Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alergia na mlieko

Príspevok v téme: Alergia na mlieko
milkylover

Zdravím :) ... bola mi diagnostikovaná alergia, nie intolerancia, ale alergia na mlieko. 3 mesiace mám držať striktnú diétu, kde nesmiem zjesť nič ani len v stopových prvkách čo by obsahovalo nejakú zložku mlieka... Nedozvedela som sa k tomu nič viac, nič menej. Viem, že internet je plný rád a článkov, ale predsalen som sa to dozvedela len dnes a ešte som sa z toho poriadne nestihla ani spamätať ale uvedomujem si, že to bude náročné... ak by sa tu teda niekto našiel, kto by mi aspoň zhruba povedal, čo môžem, alebo ako má vyzerať bežný stravovací deň, aspoň nejaké tipy... vopred ďakujem :)

RNG

Kvalitny enzym na mlieko ma firma Enzymedica, ktore na 1 kapsulu dovoli stravit pohar mlieka, tj lactozu, kazein aj tuky. Predavaju ho pod menom
Lacto, Most Advanced Dairy Digestion.

kakta

Ahoj ja mam tiez alergiu na mlieko na kazein...tej alergie sa nezbavis ak si uz dospela ,len deti z nej vyrastu.Vela ludi si to pletie s intoleranciou na laktozu a vela krat sa mi stalo ze ma aj v specializovanych obchodoch prehovarali ze ten a ten jogurt mozem a mala som z neho reakciu ako hrom potom...takze vsetko citaj!!! vzdy sa na to pytaj ked si budes v lekarni lieky kupovat lebo mliecne zlozky su nielen v potravinach ale aj v kozmetike a liekoch.

milkylover

:D no, to mi pomáhate :D ale nie, aj pre mňa to je ťažké a veľmi, ale bohužiaľ sa mi z neho stal nepriateľ aké problémy mi robilo...... vám prajem aby ste to nikdy nemuseli zažiť, keďže tiež tak máte radi mlieko :-))

milkylover

Ďakujem za vaše odpovede :) a vie mi ešte niekto povedať, ako to je vlastne s tým, že prečo na 3 mesiace je tá diéta ? a potom čo, môže sa stať, že alergia ustúpi ? alebo ako ? toto som sa ešte nedopátrala veľmi na nete alebo či je tu niekto kto po tých 3 mesiacoch zrazu začal konzumovať mliečne výrobky a telo s tým bolo v pohode ?

RNG

Ked clovek nevie poriadne spracovat rozne zlozky mlieka,. tak sa mu v tele hromadia ako zamorenie.najma sa jedna o zlozky, ktore nie su vodorozpustne, lebo vodorozpustnycy sa vie telo dost lahko zbavit. Tj jedna sa najma o bielkoviny, ako je kazein. Tento vo velkych mnozstvach v tele sposobuje zamorenie, ktore je dobre odstranit branim enzymov na mlieko, aj ked sa uz mlieku a mliecnym produktom dlhsi cas vyhybas.

Bielkovinne zamorenia v tele su skodlive, lebo nedovolia telu normalne pracovat Vedu napr k zakalu sosovky, sklovca, tvorbe roznych smetnych kosov v tele, kde telo zahadzuje zamorenia(ako cysty, myomy gangliomy, tumory...) ktore sa nakoniec mozu zvrhnut na bujnejuce=rakovinne zdroje.

vitavi

Ak si potrebuješ niečo natierať na chlieb, výborné sú strukovinové nátierky. Dostaneš ich v obchodoch, ešte lepšie je si ich vyrobiť dôkladným uvarením strukoviny, ochutením, kyselením a ak treba, i zahustením, prípadne dáš trochu kvalitného oleja. Návodov je dosť.

Náhradou mlieka skutočne nie je mlieko sojové a pod. Mlieko nahradiť nepotrebuješ. Po čase, ak ho vynecháš, zistíš, že si získala sviežosť, a stratila otupenosť, ktorú prináša mlieko svojimi tukmi a hlienmi.

V každom prípade dbaj na semienka a oriešky a vynechanie cukru, aby si mala vápnik.

milkylover

A teda nenájde sa tu nikto, kto túto alergiu má a dal by mi nejaký tip, radu, čo a ako v tej najstriktnejšej prvej fáze "diéty" ? Samozrejme som niečo už vygooglila, prečítala a tak, ale šak..osobná skúsenosť rada nad zlato :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alergia na mlieko - Fórum - ZDRAVIE.sk