Ochrana pleti pred prachom a parou v práci - akné

Príspevok v téme: Ochrana pleti pred prachom a parou v práci - akné
prachomil

Ahojte,

potrebovala by som radu ohľadom pleti od expertov, či ľudí (najmä asi žien) s podobnou skúsenosťou:

Začala som brigádovať pri reštaurovaní, takže denne prichádzam do styku s jemným prachom z dreva, omietkami, dymom, odparovanými farbami a tiež prachom z nich. Mám síce respirátor aj okuliare, no aj tak zo seba neustále myjem hnedočiernu špinu, ten prach sa dostane naozaj všade. No a odkedy tam pracujem, všimla som si, že sa mi zhorśila pleť, predtým bola relatívne čistá, sem tam pupák, ale teraz sa mi asi upchávajú póry potom, špinou, a začali sa mi robiť také podkožné hrbolčeky z upchatých pórov, ktoré sa zapaľujú. Ak nerobím dlhšie, tak to postupne prejde, ale nejaké pauzy v práci teraz dlho nehrozia.

Tak prosím vás, existuje nejaký spôsob, ako si póry chrániť? Krémujem sa pred prácou, umývam sa počas aj po nej, čistím pleť, pijem veľa vody, ale zhoršenie je aj tak evidentné. Budem vďačná za každú radu, už som sa totiž tešila, že som svoju post-pubertálnu pleť dala do poriadku a teraz toto :D

Díky moc za každú radu.