Cmeliak

Príspevok v téme: Cmeliak
ustipnuta

Moze sa stat, ze cmeliaky stipu? Doteraz som od vsetkych pocula, ze sa este nestalo, aby cmeliak niekoho ustipol. Ale mne sa to vcera stalo. Ustipol ma na ruku, na predlaktie tam, kde je koza jemnejsia. Nie je to typicky stipanec ako napriklad od vcely alebo osi. Bolelo to skor ako ustipnutie od mravca. Aj to opuchlo skor ako po ustipnuti mravcom alebo komarom. Zihadlo som tam nemala. Po nejakej hodine mi to odpuchlo a uz som s tym nemala problem. Iba som vedela, ze mi tam asi ostala nejaka tekutinka z toho cmeliaka. Dnes rano, ked som sa zobudila, tak som zbadala, ze to mam riadne cervene a nie len to male miesto okolo, ale asi 5cm na dlzku a 3cm na sirku.Ked si to stlacim, dost to boli. Je to zapalene? Alebo sa mi tam roztiekla ta kyselina z cmeliaka a preto ma to boli? Co s tym mam robit?

BJ_2

Ty sa im divis? Staci si pozriet prve minuty filmu, a od tych oblud by zutekal aj tyranosaurus rex... a este med im tak davat. No to tak iste.

Vcielky uz vycitili kolka bije... ide byt cistka... priroda sa pripravuje na vypudenie nadoru, ktory ju poziera a nekontrolovatelne sa mnozi.

PhDr. Louis Mintal

Ja chytám všetok tento hmyz rovno do rúk a nikdy ma neuštipol - okrem sršňa, zatiaľ sme sa nestretli. Ale čmeliak, osa, včela - dokonca akoby sa ma báli uštipnúť, akoby mali akýsi zvláštny rešpekt. Pozrite si moje videá, ak neveríte. Nájdete ich na stránke PhDr. Louis Mintal, no varujem vás - neskúšajte TO!!!

Mesačný princ

čmeliak má po sršňovi jedno z najväčších žihadiel napustené obrovským množstvom jedu. žihadlo dokáže používať opakovane ako osa či sršeň. Čmeliak nikdy človeka neuhryzne, o tom som ešte ja nepočul ale v minulosti ma poštípal taký ten veľký trojfarebný a to vám neželám zažiť nikomu

ehm

ehm dnes ma uhryzol čmeliak do ruky ked som si zo stromu chcela zobrať kvet a najskôr to strašne štípalo a bolelo , potom mi to prešlo , a čmeliaky hryzu .. a nevim oo tom ze by malo zihadlo ale dobre

Mimulus

Ak nemá čmeliak žihadlo tak ja som ich kráľovná :DDD Má dokonca oveľa väčšie žihadlo ako sršeň a oveľa viac jedu. Koho už uštipol tak ten vie :DDD

sk.wikipedia.org

Planeta Vč

čmeliak nemá žihadlo ale zuby.Takže by vam bolo uplne na prd sa zaoberať žihadlom.Natrite na ranu masť a snažťe sa ho upokojovať,kedže po uhriznuti človeku začina tak trochu [šibať]Ked ste ho upokojili tak mu dajte pohar vody a znažte sa aby sa moc nehybal kde je rana.Po 2-4 Dňoch to bude v pohode :)

domini2010

bol som na kúpalisku a poštípol ma čmeliak ako som stúpil na neho ,,,,,, po pár minútacj mi napuchli psty a noha a mal som to celé červené a nevedel som stým hýbat ,a bolelo ma to ,,,, kedže sme tam boli 3 hodiny tak som si na to nič nedal ,,,, ale ked som došiel domov tak som si dal nohu do studenej vody a fenistil,,,,fakt pomáha ,,,,,,, ale na druhý den ma bolela noha a nevedel som poriadne šlapat a krýval som ,,,, ale už večer to bolo v poriadku lenže neviem či tam mám žihadlo alebo nie