SOM VZDUCH

Príspevok v téme: SOM VZDUCH
Roxy22257

Ľudia ma neustále prehliadajú, som vzduch. V kolektíve nie som obľúbená, už viac krát som zmenila miesto, no mám pocit, že je to stále rovnaké. Akoby ma stále sledovali, poza môj chrbát si šuškali, ohovárali ma, nemali radi.. Už neviem čo si počať, ľudia ma jednoducho nenávidia a ja neviem prečo, nekradnem, nezneužívam, keď môžem, pomôžem, poradím ako len najlepšie viem, snažím sa na ľudí usmievať, ale už jednoducho aj nevládzem, ja tomu proste nerozumiem, je chyba vo mne? Som už zúfalá, čo mám robiť?

Mesačný princ

Sisi 231 - prečo súdiš druhých ľudí a ich názory? prečo tvrdíš, že je niekto mimo len preto, pretože má iný názor. Ja tiež vo veľa veciach súhlasím s Anjelikom ale to neznamená, že vo všetkom a že ľudia musia byť nevyhnutne rovnakí, mať rovnakú cestu, rovnaké návody, či rovnako chápať určité skutočnosti.

Ak by sme všetci súhlasili len s názormi jednej bytosti a boli všetci rovnakí, tak si dokážeš predstaviť, aké by to tu bolo nudné?

Ono ako sa hovorí ,,nevedomosť je bránou ku šťastiu,, Niekto nepochopí nikdy, zvolí si úplne odlišnú cestu ako ty alebo Anjelik a aj napriek všetkému je možno šťastnejší. Svet nie je len pruhovaný a netreba skákať len z bieleho pruhu na čierny a ak náhodou skočíš medzi??? Čo sa stane ak napríklad natrafíš na farebný? Na niekoho, kto vidí veci inak? Ty mu napíšeš, že je mimo ale čo ak to on vidí presne opačne? A čo ak to, čo si myslí väčšina nie je vždy to správne?

Sisi 231

LMarika si mimo, Anjelik ma pravdu

Roxy: ak si o sebe myslis ze si vzduch tak nim aj budes. To co vyzarujes aj dostavas spat. Tz uz dopredu ocakavas a doslova zijes s myslienkami ze ta ludia ohovaraju a su na teba zli..Tak to ani nemoze byt predsa inak..Presne ako vravi anjelik..ak vyzarujes lasku, radost a necakas nevyhnutne nieco zato spat tak to ale prirodzene bude k tebe prudit, uplne volne a bez nasilia a zlych ludi proste nebudes pritahovat resp. nebudu mat nad tebou moc.Lebo len to comu ty davas silu v myslienkach, cim sa zaoberas, to sa aj pretavi do reality..Chapes kolko energie tomu venujes? Nemoze sa to zmenit ak tento postoj bude u teba pretrvavat.

A to ze pojdes do ineho kolektivu, ze si najdes inu pracu atd. nic nevyriesi, ty nadalej budes zit s tymito myslienkami a tak sa opat aj stretnes s takymto spravanim v takej ci onakej forme.

Ja som tiez svedomita, pracovita, a ozaj mozno su dovody pre ktore by ma mohli ohovarat..a bola som uz vo viacerych kolektivoch..preco mna nik neohovara? lebo takymto veciam ani envenujem pozornost..ak sa prirodzene spravam pekne k druhym ludom, vsimam si ich dobre stranky tak prirodfzene toto bude ku mne spatne plynut..

Ak si myslis ze si dobra a svedomita ale v skutocnosti mas stale strach ze ta ohovaraju alebo sa trapis ze si ta nevsimaju, tak to inak ani emoze byt..zmen to a zmeni sa ti zivot

akvýzerp/prezývka

Suhlasím s predošlím tiež ma to pritahuje taka obyčajnosť niečo na tom vidím určite by som chcel nejaku podobnu babu

Sani mike

Roxy ty si taka seda myska.

Poznal som jednu taku v praci.nikdy sa nestazovala bola ticho nevyhladavala pozornost a tym ma pritahovala pretoze ludia co si nepotrebuju nic dokazovat maju kvality o ktorych vedia.tak som sa snou vzdy porozpraval a pochvalil ako je svedomita a pracovita zial ostatni a aj veduci na nu kaslali a klebety a recicky boli dolezitejsie nez koli comu v praci su a teda praci.

Ked sa potom upravila a prisla do prace ako na rande chlapi z nej nedali prec oci.

