Zabudam

Príspevok v téme: Zabudam
Sario

Dobry den ludia mam 24 rokov , som zdravy ziadne problemy . Vobec som nemaval problemy ake teraz napisem . Ked som bol na zakladnej alebo strednej tak som bezproblemovo pohotovo rozpraval odpovedal a tak .... teraz pracujem uz 6 rok .... uz ale 3 roky zaznamenavam ze ked sniekym rozpravam tak mi vypadavaju slova z hlavy , snazim sa knim dopracovat ale zacnu sa mi tam hadzat ine pismenka alebo volaco potrebujem a zabudnem ( stava sa vela ludom to poviete) ale proste mam to casto uz , a nebezi mi nic ine po rozume len to co chcem povedat a aj to dohovadim ... napr dnes som siel do obchodu a vedel som preco idem a ked som tam siel 300m tak som zabudol , zastavil som a rozmyslal a takto to trvalo 10 min a som sa vratil a aj tak nespomenul a kvoli jednej veci a potom som si spomenul vecer ze smotanu na varenie . Citavam knihy sem tam pomer jednu za pol roka , v dectve som rad skladaval puzzle 3000+ . S priatelkou sa zacinam vadit ze volaco nepovedala ale povedala a potom ma cely den hrizie svedomie ci to naozaj povedala a ja som zabudol asi . Nemavaval som taketo problemy a oblubene ci som zatvoril okno , nechal pusteny plinak ci som to zobral zo sebou aj ked to mam useba . Je to strasne a bol by som rad ak by ste mi pomohli alebo odporucili . Dakujem za dobre odpovede a ospravedlnujem sa za gramatiku

LMarika

Najlepsie by bolo, keby sa bezodmienecne urobilo CT mozgu. K tomu ale aj ine vysetrenia, dobre by bolo neurologicke. Len nedavno bol na Azete clanok, kde sa pisalo, ze mlady chalan v tvojom veku mal v mozgu pasomnicu a este aj larvy a museli mu operovat hlavu. No vidis, aj taketo sa moze stat. V ziadnom pripade nechod po psychiatroch, kym nebudu vylucene uplne, ale uplne vsetky telesne priciny, lebo akonahle zacnes brat psychiatricke lieky, zabudat budes este ovela viac prave nasledkom tych liekov. Dufam, ze ziadne take svinstvo neberies. Ja sama som kedysi stracala pamat a vela zabudala, myslela som si, ze dostavam Alzheimera. A to som mala asi tolko rokov, co ty teraz, mozno o dva, tri viac. Hanbila som sa chodit po doktoroch. Zabudanie sa zacalo, ked som prisla byvat do bytu, v ktorom boli plesne. Ja mam na spory plesni silnu alergiu, ale to som vtedy este nevedela. Byvala som si teda veselo v plesnivom tapetovom byte, ktory bol sucastou budovy postavenej pred prvou svetovou a vytesovala som sa z toho, aku ja mam dobru robotu v zahranici a ako ja slusne zarabam a akych ja mam okolo seba dobrych, milych, zlatych ludi a v akom som ja peknom meste a aka je tu uzasna plavaren... Mesto bolo sice pekne a aj plavaren uzasna, ale byvat v meste, kde su 20-x za den prehanky a celorocne uplne bezvetrie, nie je pre silneho alergika na plesne ziadna sranda, je to skor smutne, mala som kazdy mesiac nadchu a herpes, od zaciatku som sa citila nonstop na odpadnutie, silnejsie pocity na odpadnutie sa striedali so slabsimi pocitmi na odpadnutie a hoci doma u rodicov som spavala takych 7 az 8 hodin v noci a stacilo mi, tak v plesnivom byte som spavala aj 12 hodin, no predsa som sa zobudzala na smrt unavena. Aj sa mi tam tazko dychalo, ako keby mi do pluc neprichadzal vzduch, ako keby som nemala dobre okysliceny mozog, ci co to... No horor! Zabudala som na terminy, vsetko som si musela znacit do mobilu ako debil. Rano som sa zobudzala s tym, ze som nevedela, ci je piatok, ci utorok, ci je januar, ci maj, vedela som len, ze ked sa pozriem na mobil, mobil mi to ukaze, tak som sa pozrela a o pol hodiny som zase zabudla, bola som fakt uplne mimo, este dodam, ze toto stracanie pamate bolo take pomale, chronicke, vydrzala som tam dva roky, aj sa mi obcas stalo, ze som odpadla. Zle som sa citila v byte a zle aj vonku na ulici, kedze alergikovi robi problem vzduch po dazdi a tam bol vzduch nonstop vlhky a po dazdi. Po dvoch rokoch som zanechala dobru pracu a odisla som odtial. Pochopila som, ze v tom meste byvat nemozem. Akonahle som odisla do ineho mesta, kde neprsi a kde fuka vietor a kde nie su ani v byte plesne, zmizli nadchy a herpesy, zmizli pocity na odpadnutie. Pamat sa mi zacala postupne vracat, ale bolo to velmi pomale a trvalo mi roky, kym sa to dalo do normalu. Stacilo odist z plesniveho vlhkeho prostredia a pamat sa pomalicky vratila, dnes som uz so sebou spokojna. Po psychiatroch som chodit nikdy nechcela, take ma ani nenapadlo, vedela som, ze Alzheimer to byt nemoze v tak mladom veku a ze urcite je to len nieco telesne... Odvtedy sa bojim plesni a tapiet a starostlivo si vyberam, kde budem byvat.