Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Financie v dlhodobom vztahu

Príspevok v téme: Financie v dlhodobom vztahu
Katkaaaaa44

Ahojte,

Prosim Vas,ti co mate dlhodobe vztahy-ako to u Vas funguje s peniazmi? Nemyslim manzelstva. Moj priatel chce totiz uplne vsetko delit na polovicu. Tak chcela by som pocut Vase nazory, pretoze sa zamyslam nad tym, ci je to v poriadku. Ide o najom,energie, strava, zabava,pes,...proste vsetko

Dakujem

Carny

ahoj,

Myslím,ze 50:50 je dobry systém ak zarábate cca rovnako. Ale zas,chyba mi tu v Tvojich opisoch to gentlemanstvo z jeho strany. A ako bolo uz napísane ten jeho výrok o vydrziavaní... No,tiez by som bola obozretná...

Skús maly test-zaplat niekedy ty benzín aj lístky do kina alebo 2,3 krat po sebe nákup. Uvidis jeho reakciu. U mna to bolo tak,ze aj ked na začiatku sa bola snaha deliť fifty-fifty,toto to odburalo. Dotyční pochopili,ze su dôležitejšie veci ako deliť si náklady presne na polovicu. Teraz je to tak,ze vzdy ked ideme von,hádame sa kto zaplatí...

Nájom a konštantné výdavky by som delila napoly,nákupy na striedacku.

Ale kalkulačku by som do rozpočítavania nebrala...

ewelin2828

ak zarábate približne rovnako, tak náklady na bývanie a stravovanie by ste si tiež asi mali podeliť podobným dielom :) len ak to chcete mať podelené do posledného centa, tak to bude ťažké...lebo predpokladám, že on ako chlap toho zje viac...ty zase možno minieš viac na drogériu (ale zase možno práve drogériu a kozmetiku do tohto rátať nebudete, neviem)...

u nás máme podelené všetky mesačné náklady na bývanie...priateľ platí o niečo viac ako ja, ale aj viac zarába...a čo sa týka stravy, tak to netuším kto koľko minie....raz nakúpi on, raz ja...a ešte sme to v živote nerátali, že kto asi tak viac minie na stravu :D

takže treba si sadnúť, zistiť koľko a načo míňate a rozumne to podeliť :) iná vec je podľa mňa hypotéka...tú by mal splácať ten, na koho je byt napísaný...ja by som asi druhému hypo neplatila (teda ak by bol v núdzi, to je druhá vec) a tiež by som nedovolila druhému, aby splácal hypotéku mne :)

pistek

Kazdy je v tomto individualny..

Ja poznam napr. jedneho muza, co plati svojej ex este dva roky po rozchode skolne aj ubytko na VS a to este bude dalsie roky platit lebo proste chce a pritom jeho priatelke nekupi nic ani na meniny narodeniny atd. Proste muzi radi davaju a su stedri ale len komu chcu..a ktorej chcu

shayleen

Žijeme s partnerom v jeho byte a máme všetko pol na pol a nemáme s tým problém. Podľa mňa fifty fifty je spravodlivé

ty_činka

Niekto::::::,

"Je jasné, že začiatočné fázy vzťahu by sa mal chlap správať ako gentleman, no neskôr si treba stanoviť určité "pravidlá"."

Čiže sa bude hrať na niečo, čo nie je, aby si získal ženu (v podstate peniazmi), a keď dosiahne svoje, bude žgrloš. Tlieskam ti... :D

K téme, je to fér, nie sme manželia, ale žijeme spoločne a robíme to tiež tak - napoly, čo sa týka nájmu, jedla a pod. Darčeky si sem-tam dávame, občas jeden druhého potešíme a nie, nepýtame to späť. :D

Ak ale TY od vzťahu očakávaš, že chlap bude platiť viac vecí, tak si treba nájsť iného partnera. Však aj takých párov je neúrekom. Urči si priority a rozhodni sa. Veď pre každého je normálne niečo iné.

Radoslava123

Deliť všetko na polovicu považujem za ten najspravodlivejší a najférovejší spôsob fianncovania spoločných výdavkov, pokiaľ ide o nemanželský vzťah. Ak sa raz náhodou nedajbože rozídete, nebude ani jednému z vás ľúto peňazí, ktoré do frajera/frajerky investoval. Poznala som vzťahy, kde žena chlapa vyciciavala z peňazí a poznala som aj vzťahy, kde vyciciaval chlap ženu... aj sa nakoniec rozpadli, čo v konečnom dôsledku pre štedrejšieho z partnerov znamenalo okrem straty času ešte aj finančnú stratu, škoda. To, čo navrhuje tvoj priateľ, považujem za múdre, spravodlivé a správne.