Urob to aj ty.uprav sa a bud sebavedoma.nie stale len raz za cas.

Mozno sa mylim ak taka nie si prepac ze sa mylim ale mi ju pripomenulo.nech sa dari

Biela Kobra

K povedanému mám ešte jednu technickú otázku: Roxy22257, aký parfum používaš? Netrpíš cukrovkou alebo hormonálnymi problémami? Nebolo by možné, že preháňaš s parfumami alebo voniaš ináč, ako sa bežne považuje za príjemné? Ak vylúčiš toto, tak by som skúsila ísť cestou, ktorou ti poradila anjelik. Ak to nezvádneš, tak tou druhou, ktorá tu už bola spomenutá. Hlavne si ale nezatvrdni srdce, z toho sa už potom dostaneš ťažšie.

Slobodna

LMarika netreba si to vsimat. Kazdy ma svoju cestu. Nemusi sa nam pacit, lebo je ina, mozno jej nerozumieme atd., ale kazdy ma pravo si vybrat svoju cestu a ist po nej. Zial, niektori ludia maju pocit, ze existuje len jedna cesta a mozu po nej ist len oni. Chod dalej po svojej ceste.

anjelik *

Ránko, tak som rada, že si si práve vďaka mne zase raz precvičila strojopis a mohla zapojiť svoju fantáziu, aby si namodelovala kopec nových možností, ako by som debilne mohla ľuďom poradiť. :o) Každopádne vidím, že čítaš moje príspevky a aj sa nad nimi zamýšľaš. Či už to mám v hlave upratané, alebo teda podľa teba nie, tak som stále toho názoru, ktorý aj prezentujem a opakovane, že príčinou problémov nikdy nie je to, že človek niečo chápe a má to pod kontrolou a rozumie tomu a ovláda to, ale presný opak. Čo sa inak ako slabosť, nemocnosť, neschopnosť, nazvať nedá. To platí rovnako o chorobe tela a aj o chorobe duše, prípade ducha. (nech ti tam šupnem aj trochu ezoteriky. :o)) ) Pekný dník, Marika a ver, že niekedy menej je viac.;o)

