Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

BETAKAROTEN moze sposobit rakovinu koze...???

Lenush

ja uzivam betakaroten uz pat rokov kvoli tomu, ze mam alergiu na slnko. neviete mi niekto poradit, co je dobre na cervene skrvny od slnka? je to alergicka reakcia a natieram sa aj kremom s betakarotenom s UVA aj UVB ochranou

lusijka

Ja si tiez ten betakaroten kupujem v specialnom obchode s prirodnymi liecivami, vitaminmi a potravinami. Hocico so seba nenahadzem.

nina30

Požívam každé leto betakarotén, ale nikdy by som si ho nekupovala v potravinách, na benzínkach.... kde predávajú rôzne lacné pilulky za " super cenu " Už roky kupujem BIO Caroten od Pharma Nord. Nevšimla som si na sebe žiadne vedľajšie účinky. Jem aj veľa zeleniny ale tá jedna tableta ma v sebe výťažky z 6 mrkiev, tak to by som fakt nevedela denne zjesť. Pokým som si nedávala betakarotén tak som mala pravidelne reakciu na slnko. - malé pľuzgieriky na dekolte ktoré sakramentsky svrbeli. Teraz som pekne zdravo opálená, nešúpe sa mi koža. Ale tiež samozrejme dodržiavam zásady zdravého opalovania, používam overené kozmetické značky, + mlieka po opaľovaní a sprch. gély po opalovaní. Takže podľa mňa keď sa to nepreháňa, ale rozumne sa to užíva môže to len pomôcť a ochrániť pokožku.

lusijka

tak ja jem paradajky kazdy den a aj vela vela inej zeleniny. A mrkvicku milujem, ale aj tak uzivam ten beta karoten

