Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mám zostať či odísť?

Príspevok v téme: mám zostať či odísť?
sofik20

Ahojte! Potrebujem od niekoho radu alebo aspoň názor čo si myslí O mojom probléme. Skončila som strednú A išla na výšku. Zatiaľ tam chodím asi 3 mesiace A úprimne má to tam nebaví. Skúškové ešte nezačalo A celkovo tam chodím S odporom. Mám priateľa už roK ktorý pracuje A chce sa osamostatnit od rodičov A samozrejme aj so mnou. Keďže nemám prácu ale skolu tak vidím ako ho to trápi A bol by najradšej keby pracujem A spoločne si budujeme budúcnosť. Neviem ako sa rozhodnúť, či sa zatst A školu dokončiť alebo odísť preč a hľadať si prácu. Priateľa milujem ale zároveň sa bojím aby som neskôr odchod zo školy neolutovala alebo to olutujem ak ho stratim kvôli škole. Ďakujem za každý názor.

khfs

Uz len pre tytul je dobre mat vysku. Dalsou vyhodou je, ze tam spoznas schopnych ludi, ktory sa budu vediet v zivote obracat, cize budes uz mat iste kontakty/znamosti. Si este mlada, radsej pockat este par rokov v sice nudnej skole, a potom mat sirsi obzor, vacsie moznosti, vyspelejsiu mysel- rozumnejsie, spravnejsie, uvedomelejsie rozhodnutia, ciny,, ako nez odist zo skoli uz teraz,, najst si slabsiu pracu, bez perspektyvi, v ktorej ostanes, naspat do skoli sa zarucene nevratis.

Ale ak tie moznosti uz mas, ak vies, ze s pracou problem mat nebudes, a skola ta nebavi, tak nestracaj tam zbytocne cas. Ja osobne som VS vymenil za zahranicie (vid moj pravopis :D) a prave za ten cas, co moji spolubojovnici zo strednej ukoncuju VS, ja sa vraciam, a mozem staviat dom...

Tvoj priatel by mal byt hrdy, ze ma vysokoskolacku, snad aj je,, mozno si ho len zle pochopila, mozno spomenul, ze by to bolo super, keby si odisla, mozno len vidi, ze odist chces, tak ta podporuje,, no v skutocnosti by bol radsej, aby si ostala. Neviem, len tak pisem... zla komunikacia, velmi bezna vec...

sofik20

Studujem na ekonomickej- manažment podniku čo je odbor ktorý vychodi stovky študentov A ťažko sa zamestnaju...skôr rozmýšľam venovať sa angličtine S ktorou by som mohla získať lepšie uplatnenie. Na škole má odrádza že sa tam učíme viac hlúposti ako užitočných vecí. A ak by som mala prácu zarobím-usetrim si omnoho viac peňazí ako na brigádach popri štúdiu. Ťažko sa rozhodujem niektorí má podporia V štúdiu iní odradia....

sofik20

Studujem na ekonomickej- manažment podniku čo je odbor ktorý vychodi stovky študentov A ťažko sa zamestnaju...skôr rozmýšľam venovať sa angličtine S ktorou by som mohla získať lepšie uplatnenie. Na škole má odrádza že sa tam učíme viac hlúposti ako užitočných vecí. A ak by som mala prácu zarobím-usetrim si omnoho viac peňazí ako na brigádach popri štúdiu. Ťažko sa rozhodujem niektorí má podporia V štúdiu iní odradia....

Slobodna

Nemusis si vyberat medzi dvomi moznostami, riesenie je uprostred. Od buduceho roka prestup na externe studium, ktore ale bude narocnejsie, a najdi si aj pracu. Ocakavat, ze ta bude bavit cela skola je naivne. Urcite ta bude bavit par predmetov, ci aspon jeden. To mas jak v zivote, nikdy a nikde to nie je idealne. Bolo by super, ak by sme mohli robit to, co nas bavi a bavilo by nas vsetko, co musime robit, ale tak to nie je :)

Radoslava123

Podľa toho, aká je to škola. Ak sociálna práca, či masmediálna komunikácia, tak nedokončiť (z kratšej cesty preč) bude lepšie ako dokončiť, lebo tieto a ďalšie humanitné odbory (animácia voľného času...) hocakého zamerania určite nedajú tebe, ani nikomu mimoriadnu šancu na uplatnenie sa na trhu práce, akurát, čo si z teba možno niektorí aj posmešky robiť budú, že či si ty nejaký debilko, keď si také niečo vyštudovala - ľahké, pod úroveň a s nemožnosťou uplatniť sa - akurát len s možnosťou po známosti (ak známosť je) sa dostať do kancelárie. Tak odo toho lepšie je byť bez školy. Ale ak študuješ napríklad takú Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity, ktorá je druhou najlepšou spomedzi všetkých slovenských fakúlt, čo sa týka uplatnenia sa absolventov po skončení VŠ (s druhým najnižším počtom nezamestnaných absolventov), tak ROZHODNE ZO ŠKOLY NEODCHÁDZAJ! Ak študuješ medicínu/veterinárnu medicínu/zubné lekárstvo, ROZHODNE ZO ŠKOLY NEODCHÁDZAJ! Ak študuješ informatiku/hospodársku informatiku, NEODCHÁDZAJ! Ak študuješ cudzí jazyk akéhokoľvek zamerania (učiteľstvo/ tlmočníctvo), NEODCHÁDZAJ! Ak študuješ niektorú z fakúlt Ekonomickej univerzity okrem FMV, NEODCHÁDZAJ, ale zváž prestup na diaľkové štúdium, popri ktorom môžeš aj pracovať (pre začiatok na polovičný úväzok, aby si videla, ako to stíhaš, neskôr, ak si trúfneš, tak aj na plný). Ak študuješ právo, odíď a zvoľ si inú školu, lebo s touto sa neuplatníš vo svojom obore, nakoľko vysoké školy právnického zamerania chŕlia tisícky a tisícky absolventov ročne, ktorí nenachádzajú uplatnenie v tom, čo sú vyučení (tu ani čítanie knižiek o pozitívnom myslení nepomôže), nanajvýš získaš miesto na Úrade práce. Nie však ako úradníčka, ale ako najvoňavejšia čakateľka na podpis s najbledšou pokožkou a najvyšším dosiahnutým vzdelaním zo všetkých čakajúcich.

Lolinka

Preco chodis na tu vysku, kvoli niecomu si si ju vybrala, niecim ta musela lakat. Preco ta to na nej nebavi? Neopusti skolu len kvoli priatelovi, neskor by si mohla lutovat, mas len 18-19, na spolocne byvanie mate casu dost, cely zivot pred sebou.

mojnazorrr

ak ta tam nic nebavi a nie je to ani skola ktora by objektivne stala za to ju dokoncit, tak na to kasli, je to zbytocne trapenie ktore ta nikam neposunie. ovela viac ti da ked pojdes niekam teraz pracovat a na VS ked tak pojdes neskor. budes vediet ovela lepsie co chces, budes zodpovednejsia, dospelejsia a s triezvejsim pohladom na svet..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mám zostať či odísť? - Fórum - ZDRAVIE.sk