podviedla som muza

Fleur-de-lis

ja osobne by som sa pozrela na svoju povahu, či tam sú veci, na ktorých treba pracovať (to robím tak či tak, ale v takom prípade o to koncentrovanejšie) pretože som názoru, že veľa vecí sa zmeniť dá a sama som to zažila. Nehovorím o úplnej zmene osobnosti, ale niektoré črty, niektoré slabosti, prosto sú voči druhým viac zraňujúce (egoizmus, závislosť, negativizmus....).

Ak by sa ani časom nikto nenašiel, tak by som ostala sama. To nevnímam ako niečo negatívne. Aj single človek môže mať krásny a plnohodnotný život.

Fleur-de-lis

podľa by bola lepšia úprimnosť áno :) V tomto mám názor, že keď dvaja chcú, zvládnu úprimnosť a to čo so sebou prinesie. Len na to musia byť obaja vyzretý, teda duševne dospelý, ochotní odpúšťať, prevziať zodpovednosť... Je to ideál, ale prečo sa oň nesnažiť? Mne sa to v živote vypláca...

V partnerstve ide o to, že hľadám človeka, ktorý ku mne pasuje... Ja chcem byť so skutočným človekom, nie s obrazom ktorý mi predkladá... k tomu je úprimnosť nevyhnutná...

Ja s tvojim spôsobom partnerstva nesúhlasím, ale máš naň samozrejme právo. Ale myslím si tiež, že tvoje partnerky majú právo vedieť kto si a potom sa slobodne rozhodnúť, či to takto chcú.

A myslím si tiež, že je dosť dôležité aj to, čo nerobím, nie len čo robím :) veď to jedno s druhým súvisí. Vyjadruje to hodnoty človeka...

0vecka

Fleur-de-lis podla mna nie... to co hovoris imho plati pre pripad ked niekoho oklames aby si tym nieco ziskala a on stratil... ked si ale napr zoberies napr muza gaya takpred 100 rokmi ked nemali skoro ziadny socialny status a boli nuteny do svadby so zenou atd... myslis ze v tom pripade bolo lepsie povedat zene ze ho nikdy vzrusovat nebude a nikdy ju nebude milovat a cele to bude len pretvarka??? podla mna su veci ktore ludi zranuju a nema zmysel ich im vesat na nos....

Fleur-de-lis

no ja by som nebola ochotná byť s niekým, kto by mi niečo také robil a tajil. Že by mu ten sex stál za to, že ma takto zraní a oklame. Ja by som sa na takého partnera nevedela spoľahnúť a dôverovať mu tak celkovo.

Ty máš na to iný názor, ale tiež predpokladám nechceš nikomu vnútiť názor, že mať preto zlé svedomie je nepotrebné. Ak tam to zlé svedomie je tak to má často svoj zmysel a je podľa mňa lepšie nepotláčať to, ale to prijať a vysporiadať sa s tým.

Ja celkovo nie som za sex mimo záväzku, teda len z takých živočíšnych pudov, ale keď si toto teraz odmyslím, tak proste mať sex s iným je "ok" len ak s tým partner/partnerka súhlasia. To také, že veď keď o tom neviem tak som jej neublížil. No pre mňa je toto neúprimnosť a pokrytectvo. Človeka tým nenazývam pokrytec, ale zachoval sa podľa mňa pokrytecky a ja osobne celkom neviem ako na tom stavať vzťah...

0vecka

Fleur-de-lis ak by to bolo pravidelne a s tym istym tak by mi to vadilo. Pretoze to by ma ten druhy rovno mohol nahradit. Ak by to bola jednorazovka raz za cas s niekym koho nepoznam, co sa mozno aj deje kedze raz za cas sa ide zabavit bezomna a pride nadranom, tak by mi to nejako moc nevadilo. Akoze by mi to vadilo asi tak ako ked ma nuti ist na vianoce do kostola. Proste ak ju to robi stastnou tak je to pre mna ok.

Fleur-de-lis

Ovecka, no asi vieš aký mám na to názor ;)

Ale teda ak tvoja priateľka spáva s iným, tak podľa toho čo píšeš nerobí nič zlé. Síce by si z toho nadšený nebol, ale nejaké ospravedlnenie či vysvetlenie by si tiež nepotreboval, dobre chápem? Pretože ospravedlňovať niečo čo nie je zlé netreba. A teda mohla by príležitostne ďalej spávať s inými a bolo by to ok pre teba, ak by vám vzťah inak fungoval? To mi vychádza z tvojich argumentov ak ich beriem seriózne a férovo. Takto to myslíš?

0vecka

Fleur-de-lis takisto som len s jednou hovoril o tom ci by jej to nevadilo a myslim si ze okrem tej jednej by to asi vadilo ale imho je v tomto povinnost podvadzajuceho minimalizovat riziko... samozrejme pouzit ochranu a nesmie to byt niekto z okolia... Takisto ked sa ma spytala ci jej budem verny som nikdy nepovedal ano. Inak mna kebye podvedie nejaka tak tiez by som nebol nadseny ale napr urcite by som to kvoli tomu neukoncil. Jedine ze by ten vtah uz bol tak ci tak o nicom a toto by bola len posledna kvapka ale fungujuci vztah by toto imho nemalo ohrozit... Inak vesinou na takuto otazku odpoviem stylom ze ci jej nieje dolezitejsie co pre nu robim ako to co kvoli nej nerobim a ked ten vztah stoji len na tom ze nebudem pokukovat po inych tak to je dost zle...

Fleur-de-lis

respektíve názov témy je podviedla som muža, a podvod je niečo čo nerobíš so súhlasom druhého človeka...