Bolesť v podpazuší

Príspevok v téme: Bolesť v podpazuší
Mimka161

Ahojte , už vyše mesiaca mám bolesti v podpazuši už v oboch . Najskor som mala iba v lavej . Išla k obvodnej vzala mi krv , z krvi sa zistilo že mám zvysenu sedimentaciu inak bolo všetko okej . Gynekologička povedala že to moze byt z čohokolvek a viac neriesila . Obvodná mi dala octanovu mast nech si to natieram no bolest nezmizla a stale citim opuch . Za 2 tyzdne som objednana na ultrazvuk ale za tie dva tyzdne asi zošediviem , mám 21 rokov a už sa naozaj vidim pochovana .Keby mám rakovinu lymf, uzlin alebo prsníka zistilo by sa to z krvi alebo by tam bolo nejaké zmeny ? neviete o čo moze ist ? dakujem za odpovede

Mimka161

a este k tomu som dneska zistila že sa mi šupe koža po dlavou pazuchou ...a neviem či to ma nieco spoločne s tym ale vždy ked idem akoby stiahnut brucho tak sa mi neda boli ma to ...neviem to opisat

Mimka161

@drevo dakujem za radu velmi si to vazim a dakujem za držanie palcov moc to pre mna znamena :) a v stredu po ultrazvuku napisem čo zistili ...a anonym ak chces napis mi na nick na pokeci mimka161 mozeme o tom pokecat či mame aj nejake spolocne priznaky :) kazdopadne ti drzim palce nech si zdravy :)

drevo

Ja som po operácii prsnika a lymfatickych uzlin a môžem Ta uistit rakovnu nemáš lebo ta neboli ak by Ta to nebolelo tak by to mohla byt rakovina ale to bude niečo iné vydrž do vyšetrenia tam sa ukáže čo ti je držím ti palce .

|AnonyM|

Ja mam zas už vyše roka niečo z krkom, citim akoby to bol bezbolestný opuch krku na pravej strane. Pred 3 mesiacmi som s tým bol na ORL prehmatal mi krk a povedal že su pozväčšovane uzliny aj mi stekali hlieny po mandliach. Predpisal mi antibiotika na 2 týždne no nic sa nezmenilo. Dufam že to nebude nejaky lymfom, mam len 18 rokov a nechcem uz vymeskavat skolu tak to nejak neriesim teraz

Galapagos

Príznaky sa objavia pri rozsiahlom postihnutí ochorením, alebo keď sa lymfóm prejavuje agresívne a jeho prítomnosť zaznamená celý organizmus. Ide o bezbolestné opuchy krku, pazušnej jamky alebo slabín, nočné potenie, nevysvetliteľnú horúčku, úbytok hmotnosti a únavu, kašeľ a lapanie po dychu či neustále svrbenie celého tela.

Najčastejším príznakom lymfómu je hmatateľná, zväčšená uzlina napríklad v oblasti krku, pazuchy, alebo slabín. Nájdená hrčka však nemusí hneď signalizovať rakovinu. Nahmataná hrčka ešte nemusí byť lymfóm. Je to však dostatočný dôvod na to, aby ste vyhľadali svojho lekára prvého kontaktu.