Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Z bezdomovca milionár

Jajajo

To nie je zlozite stat sa milionarom pre tych, co to maju v sebe. Sucastou je vsak aj obrovska tuzba mat vela penazi, vediet luxusne zit, mat maniere, nebyt moc empaticky, ale najma vediet tvrdo a dlho pracovat a riesit ihned veci - toto je hlavny problem, ze ludia su lenivi a nechce sa im. Staci ak sa vas tu opytam, ze kto z vas sa neulieva v praci, ked moze? Kto z vas dokaze makat 12-16 hodin denne napr. 3 roky? Ale naozaj makat a nevzdavat to, nebyt depresivny z problemov, ale naopak, s optimizmom ich riesit. Ja to dokazem, ale nebavi ma to uz robit dalej, lebo netuzim vyrabat peniaze iba pre peniaze, ak si ich nedokazem uz uzit. Nie som typ cloveka, ktory tuzi po uplne velkom luxuse. Ja som si postavil dom, kupil par nehnutelnosti, mam 2 luxusne auta (SUV a sportove) a mam 2 firmy, kde mi vsak uz robia ludia, ale nezeniem ich do nejakeho obrovskeho rozvoja - uz je to iba pianko, stabilita, nechce sa mi uz tak driet. Nemusim rozmyslat, ak idem do bezneho obchodu, co si kupim. Veci do niekolko desiatok tisic eur nie su pre mna problemom. My zavidime ludom v krajinach na zapad od nas, ale staci si vsimnut ako makaju oni a ako my. A taktiez ako sa tam spravaju najma v sluzbach. Nam sa to paci, ale 99% Slovakov to nedokaze urobit takisto, ale chcu take sluzby, preto ten kto to ma v sebe (prirucky a motivacne knihy su nanic, stale to bude iba vecou naucenia a neustalej kontroly, cize ak sa vyskytnu nove veci alebo clovek nema naladu, je to v haji), je za vodou :)

Kto bude chciet kritizovat to co tu pisem, nech sa skutocne zamysli, nad nasou pracovnou moralkou a pristupom - minule som rozmyslal, ze skrytou kamerou vytvorim 2 pracovne miesta tu a v Rakusku a dam plat napr. 5.000,- eur a dam ludom nejaku meratelnu pracu, ale nebudem na nich tlacit vykonovo, necham to na ich pracovnej moralke, uplne volny rezim a potom vyhodnotim, kto a o kolko urobi viac. Viem dopredu ako by taketo nieco dopadlo...

anjelik *

Ak konáš rozhodnutia s pokojnou hlavou, jasné, že dopadneš lepšie. Pretože zbytočne neplytváš silou na nejaké prehnané emócie a zostane ti viac na riešenie, prípadne zmierenie sa s nezdarom. :o) A sila začať odznova.

Moireal

A este ta seria knih o Sare. Tam je to ozaj milo popisane. Ak ma clovek dieta, je dobre zacat ho ucit mysliet takto, horsie je s clovekom ktory vyrastal v negativite a patologickom prostredi. Nieje to nemozne. Len to chce casto radikalne zmeny v zivote a toho sa ludia boja. Treba sa totiz vzdat vsetkeho,co cloveku podsuva negativne myslienky. Ked je totiz clovek negativne nastaveny, dobre veci k nemu nepridu.

Mne sa raz podarilo si tym pozitivnym myslenim pritiahnut jedno male vitazstvo ked som bola mala.

Ale v zivote sa mi skor dari, ked myslim na nieco, ze sa stane prave opak a potom sa to zrazu celkom dobre vyvrbi. Neviem na akom principe to funguje. Mozno je to tym, ze som pokojna a akoby zmierena a ten pokoj potom pritiahne nakoniec to dobre. :D

Je to fakt hra.

anjelik *

Aby si čokoľvek dosiahol, na to potrebuješ mať vôľu. Silnú vôľu. Sila vôle je odvislá od myšlienok. Tie myšlienky ale musia byť také, ktoré vôľu posiľňujú. Na to optimizmus nestačí..na to musíš naozaj ovládať tú ktorú oblasť, v ktorej sa chceš presadiť. Optimizmus je dobrý na to, aby si nestrácal radosť zo života a zbytočne si neatakoval telo chorobou.

Ak sa bezdomovec stane milionárom, je to možné vďaka jeho schopnostiam..tomu, že ich dokáže opäť oživiť a prejaviť. :o) Či je nutné padať na dno.. No ja neviem, ale podľa mňa darmo hlúpy padne na hlavu, rozumu mu to ťažko pridá. :o))

Cariboo

kamaratka mi vysvetlovala ako dosiahnut v zivote cokolvek co chcem, nespominam si na meno knizky, ale zastavoval sa mi rozum nad vetami typu: musis nato neustale mysliet, musis si predstavovat a zit tak ako by to uz bola pravda, musis mysliet pozitivne a tym si to k sebe pritiahnes :D

napriek tomu nezavrhujem motivacnu literaturu ako inspiraciu

Cliattsi

Motivácia - máš peknú prezývku (nemyslím to zo srandy) ale aj Mesačný princ - to sa mi tiež páči, ja si ťa viem normálne aj vizuálne predstaviť :-) (a to nesrandujem, vždy sa mi zjaví taký obraz v mysli takého chlapíka na mesiaci,keď vidím tú prezývku) A Verbenka, to je tuším podľa tých cukríkov :-)

No ,ale chcel som ti povedať jednu vec, ktorú som sa dozvedel v živote už dávno - a keď počujem, alebo čítam o neobvyklých veciach ( ale napr. aj tragické udalosti), tak veľa ľudí na to tak pozerá, že je to neuveriteľné. Ale mňa život veľa naučil (videl som aj počul som) a mám takí heslo, podľa ktorého prijímam realitu a poviem si v duchu, aj pri pánovi Vitalem (aj keď ho podrobne moc nepoznám, ae pôsobí na mňa ako človek plný elánu) že VŠETKO JE MOŽNÉ. A s pomocou tohto prístupu aj beriem život a podobné nečakané a fascinujúce príbehy. Potom ma to tak ukľudní a prijímam tú realitu aká je. Lebo život niektorých ľudí býva naozaj nepochopiteľný pre iných ľudí, ktorí ho taký nezažili.

0vecka

verbenka ma uplnu pravdu... nechapem ye niekto veri takzmto blbostiam... a co sa poyitivneho mzslenia tzka tak vecsina ludi co ma majetok nad milion a ktorzch poynam su skor realisti a mzslia skor realne ako pozitivne...a maju sklon skor riskovat tam kde to ma zmysel ale nikdy do toho nejdu s tym ze to urcite vide ale skor s tym ze ak to klapne tak by to bolo super ak nie tak snad klapne nieco ine...

motivácia

Ja si tiež myslím, že je k tomu treba aj určitú dávku šťastia a aj určité predpoklady ten človek asi musí mať, alebo schopnosti, aby sa z toho vedel dostať. Môj problém pri motivačných knižkách je dodržiavať pozitívne myslenie, čiže na tom to dosť často padá, človek vydrží pár dní byť ako tak pozitívny, ale potom si začne všímať to zlé a je to v keli, potom je človek tam, kde aj bol na začiatku.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Z bezdomovca milionár - Fórum - ZDRAVIE.sk