LMarika

anjelik, myslim tym vo vseobecnosti viacere tvoje prispevky, mam z teba taky pocit, ako keby si sa naschval snazila len a len o to, aby si ti psychicky najsilnejsi ludia tu na tomto fore (ktori nevyplakavaju, ale konaju a svoje problemy si vyriesili) zacali o sebe mysliet, ze su slabi a ty ich presviedcas, ze su slabi. Nech by som bola brunetka s tmavymi ocami. Ty prides za mnou a budes ma presviedcat, ze moje oci su modre a moje vlasy su blond - je to to iste, ako keby si ma presviedcala, ze som slaba, lebo ja viem, len ja viem, ze som velmi silna a kazdy to vie, kto ma pozna osobne. Ked tu niekto clovekovi, ktory uz v mnohych kolektivoch zazil ublizovanie svojej vlastnej osobe a intrigovanie proti svojej vlastnej osobe, pricom to zaziva v kazdom kolektive a zaziva to opakovane a vzdy a vsade, niekto mudry poradi, aby robil pracu z domu, pripadne pracu nie taku, kde je velky kolektiv a moznost karierneho postupu, ale len sestru u lekara alebo predavacku v novinovom stanku, kde sa ho ako konkurencie nebude chciet nikto zbavit intriganskymi utokmi na jeho osobu, tak ten clovek mu radi dobre a nezalezi na tom, kto to je. Ale ty v takych pripadoch davas hlupe rady typu, ze ked zostane, urobi ho to psychicky silnym a ked odide, je slaby. Nejde tu konkretne len o tuto jednu temu, pises veci takehoto typu aj do viacerych tem a mne to nedava zmysel, ani logiku, lebo normalny clvoek opusti pracovisko, na ktorom sa neciti dobre a ide tam, kde sa bude citit lepsie. Nie preto, ze by nevedel vydrzat cely zivot tam, kde sa neciti dobre, ale preto, lebo sa chce citit lepsie, lebo chce ist do lepsieho. Priklad: Male decko vylezie na stolicku a strci si ruku do hrnca s vriacou vodou na sporaku. Popali sa a place. Neskor sa rana zahoji a po niekolkych mesiacoch to zopadkuje znovu, potom znovu... Dobra matka by mu poradila, nech si tam uz tu ruku nestrka, lebo sa zase popali. Zla matka mu poradi, nech si tam tu ruku strci, aspon mu to pomoze psychicky zosilniet. Dalsi priklad: Mlada dievcina sa zalubi do gamblera. On jej naslubuje, ze sa zmeni a ze prestane hrat, pozicia si od nej peniaze a nevrati, nakoniec sa rozidu. Potom si najde dalsieho, tiez gamblera, on jej naslubuje, ze prestane hrat, pozicia si od nej peniaze, potom si pozicia dalsie, naslubuje, ze vrati, ale nevrati, zase sa rozidu. Potom o nu prejavi zaujem dalsi gambler a ona polozi na forum otazku, ci ma ist do vztahu. Nakoniec jej dobry clovek na fore, nezalezi, kto, poradi, aby uz s dalsim gamblerom do vztahu nesla, nech si hlada muza do vazneho vztau hoci medzi krestanskou mladezou v kostole, ale nie v kasine, kde pracuje ako krupierka. A ty by si jej poradila, nech sa nevyhyba gamblerom, lebo ked sa im vyhyba, je slaba, ale ked sa s nimi bude vrhat do vztahov, tak ju to posilni... - konkretne take cosi si nenapisala, ale viem si predstavit, ze by to z teba vystalo. Proste z viacerych prispevkov, co tu pises, mam pocit, ako keby si nemala v hlave vsetko v poriadku, nehnevaj sa, ze tom musim takto napisat. Co ma spolocne potravinova intolerancia s povahou cloveka? Jedno velke nic. Od narodenia trpim primarnymi deficitmi enzymov, narodila som sa s tym a zdedila som to, tak co s tym ma povaha a pristup k ludom? Kto je dobry ku mne na toho som aj ja dobra. Kto je ku mne zly, toho si vymazem zo zivota a nevenujem mu uz ani jednu myslienku. Nebudem si chovat v hlave taky odpad. Ak sem pisem o zlych veciach, ktore som zazila, o problemoch, ktore som mala a o sposoboch, akymi som si tie problemy vyriesila, nepisem to preto, lebo by som s tym nebola vyrovnana, co uz davno som, ale to pisem preto, aby ini ludia, ktori take iste problemy prezivaju teraz, vedeli, ako ich riesit. Aby sa poucili z mojich chyb a nerobili tie iste chyby, ake som v minulosti urobila ja a potom mi z nich vyplynuli take a take problemy. Ale ty si budes hucat svoje a trepat sprostosti o tom, ako ja take a onake problemy, co mam, nedokazem stravit a prehryzt, a preto mam potravinovu intoleranciu, mam z teba dost (take cosi si mi v nejakej inej teme napisala). Lebo raz nechapes, co to znamena, ze ja sa snazim len a len o to, aby som dosiahla, ze sa ludia vyvaruju urcitych chyb a ked sa ich vyvaruju, vyhnu sa urcitym problemom a ked mozem, uvediem priklad z vlastneho zivota, ktory sa stal pred nejakymi mozno 15-timi rokmi a je uz davno zabudnuty, ale ty mi napises, ze s nim nie som vyrovnana a zmierena, lebo keby som bola, nenapisala by som ho na forum, aj ked ja sama dobre viem, ze som, lebo len ja sama mozem vediet, ci som, alebo nie som s danym problemom zmierena. Ale uz len samotny fakt, ze si to niekto precita a pomoze mu to neurobit tu istu chybu a nezazit ten isty problem ako ja, ma hreje pri srdci, lebo sa tesim, ze som niekomu pomohla a este som si aj precvicila strojopis, az na tu diakritiku, ktora sa na nemeckej klavesnici neda, ale inac v pohode. Mam z teba pocit, ako keby si citala privela ezoterickych somarin, ktore ti potom udieraju na mozog a nespravne chapes veci, davas do suvislosti veci, ktore navzajom so sebou vobec nesuvisia. Ja som zazila utoky intriganov na svoju osobu v kazdom takom kolektive, kde mal kazdy moznost karierneho postupu a predstav si, este aj v sprosom mekaci, kde som kvoli mizernemu financnemu ohodnoteniu ani nemala v umysle zostat, ale tie klamstva a intrigy o mne sirili preto, lebo som bola najusilovnejsia a konala som podla svojho svedomia. Ja som nezahalala, ale intrigy sirili ti, co zahalali. No kedykolvek som robila chyznu v nejakom hoteli, nebol s ludmi najmensi problem, kedykolvek som robila pomocnu silu v kuchyni v nejakom hoteli, nebol s kolegynami najnensi problem. Smiali sme sa, zartovali sme a bavili sme sa a kazdej z nas bolo jasne, ze ani jedna z