Ivka 1

Na spálenú pokožku odporúčam pokožku striekať sprejom prvej pomoci
ALOE First - Prvá pomoc
==============================
Spôsob aplikácie:
Na povrch tela rozprášiť systémom „spray“ a votrieť.
Do uší, nosa, krku vstreknúť systémom „stream“ (prúd)
Na odreniny a citlivá miesta len nastriekať systémom „spray“
Ak chceme antisepticky vymyť ranu, niekoľkokrát ju postriekame zblízka systémom „stream“. Čím väčšia obtiaž, tým častejšie vtierame. Pri akútnom stave aj každú hodinu.
Použitie a praktické rady:
Je pH neutrálny, má upokojujúci a chladivý účinok, dokonca aj na veľmi citlivú pokožku.
Pri prechladnutiach, virózach, angínach a ťažkostiach dýchacích ciest aplikovať súčasne do uší, nosa, do úst na mandle, prípadne striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu.
Pri astmatických záchvatoch striekať na celý bolestivý povrch tela vrátane ľadvín každú hodinu, ako prvú pomoc vstrieknuť systémom „stream“ do nosa.
Popáleniny – okamžite nastriekať First, potom natrieť ďalšími prípravkami z Aloe rady: Aloe Gelly a do úplného vyhojenia používať Aloe Moisturizing Lotion (zvlhčujúci krém) až po obnovu pokožky. Pri popáleninách od slnka všetko podľa predchádzajúceho, ale na väčšie plochy tela možno použiť Aloe gél.
Pri alergii na slnko postriekať pred slnením a počas slnenia opakovať. Neobsahuje UV filter, preto odporúčame používať pri slnení Aloe Sunscreen (opaľ.krém s UV faktorom) vhodný pre alergikov na slnko, pre svetlé pokožky a ľudí s problémami s pigmentáciou pokožky.
Proti pliesňam aplikovať na poškodené miesta, pri pliesni nôh vystriekať obuv a spolu s Firstom striedavo vtierať do nôh Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme dlhodobo. Odporúčam aj vnútornú kúru, keďže piesne sa často opakujú.
Pri bolestiach zubov aplikovať zvonku First. Na samotný zub a ďasná Aloe Activator a Aloe gelly.
Po depilácii - pre upokojenie a dezinfekciu pokožky aplikovať na všetky depilované miesta.
Vlasy – po farbení a trvalej ondulácii, na oživenie vlasov a pre zabránenie ich vypadávaniu postriekať a vmasírovať (môže sa používať denne pred úpravou vlasov, môže sa kombinovať s Aloe Activatorom). Pri vypadávaní vlasov aspoň 2 krát týždenne nastriekať na vlasy, vmasírovať do pokožky hlavy a zabaliť aspoň na pol hodiny (Vlas je veľmi citlivý na prítomnosť minerálnych látok, aminokyselín, vitamínov a ďalších látok, preto je dôležitá starostlivosť o vlasy zvonku ako i zvnútra)
Akné – na čistenie pleti First kombinovať s Aloe Activatorom a Aloe Scrub (jemný peeling nepoškodzujúci pleť), ďalej ošetriť podľa druhu pleti Aloe Lotion či Aloe Propolis Creme alebo Aloe Gelly.
Dezinfekcia lupienky, ekzémov, oparov – First vždy kombinovať s Aloe Gelly, Aloe Lotion a Aloe Propolis Creme.
Drobné bradavičky – niekoľkokrát denne aplikovať a rozotrieť First, možno kombinovať s Aloe Propolis Creme.
Rezné rany – nastriekať First a zabaliť do papierovej vreckovky. Zvlhčovať ju Firstom a potom aplikovať Aloe Gelly.
Bolestivé kĺby a bolesti bez zrejmej príčiny – aplikujeme First niekoľkokrát denne
Zachovanie pohyblivosti a krvotvorby do vysokého veku – vtierať do chrbtice a všetkých kĺbov, tiež celých nôh od kolien k chodidlám a vnútornej strany stehien od cca 40 rokov veku najmenej 3 krát mesačne.
Ako prevenciu najťažších ochorení striekajme a vtierajme celoživotne First do uší, okolo nich, na krk a čeľuste, do podpazušia, pupku, solaru, na kríže, podbrušok, zadné strany kolien a nártov asi dvakrát mesačne.
Proti únave – striekať lymfatické uzliny, pod pazuchami, pod kolenami – jemne vmasírovať každé ráno.
Pre všetky zvieratká platí to isté, čo pre nás.
Včasné použitie Firstu môže odstrániť a minimalizovať veľa začínajúcich chorôb. V prípade nešťastia či nehody zväčšuje nádej na prežitie a zlepšuje podmienky pre nadväznú prácu lekárov.
Keďže pri niektorých prípadoch je vhodné použiť aj ďalšie prípravky z Aloe rady, využite možnosť konzultácie.
Zloženie a účinky jednotlivých bylín, ktoré Aloe First obsahuje {pri vonkajšom použití}:
Stabilizovaný aloe vera gél – antiseptické /antibakteriálne/ vlastnosti, podporuje hojenie pokožky
Včelí propolis
Nechtík – účinný na hrče, opuchy, kŕče a vonkajšie vredy
Myší chvost – ako účinná prvá pomoc na podporu zrážanlivosti krvi pri malých poraneniach
Materina dúška - účinné antiseptikum, ničí plesne (napr. z topánok u atlétov) a kožné parzity.
Rumanček – výťažok z kvetu má protizápalové ukľudňujúce vlastnosti. Pomáha pri opuchoch, bolestiach kĺbov, pri pokožke spálenej slnkom, pri rezných ranách a odreninách, kŕčových žilách a hemoroidoch.
Púpava – schopnosť očistiť pokožku. Aplikuje sa na ekzémy a fľaky na pokožke.
Eukalyptus – účinný pri popáleninách ako prevencia infekcie
Mučenka – popínavý vinič rastúci v severnej Amerike, určený na vonkajšie použitie na zápaly
Šalvia – názov šalvie pochádza z latinského slova „to save“ (ochrániť). Šalvia má (antiseptické) dezinfekčné vlastnosti, použitie na zapálené rany a poštípania hmyzom.
Zázvor (Ďumbier) – je veľmi účinný „čistič“; je výborný na kombinovanie s inými liečivými bylinami na zvýšenie ich účinkov; zmierňuje bolesť
Borákový extrakt – používa sa na vyrážky a citlivé miesta na pokožke; pomáha zastaviť krvácanie z malých poranení.
Extrakt zo santalového dreva – má mierne dezinfekčné vlastnosti. Aplikuje sa všeobecne pre starostlivosť o pokožku
Potom natrieť:
Gelly
======
85 % čistého stabilizovaného Aloe Vera Gélu.
Použitie: - na mokvavé formy ekzému a infikované rany (i vredy), keď pokožku najskôr vysuší a potom dezinfikuje
- akútne poranenia kože, svalov, šliach, popálenín, pri psoriáze, lišajoch.
- zmierňuje svrbenie, opuchy, bolesti, pálenie, precitlivenosť.
- mimoriadne upokojujúci účinok po elektrolýze
- ochrana pokožky v oblasti okolo vlasov pred onduláciou a farbením vlasov.
- pomáha pri zápaloch pošvy (opakovane nanášať na vulvu - First+Gelly)
Pred nanesením starostlivo očistite pokožku, pretože, čo aloe na seba naviaže, to preniká do hĺbky s ním. To znamená, že i prípadné nečistoty.