Fleur-de-lis

niekto

neurazil, len neviem, či si ma správne pochopil. Ja som nemyslela, že by som ja navrhla aby to bolo 50 na 50 a ak by to chlap neodmietol, tak by som to riešila... Že by to bolo 50 na 50 by som brala viac menej ako samozrejmosť pokiaľ by sme obaja zarábali, ale nepáčilo by sa mi, ak by na tom jeden z nás vyslovene trval. Teda, že by som to všetko ozaj delila. Bolo by mi srdečne jedno keby som niektorý mesiac minula 100 či 200 eur viac ako on... (a nie preto, že on by mesiac predtým minul 300 viac než ja;)) A mrzelo by ma, keby som vnímala, že jemu je ľúto na mňa minúť viac...

Ja žijem vo vzťahu, ktorý už nie je v prvotnej romantike, ale štedrosť voči partnerovi je proste pre mňa dôležitá a rada mu venujem "naviac" čas, pozornosť, peniaze či hocičo iné, čo mu dá pocítiť moju lásku. Lenže medzi nami je dôvera a ja viem, že to nebude nejak zneužívať. Do vzťahu treba investovať vždy, nie len pri prvotnom randení... Pokiaľ sa jeden z partnerov obáva, že to ten druhý zneužije, tam je hlavný problém inde a nie peniaze...

Niekto::::::

Fleur-de-lis

Píšeš, že ak by si bola vo vzťahu chcela by si aby to bolo 50/50 ale ak by sa chlap neozval, že nie, že nechce aby to tak bolo bola by to pre teba červená kontrolka. Tak vlastne ty nechceš aby to bolo 50/50 len sa nato takpovediac zahráš aby si z toho nevyšla ako nevychovanec... Nikto nenapísal, že to daný chlap počíta presne na cent. Ako príklad bolo uvedené, že jedna strana zacvaká benzín, druhá vstupné do kina. Ak by som bol vo vzťahu a mal by som raz týždenne natankovať 20 eur do auta (rozvážať pritom moju priateľku) a ešte k tomu jej raz týždenne kúpiť vstupné do kina, taktiež spolu somnou za 20 eur (počítam aj niečo pod zub) tak by ma to znechutilo tak, že žiaden vzťah nechcem... Teda ak natrafím na ženskú, ktorá síce ide zaplatit ale pri platení sa jej ruky tak trasú, a jediné na čo čaká je to, aby som povedal "Nechaj tak zlatko, ja to zaplatím"... aby sa jej náhodou nerozsvietila červená kontrolka :D :D :D To je len môj názor. Proste ak som s človekom niekoľko rokov v spoločnej domácnosti, romantika, pri ktorej by som jej mal kupovať každú blbosť vyfučí a príde na rad realita.

Ktovie či sa daný chlap takto nepopálil a dáva si len pozor. Aj ja som sa takto popálil a natrafil na kreatúru, ktorá ma len žmýkala z peňazí. Aj preto tento negatívny príspevok, v ktorom som ťa nechcel uraziť, len podotknúť aj na takúto stránku veci.

Fleur-de-lis

no podľa mňa je to samo o sebe nejasná situácia, čo vlastne ste... Ani manželia, ktorí majú "spoločný účet", ani dvaja čo spolu chodia...

Každopádne pre mňa je partnerstvo o tom, že idú obaja na 100%, nie 50 na 50...

Pre mňa osobne by toto bolo červenou kontrolkou, aby som si veci premyslela... Ale ja ho nepoznám celkovo ako človeka... A každý máme nejaké tie muchy...

Máš pocit, že mu celkovo chýba štedrosť?

Ale ten komentár, že on si nebude vydržiavať ženu, no ako sorry, šak to nie že pracuješ niekde na polovičný úväzok a zvyšok času tráviš nákupmi a v kaderníctve a všetky svoje peniaze minieš na to, prípadne ešte aj z jeho... Mňa by to zranilo... Fakt mám z neho pocit, že vzťah vníma ako obchod... Ešte by som chápala, ak mal negatívnu skúsenosť a teraz je opatrný, aby ho opäť žena nezneužila.

Akože ak by som bola v rovnakej situácii, tak ja sama by som chcela aby to vychádzalo cca na polovicu, v zmysle, že by som nenechala chlapa platiť všetko, a pokiaľ by som mala pocit, že jemu vyhovuje, že všetko ťahám ja, tiež by to bola červená kontrolka... Ale zas rátať si všetky výdavky aby to ozaj vychádzalo skoro vždy presne... Cítim z toho nedôveru, nelásku a sebectvo. Partnerstvo si nepredstavujem ako fifty fifty, to je obchod... Partnerstvo je pre mňa 100 na 100...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Financie v dlhodobom vztahu - Fórum - ZDRAVIE.sk