nas sa sefkou nestane, lebo hotel uz roky patri rodine, je to majetok rodiny, ktory sa uz cele desatrocia dedi z generacie na generaciu a sefom moze byt len clen rodiny, no predstav si, ze mi takato praca, hoci je aj fyzicky tazka, vyhovuje lepsie ako praca v kolektive, kde sa mi od sefa ujde za dobre vykonanu pracu nanajvys tisickrat denne nespravodliva kritika. Raz ma kritizuje za to, ze som so spinavou rukavicou, ktorou utieram stoly, vzala z grilu maso, lebo mu to povedala leniva kolegyna, ktora ma nenavidi za moju usilovnost a on jej uveril (aj kamera by somarovi sefovi ukazala, ze predtym, ako som uchytila rukou z grilu maso, som si bola v miestnosti pre personal umyt ruky, potom som si natiahla cistu rukavicu visiacu v blizkosti grilu a az potom som nou uchytila maso, ale nie, somar sa nepresvedci, co mu ukazuje kamera, veri iba tomu, co mu natarala klamarka - intriganka - zavistliva kolegyna, ktora sa boji, ze budem povysena...), inokedy ma kritizuje za to, ze som odisla od kasy zobrat zo skladu pohare (pri pulte neboli ziadne), ked je plno zakaznikov (aj kamera by somarovi ukazala, ze som po tie pohare isla vtedy, ked ziaden zakaznik na kase nebol a ze som sa ponahlala, ako sa len dalo, no medzitym, ako som bola prec, sa dovalila behom sekundy skupina asi 50-tich deti, no na kase boli dalsie dve kolegyne a ja som tam prisla tiez a prisla som tam v case, ked boli tie deti - zakaznici, este pri vchodovych dverach, takze som v skutocnosti stihla... A najlepsiemu pracovnikovi nie je najprijemnejsie, ked sa mu namiesto pochvaly a uznania dostava iba nespravodlivej kritiky tisickrat denne. On sa aj zo zaciatku brani a tvrdi, ze ti ludia klamu a ze kamera ukaze, kto ma pravdu a kto klame, no sef namiesto toho, aby sa ho zastal, este mu do klamarov vynada, ale neskor sa ten clovek na taku robotu vykasle, ked si najde lepsiu. Ja som si myslela, ze kamera je moj strazny anjel a kto sa pozrie, co mu kamera ukazuje, nenajde na mojej praci jedinu chybu. Ale nie, somar sa nepozrie, radsej veri intriganom. Ja som psychicky dost silna, aby som tam vydrzala, aby som neodisla, no aj napriek tomu som sa rozhodla odist. Za moju psychicku silu by som tam vydrzala aj 50 rokov a ak som odisla, neznamena to, ze som slaba. Znamena to len, ze nie som masochistka. Ja nie som dieta, ktore si strci ruku do hrnca s vriacou vodou aj druhy, treti, kazdykrat. Mne stacilo, ze som si ju tam strcila raz a ak by som si ju tam strcila aj druhykrat, ak by som si ju tam strkala stale a opakovane po cely moj zivot, nepoukazovalo by to na psychicku silu, ale na ludsku hlupost, na masochizmus, na sebaposkodzovanie, na depresiu prejavujucu sa nezaujmom o hladanie si lepsieho miesta na hranie, nez je miesto na stolicke vedla sporaka s vriacou vodou. Bola som sucastou viacerych velkych kolektivov, kde sa len o tych najlepsich zamestnancoch sirili nehorazne klamstva a intrigy a na mna sa utocilo vzdy. A prave ti najlepsi zamestnanci odisli ako prvi. Nie preto, ze by boli psychicky slabi, to ani nahodou. Ale preto, ze jednoducho tuzili odist niekam, kde im bude lepsie a nielen, ze tuzili, ale vzladom na to, ze neboli depresivni a apaticki, aktivne si novu pracu aj hladali a kazdemu z nich sa ju podarilo najst, odisli niekam, kde im je uz teraz lepsie. Ked si mozem vybrat, ci budem pracovat tam, kde mi je lepsie alebo tam, kde mi je horsie, tak pojdem tam, kde mi je lepsie. Preco? Lebo nie som masochistka, ktora trpi sebaposkodzovanim, preto. Ked niekomu este nikdy nevrtali zub a pride k zubarovi a povie, ze injekciu nechce, tak ho to boli. Ked vsak pride na prehliadku o rok a najdu mu dalsi kaz, tak sa ho zubar znovu spyta, ci chce injekciu. A on povie, ze ano. Preco? Lebo vie, ze po pichnuti injekcie nebude citit bolest. Lebo vie, ze si moze vybrat, ci chce, alebo nechce pri vrtani citit bolest a on si vybral, ze bolest citit nechce. Odmietnutie injekcie by nepoukazovalo na psychicku silu, ale na sebaposkodzovanie a masochizmus - nejaku psychicku vadu proste. Ale ty casto na fore aj v inych temach radis ludom, aby zo zleho kolektivu neodchadzali a odchod zo zleho kolektivu nazyvas psychickou slabostou a zotrvanie psychickou silou, ktora cloveka zoceli, ci nieco v tom zmysle, ale to je riadna blbost. Vratme sa k blbemu mekacu. Pokial by som nemala inu moznost, iba dve moznosti. Jedna je robit v mekaci a druha je byt nezamestnana, tak si zvolim mekac a zostanem tam aj do konca zivota, aj za cenu toho, ze sa mi namiesto pochvaly a uznania len nespravodlivej kritiky dostava, aj za cenu toho, ze v kazdom pohlade do oci kolegyne vidim pohlad vraha, ktory ma na smrt nenavidi... Zostanem za akukolvek cenu, lebo potrebujem prachy a som dost silna, aby som to vydrzala. No akonahle pride tretia moznost: robit v malom kolektive bez moznosti karierneho postupu, kde sme si vsetci rovni, davam vypoved v mekaci a idem do novej prace, cize si volim lepsiu moznost, lebo sa tam citim lepsie. Mat na vyber tri moznosti a zvolit si tu najlepsiu nie je priznakom psychickej slabosti, ale mudrosti a ludskej normalnosti. Lebo len nenormalny clovek by si z dvoch moznosti vybral tu horsiu, nie? Masochista? Clovek trpiaci sebaposkodzovanim? Alebo ty, anjelik? V niektorych temach mas pekne prispevky, ja ta nekritizujem za vsetky, ale nepaci sa mi, ked nabadas ludi k zotrvaniu na mieste, na ktorom sa im nepaci a nezotrvanie pripisujes psychickej slabosti. Ten clovek mozno nevie, kam ma ist, co by mal robit , preto si pyta radu a ked tu niekto sikovny a mudry da radu typu: "vystuduj anglictinu a davaj detom doucko, pracuj z domu a bez kolegyn.", tak to je jedna z najlepsich rad, aku sem niekto mohol dat. Keby to nenapisala Radoslava 123, napisala by som to ja. Alebo niekto iny. Dobru noc!

