Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Vyťahovanie nervov zo zuba

Príspevok v téme: Vyťahovanie nervov zo zuba
Domčaa

Dobrý večer, dnes som bola na pohotovosti kvôli bolesti sedmičky na ľavej strane dolu ... Na moje veľké prekvapenie mi ordinujuci pán doktor povedal, ze musí vyvrtat kaz a vtiahnuť nervy ... Po troch injekciách sa do toho pustil, vyvrtal, vyčistil, potom takými ihličkami vytiahol nervy a nakoniec vyplní nejakou modrou hmotou a následne bielou a povedal, ze do siedmych dni mam ísť ku svojej zubárke na záverečné vyplnenie s tým ze ešte mam ísť na röntgen ... Nevie mi niekto povedať, ze aká je približná suma za vyplnenie, keď mi vytiahol tri nervy ? A či sa Vám stalo, ze ste mali po injekcii stiahnuté hrdlo a ťažkosti s prehltanim a ako dlho trvali? Ďakujem

Eva531

Zub :) :) :) :) :) nie vo Švajčiarsku, ale v Nových Zámkoch, no tam dobrí zubári nie sú, majú zastaralé diagnostické postupy a zastaralé metódy pri ošetrovaní pacientov, vystriedala som ich viacero a so žiadnym som nebola spokojná, tak som si to namierila na najdrahšiu súkromnú zubnú kliniku do BA a odvtedy už konečne spokojná som. Nejeden Maďar z NZ si chodí riešiť problémy so zubami do Maďarska, ale ja neviem po maďarsky, hanba mi, tak chodím do BA.

blueberryNN

Ja som teraz v lete platila za vyplnenie sestky vpravo dole (stolicka s tromi korenmi) 97 eur vratane rontgenu.

Eva531

V porovnaní s bežnou plombou je endodontické ošetrenie omnoho drahšie. Ja mám takto vyplnených zubov už celú kopu, ale robilo sa to na súkromnej zubnej klinike, kde sa cena za zákrok odvíjala do počtu koreňových kanálikov v zube a za zub so štyrmi kanálikmi - čo býva šestka, sedmička- som platila vždy okolo 500 €. Ale to už je cena za všetko dokopy, čiže injekcia + odstránenie nervu z koreňových kanálikov + vyplnenie koreňových kanálikov koreňovou výplňou + plomba a od toho drahšie by to nemalo byť už nikde. Je možné, že ak chodíš k štátnemu/neštátnemu, budeš platiť len polovicu z toho možno ešte menej. Neviem, čo za modrú výplň ti tam na tej pohotovosti dali. Nepovedali ti náhodou, že je to arzénová vložka, ktorá sa má do niekoľkých dní vymeniť za definitívnu koreňovú výplň? Ak áno, tak potom to, čo ti urobili, je zastaralý spôsob vypĺňania kanálikov vzhľadom na súčasnú dobu. Moderní zubári dokážu zub s kazom hlbokým až po nerv ošetriť pre jednej jedinej návšteve a arzénovú vložku nedávajú, ale dajú hneď tú definitívnu koreňovú výplň, ktorá tam má byť, preto jedna návšteva kvôli jednému takémuto zubu stačí. Ak sa však žiadajú dve návštevy, väčšinou sa na prvej dáva arzénová vložka, ktorá sa na druhej odstráni a dá sa definitívna koreňová výplň. Arzén je toxický -poznáme ho aj z krimi príbehov- nemal by v ústach zostať dlho, táto vložka slúži iba na odumretie nervu. Takže na výmenu vložky treba do takého počtu dní, o akom rozhodol zubár, určite bezpodmienečne ísť! Keď vychádzame z toho, že ti bol zub opravený takouto zastaralou metódou, tak podľa môjho odhadu by to snáď drahšie ako 150 € byť nemalo. Pokiaľ ide o tvoju otázku o injekciách, ja som už za svoj život injekcií dostala dosť veľa a cítila som iba stŕpnutie, ktoré pominulo až po príchode domov od zubára. Keď sa mi vŕtal napríklad dolný zub, tak som mala stŕpnutú aj polovicu jazyka na tej jednej strane, ale to je normálne a netreba sa toho báť.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyťahovanie nervov zo zuba - Fórum - ZDRAVIE.sk