánne sa objaví. Je to hlúpe sa spoliehať na takúto teóriu, človek musí svoje šťastie hľadať sám a nie vždy ho aj nájde, ale veď mám len 16, takže do vzťahov sa nejako netlačím. Stále mám voči ľuďom istý odstup, obzvlášť v meste kde žijem, sú tie vzťahy naozaj ešte detské, do vzťahov sa tam pchá každý a potom bum - veľké sklamanie. Čo som si aj povšímala nejakých týpkov či už v nejakom zapadnutom motorkárskom bare, alebo len tak niekde na vlakovej stanici, väčšinou sú to buď príliš sebavedomí machri, pre ktorých sú len cigarety a každodenné vysedávanie v krčme zmyslom života, alebo sú to zas takí tichí utiahnutí ľudia, ktorí si okolie ani nevšímajú. A ako vravím, zo mňa nejaká originalita nejde. Väčšina týchto metalovo/rockovo orientovaných ľudí si vyhľadáva červenovlasé slečny, poprípade tetovania, piercingy, jednoducho chcú niečo originálne, a po bežnom dievčati ani nepozrú. Ja som vždy v čiernom alebo tmavom, som až moc tenká, mám problematický ksicht, vlasy po plecia skoro, sem-tam si dám nejaké metalové tričko, alebo obujem steely, ale vadí mi potom prílišná zvedavosť a krepé pohľady okolia. Niesom proste nejaký unikát, ktorý by upútal pozornosť dlhovlasého chalana. A ani nemám chuť nejak brázdiť koncerty, alebo vysedávať v motorkárskych puboch, lebo tam si z človeka akurát tak robia prdel podnapití magorkovia, a ani tam nemám s kým chodiť. Takže asi iba nejaká náhoda mi pomôže :D

marion78

neriesis blbiny,vsetci sme nieco take niekedy riesili alebo riesime.Dokonca je velmi fajn,ze nad tym rozmyslal,ci nie si povrchna.Ci sa nam to paci alebo nie,vsetci vyberame zo zaciatku podla vyzoru,stylu obliekania,atd.nieje to o krase.podla toho vies,ci sa partner k tebe hodi,ci mate spolocne zaujmy,dlhe vlasky povedia o cloveku dost.Ja som bola tiez introvert(teda stale som),ale mala som nastastie jednu kamaratku,ktora so mnou chodila na koncerty.Len vtedy bola ina doba,na koncertoch bolo dokopy tak 5 zien a 50 chlapov:)),Takze sme boli skor unikat :))teraz uz je vacsia konkurencia,no.Ale myslim,ze koncert je najlepsia moznost,lebo tam chodia aj introverti.ved ktovie,mozno sa tebe niekto raz prihovori.A ako je to na skole,ziadni rockeri?Socialne siete by som tiez moc neriesila,asi by som bola paranoidna,ze tam stale chodi a nieco hlada,Na druhej strane v dnesnej dobe to dost veci ulahcuje,osobne poznam ludi,ktori tam postretavali kopec kamaratov,nie azet urcite.ja som stretla toho mojho v praci :))nic cool a to ani nema rad rock,ma rad trance,no uznaj,trance,ktory z duse neznasam,takze vidis,ako to moze nakoniec dopadnut:))no,ale to uz sme mali po 30ke,takze ty si len pekne ries,co citis,ze potrebujes riesit,vsetko pride :) ma napadlo teraz,co tak sokoliarsky kruzok,tam je kopec dlhovlasych chlapcov :)