Bibinkaaa

Boze,ako keby citam moj zivot roxi...toto iste som ZAZILA aj ja,aj zazivam...je to kruh...neviem ,ako dalej .Nevravim mala som aj dobry kolektiv,ale mala som aj uplne terorizovanie...takze ta chapem.Sama neviem,ale ma to zmenilo.Aj som silnejsia...,ale zaroven ked vidim tie tvare tak sa rozklepem ako osika a nie a nie sa ukludnit.U mna to bolo napr....sef mi nadaval pred vsetkymi ,ze som hlupa,ci nieco viem...a vedela som viac ako niektore mlade baby co tam boli dlhsie.Nadavam do p...c,kolegyne sa rehotali ,ked ma sundaval.Vkuse si sepkali,s pohladom na mna...vela nepeknych veci...mohla by som tu od rana do vecera pisat.TO sa proste nezabuda.Az uraz ma z tade dostal,ale bola a stale je to hrozna zataz na psychiku...uz by som nechcela robit vo vacsom kolektive,a vidim to v kazdom kolektive co sa deje.Videla som to na sebe aj na druhych.Samozrejme pri druhych som stale a bolo mi sumafuk co si kto myslel...len ked to bolo priamo na moju osobu ,tak sa branit neviem.

Cliattsi

Roxy odpíšem ti aj ja, podobné som mal postoje, ale zmenil som ich:

Ľudia ma neustále prehliadajú, som vzduch. – nie je to pravda, ide o tvoje zovšeobecnenie z predchádzajúcich negat. skúseností s ľuďmi. Lebo sú aj ľudia, ktorí vidia tvoje výsledky.

