Dám si vodu!

RNG

Cista voda z vodovou alebo zdrava mineralna voda z flias??

Dovolte mi, aby som sa zasmial.

Aj keby bola voda vo vodarni bezchybna(co zvacsa nie je) , kym dojde na miesto spotreby uz nemusi byt. Do vodneho potrubia napr zemne prudy navrtaju dierky cez ktore sa tam dostava spodna nekontrolovana voda so vsetkymi moznymi zamoreniami. Preto, aby neboli epidemie sa voda chloruje, fluoruje, bromuje atd. Takze sa do nej pridavaju povacsine skodliviny.

Co sa tyka mineralok, je to tak isto spodna voda, nasytena roznymi mineralmi, ktore ma nahodne v ceste a casto su to skodlive alebo aspon zle formy A naviac plasticizery z flias.

Jedine, ako sa da zbavit znacnej casti tychto neziaducich primesi je reverzna osmoza, alebo este lepsie, destilacia.

Ja pijem destilovanu vodu uz vyse 25 rokov, ci uz cistu, alebo prichutenu ovocnymi stavami a podobne. Tak sa branim proti vyse 55 000 roznych chemikaliam, co sa dostava neprestajne do spodnej vody tiez studnicnej a riecnej , nehovoriac o roznych beznych znecisteniach a chlore atd.

Ivan_Hrabon

Jasne, ved naco by sme si dali prirodnu mineralnu vodu s MINERALMI ked si mozme spravit v pohodli domova chlorovu vodu s bublinami... ! To stopove mnozstvo mineralov v chemicky upravovanej vode vam urcite da dostatok mineralov na spravne fungovanie!

Samko122

Rad by som reagoval na clanok. je vidiet je ide o PR vodarni. Nie je pravda, ze na Slovensku je vsade nezavadna voda!! Voda z vodovodu moze predstavovat vela rizik a je potrebne aby sme o tom hovorili a netvarili sa, ze vsetko je v poriadku. Caste odstavky vody, havarie vodovodnych potrubi, vek vodovodnych potrubi ale aj chemicka uprava vody... kontaminacia vody (napr. dusicnanmi, ked prsi na polia), rozlicne bakterie vo vode, chemicke latky a chlor- to vsetko su veci, ktore spochybnuju kvalitu vody. Nie je pravda ze nam tecie len zdrava voda. Voda vyzera cisto pokial je priehladna, ale to neznamena ze taka skutocne je!! Ja si radsej vodu kupim, ako by som mal donekonecna prevarat kohutikovu vodu aby sa dala vobec vypit.