Henna a slabé vlasy - skúsenosti/výhody/nevýhody :)

Príspevok v téme: Henna a slabé vlasy - skúsenosti/výhody/nevýhody :)
Hair4life

Ahojte všetci. :) Mám 16 rokov a mám v pláne si niekedy za mesiac nafarbiť vlasy hennou. Myslím klasickú hennu z DM. Nepotrebujem zatiaľ nič úplne výnimočné, nakoľko s hennou nemám žiadne skúsenosti, takže na začiatok tá z DM-ka snáď postačí. Mám také svetlohnedé vlasy na koncoch od slnka a pri korienkoch je to taká tmavšia hnedá, ale nie úplne tmavohnedá. Chcela by som vyskúšať nejakú mahagónovú, niečo s červeným nádychom, len problémom je to, že mi vlasy dosť padajú, celkovo sú dosť slabé, za 3 dni mastné, bez objemu, spľasnuté. Asi pred 2 rokmi som si Palette šampónom farbila vlasy, ale odvtedy som sa nefarbila, lebo mi tieto chemické veci na vlasy moc nepomáhajú. Dosť sa bojím, či moje vlasy nebudú po henne ešte viac padať a či celkovo nebudú v "šoku". Vlasy si dávam dokopy tak, že ich vôbec nefénujem, používam bezsilikónový šampón, ničím ich nezaťažujem, tak sa bojím aby teraz to hennovanie nebol nijaký výnimočný zásah do vlasov, ktorú by túto moju snahu pochoval. Chcem sa teda spýtať na Váš názor, či mám do toho ísť...čo by ste mi poradili? Aké sú Vaše skúsenosti/názory/rady? Čo mám do henny pridať, aby bola viac tá farba výraznejšia a aby mi vôbec do tej červenej chytila? Nejaké špeciálne rady nemáte? Viem, že je toho plný internet, ale tak verím, že sa nájdu fajn ľudia ktorí mi poradia. :)

A celkovo ako dlho tá henna na vlasoch vydrží, ako často treba hennovanie opakovať, aká je starostlivosť o hennované vlasy, atď...ďakujem Vám krásne za všetky cenné rady, budem rada ak sa rozpíšete, lebo o henne počujem fakt prvýkrát :) Ak by mi to vlasy oživilo, bola by som rada :)

Prajem krásny večer :)

sewie

hair4life, tie problemy ktore opisujes by ti henna mohla pomoct vyriesit...henna by prave mala podporovat rast vlasov a pomahat proti vypadavaniu, dalej henna trochu susi, takze by sa ti vlasy nemali az tak mastit. ak chces silnejsi cervensi odtien-mozes pridat caj z ibisku...hennu si mozes kupit online-maju rozne odtiene henny, plus najdes kopec rad na blogoch co pridat aby bola farba vyraznejsia...

vodu na henu nezohrievaj v kovovej kanvici ani nemiesaj hennu kovovou lyzickou-mohla by si tak ziskat neziaduce rysave odtiene-teda pokial to nie je tvoj ciel:P

toto som napr vytiahla z jedneho blogu:

"Červené odtiene zvýrazní najmä použitie väčšieho množstva kyslých zložiek. Ak chcete krásne červené vlasy, pridajte si do henny viac citrónovej šťavy – aspoň z jedného celého citróna, no hennu môžete pokojne zalievať iba citrónovou šťavou. Pri citrónovej šťave pôjde výsledná farba väčšmi doryšava; pomarančová šťava, šťava z červenej repy a ocot podporia rýdzo červené odtiene. A ak chcete červenú, hrajúcu jemne dofialova, použite červené víno." takze pre teba to bude asi ten pomaranc a cvikla:P

Fleur-de-lis

Henna nechytá každému a neviem či sa to dá nejak markantne ovplyvniť. Takže musíš vyskúšať. Niekedy vidno zmenu farby až po niekoľkonásobnom farbení (nemyslím hneď niekoľko krát za sebou :))

Ja si farbím na hnedo a preto si ju zalievam kávou. Ak chceš červenú tak pozri čo všetko ju podporuje :)

Neviem presne ktorú dmkovskú hennu myslíš. Každopádne som o jednej čítala, že to nie je prírodná farba, teda okrem henny obsahuje ešte kadečo. Cenovo celkom fajn je aj Sante napríklad, alebo choď pozrieť niekde do zdravej výživy aké tam majú. Dmkovskej by som sa vyhla. Respektíve si pozri zloženie a môžeš si aj niečo viac o hennovaní prečítať na dlouhevlasy.cz

Kvalite vlasov by mala pomôcť, aj čo sa vypadávania týka. Tým, že vlasy obalí, mala by ich posilniť. Mne s vypadávaním pomohla dosť výrazne. Vlasy sú lesklé. Mastenie nejak neovplyvnila, len hneď po hennovaní vydržia dlhšie. Na mastenie mi skôr pomohla nopoo metóda, teda nie že len s vodou, ako niektorí, ale robím si vlastné šampóny, ktoré pokožku nedráždia ako klasické. Aj lupiny to vyriešilo.

Hair4life

Farbenie klasickou farbou mi vlasy znicilo, k takemuto farbeniu sa nikdy neplanujem vratit.

Ja mam len obavy ze ta cervena mi nechyti na hnedu. Niekde som pocula ze aj paprika ako korenie pomaha, ale neviem no :-)

Roxy22257

Tak ja som ju zatiaľ ešte neskúšala, ale pamätaj na jednu vec - ak by ťa to už aj omrzelo, nemôžeš si farbiť vlasy klasickou farbou na vlasy, aspoň čo sa nejakého obdobia týka...

marion78

daju sa zohnat v bio obchodoch alebo e-shope ,ale myslim,ze ta v DM je cenovo najvyhodnejsia.No co sa tyka kvality,to neviem teda :/ Ta moja farbi len tak jemne,viac menej to vidno iba na slnku a dofarbujem to tak raz za 2-3 mesiace aj to koli vyrastkom:)ale som spokojna,vlasy su take prirodzenejsie a po farbeni posobia aj hustejsie.pocula som vsak , niektore dievcata sa stazuju,ze vysusuje vlasy,no ja sa nestazujem.

marion78

ahoj,no ja pouzivam iba cistu hennu,s tou z dm nemam skusenost,ale treba pocitat s tym,ze ked to zacnes pouzivat,nemala by si v blizkej buducnosti pouzit chemicku farbu.Ja si pridavam iba citronovu stavu s teplou vodou a farbi mi to mierne do cerveno-medena ako kedy..kvalita vlasov urcite lepsia ako predtym :)