Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kiahne u dcerky

Príspevok v téme: kiahne u dcerky
nikola020212

ahojte chcem sa spytat čo vam pomohlo zabrat na kiahne u vašich detičiek? moja 8 ročná dcérka sa dnes zobudila celá vyhádzaná tak sme utekali lekarke a ta nam povedala že ma kiahne dostala liek dithiaden a tekutý púder s mentolom chcem sa spýtať čo pomohlo vašim detom pri kiahnach ake zasady treba dodržiavať a čím si pomôcť? dakujem pekne

ria 12123

ja som kupavala kazdy vecer v hypermanganovom roztoku, taka fialova voda sa spravi z toho prasku, je to dezinfekcne a pomaha pri svrbeni, farbi to troska kozu dozlta. fenistil kvapky aj gel zvonka, tekuty puder sa moc neodporuca, ja som obcas dala, ked sme potrebovali vyjst von, my sme si toto zazili v lete a nemohli s tym chodit po slnku, von sme vychadzali po zapade slnka a to po nas kazdy cumel ... vela vitaminov davaj, ked sa zasusi posledny pulak, tvori sa to od hlavy k noham, takze na nohach posledny pupak ked zaschne, dieta uz nie je nakazlive a moze medzi ludi. kym odpadaju chrasty, je to do troch tyzdnov. my sme to mali hrozne, ale hrozne, cela posiata a tvaricka asi pupakov. dcerka mala vtedy, roka.

RNG

Dnes sa lekari povacsine spravaju na virusove choroby vyckavanim , nez ich telo porazi samo. Samozrejme to zvasuje poskodenie tela.

Preto odporucam bojovat proti virusom a nie len vyckavat, nez ich telo nakoniec samo zlikviduje.

Na virus VZV sposobujuci kiahne , v starsom veku nebezpecny pasovy herpes som napr pri mojej zene pouzil uspesne

colostrum davka 2 x 10 gramov

Monolaurin davka 2 x 5 gramov

chaparal davka 2 x 1 gram

Na ine vahy sa to da podla pomerov vahy prepocitat.

n-ika

nez sa uplne stratili tak asi 2 tyzdne...

Kiahne maju viac faz, najprv sa vyhodia prve pupaciky (cervene fliacky) potom sa v nich urobi tekutina (pluzgiere) a nakoniec ked vytecie tak sa pupacik zasusi. Vtedy najviac svrbi, pozot na skrabanie!

A kedze sa pupacky vyhadzuju postupne, tak je mozne ze prve sa uz budu hojit, tretie budu v stadiu pluzgierov a do toho sa vyhodia nove.

Samozrejme, niekto ma pupacikov par a cely virus odoznie aj do tyzdna. Niekto ma vyrazok viac a trva to aj tri tyzdne. Malu sleduj, ak by sa ti nieco (cokolvek) nezdalo, treba ihned volat lekarke alebo pohotovost. Vacsina deti kiahne znasa v pohode a bez inych komplikacii, ale treba byt obozretny.

n-ika

Ahoj, dithiaden ma proti svrbeniu, dobry je aj fenistil alebo zodac. Ja som puder nedavala, podla najnovsich poznatkov je vraj lepsie denne sprchovat vlaznou vodou-len cistou vodou, bez mydla a nechat len vysusit telicko, nedrhnut uterakom. Pomoze to aby sa na pokozke neudrzovali bakterie a voda aj prirodzene vysusuje. Puder vraj zbytocne drazdi pluzgiere a sposobuje este vacsie svrbenie.

Takze moj maly ich mal ako 6 rocny, zvladli sme ich bez skrabania s pomocou zodacu a len s cistou vodou. A to bol vyhadzany vsade, aj vo vlaskoch :-(

Skus pogooglit, uvidis ze puder sa uz neodporuca, je to prezitok minulych cias :-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kiahne u dcerky - Fórum - ZDRAVIE.sk