Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Auto a vztah

Príspevok v téme: Auto a vztah
Katkaaaaa44

Prosim Vas,potrebujem velmi surne radu. V lete som si kupovala auto a nemala som dost penazi. Kupovali sme ho aj kvoli dovolenke priatel dolozil chybajucu sumu-cca900e.

Dohoda bola;ze bude napisane na mne a ked mi priatel vrati peniaze,ktore som dala ja-prepise sa na neho.lenze po dovolenke mi povedal,ze on ho nechce,tak bud si ho necham ja alebo sa preda.ja som si ho chcela nechtat.vsetko bolo fajn az doteraz.priatel ma dlhy a teraz mu prislo opat nieco zaplatit,takze pyta odo mna peniaze za auto..tak sa pytam,ci je toto normalne a ,,partnerske" z jeho strany.na zaciatku mi nepovedal,ze mi peniaze iba poziciava.

sewie

ako bolo spominane-ak by auto chcel on, musel by ti vratit peniaze...ak chces auto ty, musis mu vratit peniaze...jednoduche.

Anonymouss

Pripad A (povodny stav): Auto ma skoncit u neho. On ma zaplatit tebe to, co si dala do toho ty.

Pripad B (novy stav): Auto ma skoncit u teba. Ty mu nedas nic z toho, co dal do toho on, lebo to by uz nebolo partnerske... Hm... A preco si ty po nom v povodnom pripade chcela peniaze?

Ferove moznosti:

1.) Auto date na polovicu, on ti doplati 850 eur (tym padom ste obaja dali 1750 eur) a mate to "spolocne". Hocikto si vezme kluce ked potrebuje, raz jeden raz druhy. Problem je pravno-papierovy, ze nemate bezpodielove spoluvlastnictvo a auto moze mat iba jedneho majitela. Tak to aspon spiste vo vhodnej forme pred notarom a peniaze si vymienajte bankovo, keby ste sa rozisli alebo sa nebodaj nieco stalo a doslo by k dedeniu, aby sa s tym dalo aspon teoreticky nieco robit (konzultacia s pravnikom by nebola zla).

2.) Auto si nechas ty, tak ako mal on vyplatit teba, tak teraz miesto toho vyplatis ty jeho, t. j. das mu 900 eur.

3.) Auto sa preda, (pripadnu) stratu si rozdelite na zaklade dohody vopred podla:

- vysky vkladu

- doterajsieho pouzivania auta (kto ho pouzival viac)

- celu ju ponesie on, ak bola explicitna dohoda, ze si ho necha on a teraz ho nechce, cize strata vznikla z jeho straty.

To, ze sa pytas, ci je z jeho strany partnerske, ze chce svoje peniaze tak, ako si ty chcela svoje, sa v anglictine nazyva: "having a cake and eating it too" - chces mat cely kolac a zaroven ten isty kolac aj zjest. Chces si nechat auto a zaroven nic neplatit. Ked ti aj ludia na fore napisu, ze ano, mas pravdu, nechaj si 900 eur aj auto, tak nech sa paci...

Potom druha vec je, ze ste spolu, vadi ti jeho kopa poziciek a hadate sa o majetok. Tak sa vezmite (co ale nemusi byt dobry kauf z tvojej strany pri jeho pozickach ani z jeho strany pri moznych alimentoch a manzelskej podpore a matkocentrickych rozvodovych sudoch) alebo sa proste rozidte. Partnera neprerobis, tyka sa muzov aj zien.

Katkaaaaa44

My sme spolu 9rokov a byvame spolu.auto stalo 3500e.platy mame rovnake.on ma kopu poziciek,ktore si splaca.auto malo byt povodne jeho,ale nechcel ho. On navrhol jeho kupu s tym,ze som ho upozornila,ze nemam tu celu sumu,tak on dolozil.

Mesačný princ

prikláňam sa k tomu, čo napísala Slobodná.

No každý berie partnerstvo inak, má iné predstavy, niekto berie aj 2000 eur ako dar a inému je to blbé...Niektorí partneri si delia financie a iní nie...Je to na zamyslenie, no určite to nie je problém tohoto fóra...podľa mňa by si najprv mala vedieť aký je tvoj partner, aká si ty sama a pochopiť prečo sa toto stalo. Mala si jednoducho očakávania, ktoré sa nesplnili...to sa bohužiaľ občas stáva.

JuhoSlovakia

No dost zalezi aj na tom, v akej hodnote bolo to auto, ake su vaše majetkove pomery, ako dlho ste spolu, akú má pracu on a aku ty. Sú to dost doležite veci. Kazdopadne ale suhlasim s predchadzajucim nazorom, je to od teba dost sebecké. Teda v pripade, ze spolu vazne iba chodite a v blizkej buducnosti neplanujete spoločné byvanie a buducnost. Ináč je to logické. Tiez by som pytal naspat peniaze, ktoré som doložil, ak s partnerkou som iba vo vztahu. Hocikedy mu mozes dat kopacky a on nemá ani auto a ani peniaze, ktoré donho dal :) takže tak

Slobodna

Vsak ti pomohol. Od leta si uz mohla nasetrit aspon cast sumy. Nie ste manzelia, tak neviem preco by ste si mali kupovat spolocne veci a hlavne vnimat ich ako spolocne.

Slobodna

A co si si myslela, ze ti 900 eur len tak daruje? Jeho reakcia je logicka. Ked chces to auto, vyplat mu tu sumu, ak nemas, auto predaj a peniaze mu vrat. Skor z tvojej strany to nie je partnerske, ze mu nechces vratit peniaze, ale auto si nechat chces.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Auto a vztah - Fórum - ZDRAVIE.sk