Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kandidoza - ako sa stravovat? detox?

Príspevok v téme: Kandidoza - ako sa stravovat? detox?
kaj3

Nieco som si uz o kandidoze nastudovala - ako sa stravovat, co jest mozem a co nie ... ale v par veciach mam nejasnosti. :-)

V prvom rade by ma zaujimalo, ci existuje nejaky detox na zaciatok, ktory by mi pomohol z najhorsieho este predtym, ako nabehnem na nove stravovanie? Ide o to, ze sa citim zle aj fyzicky a tiez mam vo velmi zhorsenom stave plet (kym som odhalila diagnozu len sa vsetky priznaky kandidozy zhorsovali). Rada by som sa najprv precistila v zaludku, crevach a hlavne si vycistila plet - kedze ten pohlad na seba ma depta .. :( a potom pokracovala v strave, ktoru mozem.

Dalej som si nie ista, ci mozem pit kavu?

akvýzerp/prezývka

aha to som o tom ani nepočul a kolko ta to stálo a kde to robia? ja chcem ist v pondelok sa doktorkou nech mi zobere krv ale neviem či sa to da zistit aj z krvi takže tak.. nechcem zase vypadať u nej za debila tak preto sa tak pýtam.. inak ked si sa začala tak stravovat pocitovala si zo začiatku nejake zmeny? nejaký počiatočný detox? úhyn alebo tak? ak máš čas zaujimal by ma nejak tvoj jedalniček pretože velmi uvažujem že moj problem je prave toto.. mam aj s chrbticov problemy a aj žaludok žaludok s tim suvisý no chrbát neviem.. ale skusil by som to ked už mi doktory nevedia nijak pomoct

kaj3

Irisdiagnostikou. Je to asi netradicna metoda, ale "bezny" lekar mal zaujem akurat tak mi predpisat hromadu tabletiek a viac nic neriesit. A to nie je nic pre mna, davat do seba tabletky hlava nehlava. Take nieco ako strava asi nepoznaju (ved naco aj, ked dietu mi nevedia predpisat a tym padom nezarobia ...)

Tu je link na este jednu dobru stranku pre kazdeho kto bojuje s kandidozou candida.inetcz.com

akvýzerp/prezývka

Kaj a ako ti to diagnostikoval. Ja by som si to tiež rád dal diagnostikovať ale neviem čo mám povedať doktorke.. či mi ma zobrat krv alebo nejaké výtery alebo čo. Možno treba užívať aj nejake protikvasinkove doplnky alebo potraviny napriklad tie lanove semiačka vraj pomahaju ničit kandidu treba viac takýchto

kaj3

Nasla som tuto stranku, kde je celkom pekny prehlad toho, co sa pri kandidoze moze a nemoze jest (bezlepkove obilniny ako pohanka, quinoa, ovos, pseno a pod su uvedene ako vhodne potraviny) www.fertility.sk

Zistila som to podla priznakov - unava, nevolnosti az na zvracanie po jedle, malatnost, vyrazky na pleti, pocit tazkeho zaludka - a viac menej vsetky priznaky, ktore su uvedene v clankoch o crevnej kandidoze. Potom mi kandidozu diagnostikoval aj lekar na vysetreni.

Co ma vsak hneva je, ze aj ked som sa vyhla cukru a jem to co mozem (ziaden cukor, ale mam to tazke lebo nesmiem ani laktozu a vyradila som aj lepok), tak nepocitujem zlepsenie. :( Neviem co robim zle, alebo kedy mozem zlepsenie ocakavat. Dnes citim opat nevolnost ..

akvýzerp/prezývka

Zdravím ja sa chcem tiež spýtať rng hovorí o tom že nemaš jesť žiadne obilniny a podobne sacharidy a (kedže nevidím meno) pán hore píše že môžeš ovos ryžu a tak podobne len sa vyhýbať jednoduchým cukrom tak kde je pravda? čoho sa mám držať ? tiež by som skusil dietu proti candide ale neviem či ju mám. (zase neviem meno neviem na keru ... to menili) tak sa pýtam vás pani čo ste založila tému ako ste prišla na diagnozu? dakujem

vitavi

Kandida sa živí voľným jednoduchým cukrom. takže obilné zrná, ktoré obsahujú vlákninu a minerály, jej vadia a nemá ich rada. Polysacharidy jej tiež celkom nevyhovujú, pretože ich treba štiepiť. Takže môžeš ryžu natural, pšeno, kukuricu, jačmenné krúpy, ovos, pšenicu, pohanku v celých zrnách domäkka uvarené alebo inak pripravené, a kandidy sa zbavíš.

Nedoporučujem bielu múku, aspoň v začiatku.

Mám s tým vlastnú skúsenosť.

Diéta založená len na tukoch a bielkovinách je veľmi riskantná z hľadiska nebezpečných a dnes veľmi rozšírených civilizačných ochorení, s ktorými si medicína nevie poradiť.

V ovocí sú jednoduché cukry a tiež ovocné kyseliny, ktoré ju podporujú, takže ovocie načas vyraď.

Pri obilninách, ktoré dôkladne prežuješ, nebudeš mať chute na sladké a budeš pokojná, prečistíš si i pleť vlákninou a B vitamínmi.

Túto stravu doplň dostatkom zeleniny, trochou strukovín, rýb a semienok.

Po zlepšení stavu si budeš môcť bez problémov dovoliť obilný slad do čaju alebo zdravé dezerty so sladom.

RNG

Zabudni na vsetky obilniny a zrniny, tie obsahuju cukry a skroby co zivia candidu.

Dovolene su masa, ryby zelenina, nesladke ovocie s mierou, orechy, a olejnate semena,trochu strukovin, vajcia a tuky. Mozno aj trochu cerstvych syrov ,nie stare, lebo tie obsahuju sprodukty kvasenia a plesne.

kaj3

Dakujem za reakciu, kavu nesladim takze to problem nebude. Premyslam, ci mozem ryzu? - neviem ci obsahuje tiez sacharidy. Taktiez kukuricu zrejme nebudem moct kvoli cukru?

Okrem toho mam aj intoleranciu na laktozu, ale napr. acidko sa oznacuje ako vhodne pri kandidoze, takze teraz neviem ci ho pit mozem, alebo nie. :( Budem sa musiet v tomto celom este zorientovat.

RNG

Kavu definitivne pit mozes.Nesladenu, samozrejme alebo osladenu steviou.

Candidanie ze zaspinenie zaludka alebo criev, preto netreba na nu cistiot creva ani zaludok. Candida potrebuje pre svoje rozmnozovanie cukry preto tieto musis zo svojej diety na cas uplne vylucit, spolu s produktami z jemnych muk a inymi sacharidami. A nasadzat si propbiotika a podporovat ich rozmnozovanie mikrovlakninami, aby tieto po case vytlacini oslabenu/vyhladovanu candidu. Pomoze pri tom oreganovy olej kokosovy olej, enzym Candex v zmysle urychlenia procesu. Kokosovy olej nielenze je proticandidovy, ale ti nahradi aj sacharidy a cukry v tele na vyrobu energie, vcitane mechanickej

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kandidoza - ako sa stravovat? detox? - Fórum - ZDRAVIE.sk