Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Urobia na gastroskopiu (hadica do žalúdka) na pohotovosti?

Príspevok v téme: Urobia na gastroskopiu (hadica do žalúdka) na pohotovosti?
hermina56

mam tyzden strasne bolesti žalúdka, vracala som nechuti mi jest a gastroenterológ ma objednal az na december. Povedal ze ked mi je strasne zle mam ist na pohotovost. Ale ja som mala ist na hadicu - gastroskopiu. Chcela by som aby mi ju urobili cim skor lebo mam v rodine onko pažeráka a žalúdočne ochorenia. Urobia mi to na pohotovosti ?(BA)

Radoslava123

Veru tak, na pohotovosti bohužiaľ nie. Nezostáva ti teda iné, len počkať do toho decembra. No aj tak si dobre urobila, že si sa dala objednať. Poukazuje to na tvoju svedomitosť a zodpovednosť, čo sa prístupu k zdraviu týka. No napríklad v takom Rakúsku sa bežne na hadicu ku gastroenterológovi čaká najmenej tri, štyri mesiace, takže si nepochodila až tak zle, keď čakáš len niečo vyše mesiaca. Pozri, zajtra už máme november :) Čo tak vyhotoviť si trhací kalendár ako na vojne - od dnešného dňa až po deň termínu na gastro, nech ťa aspoň upokojí, keď vidíš, ako sa deň za dňom míňa a že už sa to blíži?

Markoooooo

Pohotovosť slúži predsa na niečo iné. Máte týždeň bolesti žalúdka, takže bol dostatočný priestor na riešenie problémov. Onkologická záťaž neznamená, že na pohotovosti sa budú zabávať s podrobným vyšetrením žalúdka a ani by to nebolo férové, nakoľko tam chodia akútne prípady, často s vysokými horúčkami. Typický príklad na zneužívanie pohotovostnej služby.

n-ika

Ked prides na pohotovost s akutnym ochorenim GIT (nevolnost, zvracanie a bolest brucha) tak ta hospitalizuju. Je dost mozne, ze v ramci hospitalizacie ti urobia sono pripadne GFS kvoli vyluceniu inych ochoreni. Ale pozor, aby ta v pripade takychto problemov nedali rovno na infekcne. Ja som mala raz v noci zlcnikovy zachvat, prisla zachranka a namiesto toho aby mi pichli NO-SPU ma chceli brat na infekcne...iba preto ze som trikrat zvracala. Absolutne ma nepocuvali a isli si svoje...

simimisi

Na pohotovostiach nemaju casto ani uplne zakladne veci ako obvazy, takze dost pochybujem ze tam niekde budu mat gastroenterologa s endoskopom..

gracious

Na pohotovostiach hadicu nerobia. Môžu ťa prinajhoršom objednať k inému gastro ako akútny prípad a o pár dní by ti ju spravil.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Urobia na gastroskopiu (hadica do žalúdka) na pohotovosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk