Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prsny sval

Príspevok v téme: prsny sval
Janci665

Dobry vecer, chcel by som sa poradit ohladne problemu ktory ma trapi uz niekolko rokov.

Aktivne cvicim a priznavam ze v minulosti som to viac krat prehnal aj so zavazim s ktorym som cvicil a uz asi 5 rok mam problem s lavym prsnym svalom. V tejto dobe som si vyklebil rameno ktore som si sam aj vrati a nasledne navstivil sportoveho lekara ktory mi daval obstreky priamo do ramenneho klbu a taktiez mi aj povedal zemam sval natrhnuty. niekolko rokov som pokracoval v cviceni a samozrejme zatazoval sval uplnestandardne a neevidoval som v nom nikdy ziadnu bolest alebo slabost, moj problem skor spociva v tom ze dany sval nerastie alebo nema rovnaky tvar ako druhy prsny sval a rovnako ho neviem nalezite precvicit a prekrvit.

Kedze som po dlhsom case zacal znovu cvicit a registrujem ze rozdiel vo velkosti svalu a aj funkcnosti sa zvysuje,bolo mi odporucene navstivit ortopeda ktory mi ale povedal, ze som nikdy ziadne zranenie nemal a ak ano je to stopercenstne zahojene, teda z pohladu klbu, naslendne som navstivil mojho vseobecneho lekara ktory mi potvrdil rozdiel a odporucil na sono vysetrenie. Lekarka na sono presla oba prsne svaly a jej odpoved bola ze s pohladu svalovych vlakien su oba svaly rovnake a ani lavy sval nema ziadne poskodenie ale na druhu stranu mi sval prezrela a potvrdila rozdiel vo velkosti a rovnako aj v tvare svalu, pri upone s ramenom ma lavy sval akoby malu jamku a na lavej strane je taktiez aj vacsi predny ramenny sval kde sa asi kompenzuje vyvijana zataz.

Viem, ze su horsie veci ktore treba v zisvote riesit ale pre mna je toto naozaj dolezite hlavne v cinnosti ktoru robim a preto by som potreboval poradit co dalej, od vseobecneho lekara som dostal odporucenie na fyzioterapiu a rehabilitacie, moze mi taketo vysetrenie pomoct?

Dnes som uz vo faze kedy som obehal niekolko lekarov a nikto mi nevedel pomoct,dakujem za kazdu radu

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prsny sval - Fórum - ZDRAVIE.sk