Ako správne česať vlasy?

Nefritova

a ano, ak su zauzlene, tak cesat odspodu, ale s TT to je velmi rychle, rozcesem najprv spodky a idem hore az ku korienkom. takto sa ti nebudu lamat.

Nefritova

ja mam tiez take vlasy, co sa lubia zamuchlat. nepouzivam kondicioner, len prirodny sampon, po ktorom ale nie je rozcesavanie zrovna lahke. takze niekedy si robim oplach octom (lyzicka jablcneho octa v pol litry vody, alebo citronom s vodou), vtedy idu lahsie rozcesat, to je skoro ako kondicioner. ale niekedy mam pocit, ze vysusuje vlasy, takze pouzivam podla nalady.

moj celkom overeny postup: pri umyti sa snazim len tak volne ich masirovat, ze nie extra a ani nesamponujem dlzky, len pokozku hlavy, aj tak sa trochu samponu dostane na dlzky pri vyplachovani. no a potom niekedy dam ten octovo/citronovy oplach a este raz vyplachnem vodou. ale vacsinou pouzivam len ten sampon, nic ine. potom si vlasy stocim do turbana z osusky, nesucham ich, len ich vyzmykam zlahka este v sprche a potom ich len zabalim do tej osusky. po nejakej chvili osusku dam dole a necham vlasy volne schnut. ked su tak polosuche, tak si ich tak rozdelim rukami, ze akoby precesem prstami a pritom vlastne sa zbavim tych motanic, potom uz pojdu rocesat celkom lahko. no a az su take skoro uplne suche, ale trochu malo este vlhke, tak vtedy ich normalne rozceme tangle teezerom, co je celkom rychla zalezitost. a este si do koncekov votriem trochu takeho orientalnho oleja. mam aj ten hreben s diviacimi stetinami, ten pouzivam normalne pocas ranneho cesania, s nim si vlasy v pohode a rychlo rozcesem (elektrizuju mi po nom, ale to nevadi, dam si trochu vody na ruky a tym si potom prejdem vlasy a je po elektrike). tangla vlastne pouzivam len na tie skoro suche vlasy po umyvani, inak sa denne tym diviacim cesem a do ucesu to dam normalnym takym sirokym klasickym hrebenom, namocim do vody a zacesem a tym sa uhladia, ze neelektrizuju.

cize moja starostlivost o vlasy je velmi jednoducha a rychla a umyvam si raz/dvakrat za tyzden. inak nepouzivam vobec nic typu lak,tuzidlo, gel, taka kura, onaka kura,.. absolutne. len sampon, obcas ocot/citron a olej a raz za mesiac/dva si robim zabal z henny. mam vlasy po zadok a mam s nimi minimum roboty (az sa mi oci pretacaju, ked pocuvam niektore kamosky co vsetko na vlasy pouzivaju a co vsetko s nimi robia a to si kazdy mysli, ze prave ja mam s nimi extra vela prace, opak je pravdou :D) a su krasne.

zuzi74

Tak ten problem so zauzlenymi mokrymi vlasmi maju asi viacere. Skus umyvat v zaklone, pouzit po samponovani kondicioner, aby boli vlasy vzdusnejsie a menej zamotane. A potom len jemne pomackat uterakom, nesuchat a nechat volne vysusit. Ja pouzivam na bezne cesanie tangle teezer, ale vraj su dobre kefy so stetinami z diviaka, mne vsak po nich dost elektrizuju vlasy.