V kolektíve Akoby ma stále sledovali, poza môj chrbát si šuškali, ohovárali ma, nemali radi..

- Si introvertka? Máš pasívny prístup k ľuďom? Asi áno. Veľa myslíš na to, čo si ní o tebe myslia? Asi áno. Je pre teba dôležité, aby si iní všimli tvoju prácu? Určite a asi chceš, aby si to za každú cenu všimli. No, vedel by som sa znova donekonečna rozpisovať....

ľudia ma jednoducho nenávidia – nie je to pravda celková, ak to vôbec pravda je. Možno ťa niektorí neznášajú a neberú ťa ako dôležitú. Inak uvedom si, že to celkom nie je pravda. Tvpje presvedčenia sú negatívne, lebo nezodpovedajú tvojim predstavám o živote, ako by sa mal podľa teba vyvíjať.

ja neviem prečo, nekradnem, nezneužívam, keď môžem, pomôžem, poradím ako len najlepšie viem, snažím sa na ľudí usmievať, ale už jednoducho aj nevládzem, ja tomu proste nerozumiem, je chyba vo mne? – Uvedom si jednu vec .- aj keď si dobrá tak, ako hovoríš, nikto na svete nie je povinný si ťa vážiť a mať ťa rád. Je to ich rozhodnutie, že sa tak k tebe chovajú. Musíš sa naučiť to isté, čo aj ja – PRIJMI TÝCH ĽUDÍ TAKÝCH,AKÍ SÚ. Nebojuj s nimi , toto je cesta. A prijmi aj seba takú aká si. Už ma to inak nebaví všetko znova každému rozpisovať, asi budem musieť k tomu spraviť nejakú príručku. :-)

Lebo to, čo prežívaš ty, prežíva teraz veľa ľudí na Slovensku, ale nehovoria moc o tom. Určite by si mala analyzovať svoje skreslené negat. presvedčenia, podľa ktorých žiješ – Aj keď sa budeš brániť tým, že to, čo píšem nie je pravda tak, ako som sa tomu ja kedysi bránil. ľudia nie sú zlí ani dobrí. To isté platí aj o tebe. Možno máš aj sociálnu fóbiu – strach z ľudí, možno nie. Odporúčam ti – Skús sa obdarovať jednou knihou – A.ELLIS – Racionálně emoční behaviorální terapie. To ti pomôže, ale mala by si so sebou pracovať, inak to nepôjde. A v tých ľuďoch okolo teba sa snaž nájsť nejaké pozitíva. Skús ich zobrať ako VÝZVY. Výzvy na zmenu samej seba. Tí ľudia ťa môžu naučiť svojou prítomnosťou zmeniť tvoj pohľad na seba. Píšem z vlastnej skúsenosti.

No napr. momentálne u mna prebieha taká premena, že sa začínam s ľuďmi baviť naozaj na rovinu. Ako vidia oni urč. veci a prečo to tak vidia. A ako to vidíš ty. Vyjadri svoje pocity, aj to, ču tu tvrdíš.

Skús sa opýtať toho, kto ťa nenávidí:

Myslíš si, že neviem dobre tancovať?

Prečo sa pýtaš?

Myslím si, že asi nie si spokojný

ON: Ale nié!

JA: Ale chcem počuť naozaj pravdu. čo si myslíš, lebo ja o sebe pochybujem a myslím si, že sa ti to nepáči

ON – (v tejto chvíli by si sa mala dozvedieť pravdu alebo lož)

....... napr. takto by sio mohla začať.

A skús sa opýtať aj človeka, o ktorom si presvedčená že ťa nenávidí: Si rada, že tu pracujem?

-Odpovie

TY: Ale chcem počuť pravdu

-Odpovie

Ak sa ma opýtaš: A čo tým dosiahnem?

Odpoveď : Uvidíš.

....no odo mňa toľko a ozaj len stručne, nemám čas sa tu rozpisovať. Ahoj

A ten vzduch budeš dovtedy, pokiaľ si neuvedomíš svoju hodnotu. A tvoje hodnota nespočíva v názoroch určitých iných ľudí. Lebo potom budeš vzduchom až do smrti, A to asi nechceš, že? Začni pracovať na sebe a želám ti, aby si mala aj výsledky, ktoré ťa vyvedú z negativity.