Ako vyzerá brucho po dvoch mesiach po pôrode?

popôrodná

Ďakujem za reakciu, mala som spontánny pôrod.. tiež mám svalstvo ochabnuté a chcem začať cvičiť, aby som nabrala formu....

čítala som však, že brucho môže byť vypuklé preto lebo sa "rozišli"priame brušné svaly a vnútornosti sa "tlačia" von - odborne diastáza priamych brušných svalov, a pri diastáze by sa nemali priamo zaťažovať brušné svaly, čiže ak to mám, tak by som si cvičením brucha ešte prihoršila... takže mám dilemu, či cvičiť na brucho alebo nie :/

dejlanka

to zalezi od toho ake pevne si mala brucho pred otehotnenim a taktiez ci si mala cisarsky alebo nie.Zeny co mali cisarak to maju v tomto horsie.No dajme tomu ze si mala spontanny porod-tak u mna to bolo tak ze 2mesiace po porode som ho mala tiez este vypukle ale necakala som a zacala som aktivne cvicit brucho aby bolo fakt pevne a ploche a podarilo sa.Urcite to bez cvicenia nepojde.Hoci vsetky kila pojdu dole to svalstvo je ochabnute a treba ho spevnit cvicenim.Mozes byt aj chuda ale to brusko tam bude a treba to spevnit.Tolko moja skusenost:-)