Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poškodená chrupavka v kolene

Príspevok v téme: Poškodená chrupavka v kolene
Daniel 1998

Dobrý deň

Chcel by som sa opýtať či by sme mi vedeli poradiť ohľadom môjho zdravotného stavu :

Som aktívny športovec (17) presnejšie futbal a workout. Pred rokom som mal uraz /pravdepodobne následkom toho mi zmäkla chrupavka/ v kolene ktory sa dal za mesiac dokopy hlavne bicyklovanim, o 6 mesiacov som si koleno podvrtol a to neskǒr sa muselo riešiť už artroskopiou (20.9.2015) po ktorej mi doktor povedal ze mam chrupavku v pravom kolene zničenú ako 70-ročný . Namiesto chýbajucej chrupavky( cca1cm) sa mi utvorili nejaka vlakna ktore na artroskopii vypalil následne sa mi to po opeŕacii zalialo krvou,čo doktor ǒcakával, krv mi zatial vyberali 2x ,prvý kŕat 50ml a neskôr už len 10 ml. Ohľadom rehabilitovania mám už plnú hybnosť a chodím skoro normálne. Je nejaká šanca že mi ta chrupavka dorastie , alebo sa vrátim k športu? Doktor povedal že s futbalom a pravidelným tréningom je koniec, ja verím že by ste mi vedeli poradiť kedže som športoval každý deň a život bez toho si neviem predstaviť. Poprípade ktoré doplnky mi najviac pomǒžu k jej obnove ak je to možné.

A ohľadom doplnkov, ktoré brať, zatiaľ berem kolagen forte+ , ale na internete si najviac chvália Agel FLX ktorý ale stojí 70€+ a je ťažko dostupný, viete mi poradiť z vlastnej skusenosti, čo pomáha na obnovu chrupavky?

Za pomoc vopred ďakujem

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poškodená chrupavka v kolene - Fórum - ZDRAVIE.sk