Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo by ste si zvolili vy?

Príspevok v téme: Čo by ste si zvolili vy?
Mesačný princ

Mám problémy s chrbticou. Lekári mi oznámili, že ak spravím jeden zlý pohyb, tak môžem umrieť ale môžu sa pokúsiť ma operovať s tým, že operácia sa môže podariť tak na 20 - 30%. Tie percentá sú vyjadrením toho či prežijem. Ak by sa to aj podarilo a zvládnu to, tak je 10% šanca, že budem ešte niekedy chodiť... :(

Máte nejakú radu?

Moireal

A co znamenaju tie nalezy? Su to nejake loziska alebo co? Upresni. Mozno by sa s tym dalo nieco robit aj bez operacie.

Jedna znama skusala vsetku mozno alternativu, ale ta mala nador v hlave a rastol dalej, no predsalen chrbtica je ine, aj ked ta je zivotne dolezita takisto.

anjelik *

Vytrieskať maximum- aby ma obmedzenie pohybu na vozíku neobmedzovalo na duchu a nepripravilo o chuť žiť. Každopádne, držím palce, aby to dopadlo čo najlepšie. :o)

Mesačný princ

Tak v Ružomberku teraz jeden pacient na toto umrel, a mal o 3 roky menej. Teda niekto mi to hovoril.

Nemám stanovenú diagnózu...mám na chrbtici asi 35 akútnych nálezov a lekári taký stav ešte nevideli :D Ale tak všetko je po prvý raz :D

smilova

Uf, to je dilema. Verím ti, že je to ťažké rozhodovanie, ba čo len premýšľanie. Ja osobne lekárom vo všeobecnosti dôverujem. Ak by mi povedali, že prežijem na 30%, tak zrejme by som na operáciu nešla. A dávala na seba pozor. (Áno, môže sa stať nehoda, že mi zranenie spôsobí niekto iný...) Je to pre mňa ťažké uvažovať nad tým. Pozeral si na nete výsledky ne/operácií ľudí v podobnom stave, s touto diagnozou?

Mesačný princ

Už som sa rozhodol ale ten pocit, že ešte stále v podstate bez problémov chodím mi to rozhodnutie odsúva...

Neviem čo znamená vytrieskať maximum z tohoto všetkého ale tak ok :) môžem sa už len nad všetkým pousmiať, možno je to to posledné čo budú ľudia vôkol mňa vidieť.

Slobodná - Za moje zdravie môže môj osud a to, aké rozhodnutia som v živote spravil. Žiadne neľutujem a tentoraz lekárom verím. Ale karma je aj tak sviňa :D

anjelik *

To už jaká lotéria, toto. :o) Tak vychádzala by som pri rozhodovaní z toho, nakoľko je možné u mňa ten nesprávny pohyb urobiť. Keďže tam vravíš, že je smrť zaručená. :o) Ak by to bolo viac ako isté, tak by som sa nechala operovať, dôverovala lekárom a aj tomu, že to rozchodím. Ak by som to nemohla rozchodiť, akceptovala by som vozík a snažila sa zo situácie vytrieskať maximum. :o)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo by ste si zvolili vy? - Fórum - ZDRAVIE.sk