Z bezdomovca milionár

Moireal

Jim Carrey bol kedysi bezdomovec a teraz je dobre zarabajuci herec. Alebo jeden americky bezdomovec, ktoreho zamestnali ako moderatora v radiu, lebo mal vraj velmi prijemny hlas.

Takze ano, moze sa to stat, ale tiez mali ti ludia velke stastie. Je mi luto, ze aj ostatni take stastie nemaju. A hlavne taki, co sa nie vlastnou vinou ocitli na ulici.

V ekonomicky silnejsich krajinach si zato mozu vacsinou sami ale na Slovensku sa clovek velmi lahko stane bezdomovcom.

Mesačný princ

Cariboo - nemyslel som to zrovna takto, ako si to pochopil.

Myslel som to skôr tak, že ak sa človek len topí a niekto mu pomôže skôr tak nemá takú motiváciu ísť ďalej ako keď sa niekto dostane na úplné dno, dotkne sa ho a odrazí sa od neho. Vo vode trepoce človek, ktorý do nej padol nožičkami a ak necíti to dno, tak sa nedokáže často pohnúť tým správnym smerom s dostatočným dôrazom. Čítaj ma medzi riadkami. Neviem sa vyjadrovať a ľudia ma väčšinou zle pochopia.

nič na tomto svete nie je nemožné, a aj zázraky sa dejú

Cariboo

mesacny princ, budem ti oponovat. ak bezdomovec padne na uplne dno, tak je takmer nemozne aby sa sam vratil do bezneho zivota-hlavne ak pije. odvyka si od pracovnych navykov, od hygieny, straca kontakt s priatelmi,rodinou az mu je jedno ze spi smradlavy na studenej zemi. najcastejsie opity a hladny.cim dlhsie takto zije, tym tazsie je ho postavit znovu na nohy. ti co sa z toho dostali sa podla mna "len" topili.

Cariboo

motivacia, ja osobne takeho nepoznam a berriem to ako ojedinely pripad. navyse nie vsetci su alkoholici a nevzdelani hlupaci. bezdomovectvo ma svoje fazy, v tej poslednej im je uz vsetko jedno. nie je to lahky zivot, ti co sa z toho dostali mali bud stastie alebo velmi silneho ducha. a to ma malokto, preto ich nie je vela.

motivácia

Ahoj verbenka, nepoznám osobne ani jedného, ja som konkrétne o jednom čítal, konkrétne sa volá Joe Vitale, ktorý údajne žil 3 roky ako bezdomovec a teraz si žije ako milionár, nevidím dôvod, prečo by sa zo 7 miliárd nenašiel taký človek,čo to dokáže, A ani prečo by to bolo klamstvo, mám aj jeho knižku. Robí aj nejaké kurzy a tak, takže asi to nebude výmysel.

Mesačný princ

Ono ako sa hovorí...na to, aby sa človek lepšie odrazil , tak musí najskôr dopadnúť až na úplné dno. Ak sa len topí a niekto mu pomôže, tak sa nikdy dna nedokáže dotknúť, odraziť sa a vyskočiť nad hladinu :)

verbenka

A ty osobne poznáš nejakého bezdomovca, ktorý sa stal milionárom, alebo si len oblbnutý americkými motivačnými sračkami, ktoré ľudí len zavádzajú?