Prevencia :
===========
Vitamín A + E + selén spoločne v jednej kapsule
Ochrana pred voľnými radikálmi. Kombinácia: vitamín A (vo forme provitamínu betacarotén) + vitamín E + antioxidačný minerál selén.
Účinok na srdcovo-cievny systém: bol dokázaný vzťah medzi nedostatkom vitamínu E úmrtností na srdcovo-cievne choroby. Osoby, ktoré denne prijímali 100 až 250 mg vit. E, mali výrazne znížené riziko týchto ochorení. Takéto vysoké dávky možno získať len z vitamínových prípravkov. Ďalšie zložky – vit. A vo forme betakaroténu a selén výrazne prispievajú, aby srdco–cievny systém fungoval správne.
Preventívny a terapeutický účinok sa dostaví iba s dlhotrvajúcim užívaním
Vitamín A je dôležitý pre zrak a pokožku, vývin kostí, pri reprodukcii a delení buniek. Pomáha chrániť vonkajšok oka, dýchacie, močové a črevné ústroje. Tu sa nachádza vo forme betakaroténu, ktorý sa v tenkom čreve mení na vit.A len ak ho telo potrebuje. Preto nemôže dôjsť k predávkovaniu. Betakarotén je ideálny „spoločník“ pre vit.E a selén.
Vitamín E: pre zdravú pokožku, pomáha pri menopauzových návaloch tepla (vit. E reguluje teplotu tela), podporuje zdravie srdca a srdcovo-cievneho systému, pomáha pri prevencii premeny zlého cholesterolu (LDL) na ešte horší druh cholesterolu (okysličený LDL), ktorý môže zapríčiniť problémy srdcovo-cievneho systému, napomáha funkcii bielych krviniek, pri osteoartritíde, pomáha tlmiť krvnú zrážanlivosť, chráni aminokyseliny a vit. A.
Selén : antioxidant, ktorý účinkuje synergicky s vitamínom E aj s betakaroténom. Má tiež významný vplyv na pokožku, vlasy a zrak. Je dôležitý pre zdravie mužov.
Ďalšie použitie: ako antioxidant (pri onkologických a iných problémoch, kde je antioxidant potrebný), pri rôznych problémoch s pokožkou, pre mužov na zrýchlenie spermií, blahodárne pôsobí na oči, môže pomôcť pri vylepšení zraku.
Dávkovanie : 1 kapsula raz za dva dni po jedle.

Ako prevenciu :

agina

Preco vsetky hned uzivate tu chemiu a nedate si radsej melon, marhule, mrkvu a paradajky??? To je hodnejsie.Uz su na trhu aj opalovacie kremy s betakarotenom.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

BETAKAROTEN moze sposobit rakovinu koze...??? - Fórum - ZDRAVIE.sk