Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

roky vo vzťahu a ziadna debata o budúcnosti

Príspevok v téme: roky vo vzťahu a ziadna debata o budúcnosti
eli22234

Ahojte.. Som s priatelom skoro uz 6 rokov.. Nedavno sme boli na jednej udalosti kde sme sa stretli viacero parikov co sa pozname a spolocne sme sa zabavali..zrazu prisla tema svadba a asi zo 4roch parikov co sa rozpravali ze kto kde bude mat svadbu, kedy atď sme ja a moj priatel boli ticho. Mohla som ich tak akutat vsetkych len pocuvat lebo aj napriek tomu ze tam boli aj pariky co su spolu kratšie ako ja so svojim tak aj napriek tomu uz vedeli rozpravat o svojej buducnosti, ze chceli by ist bybat tam a tam a proste vsetci z nich uz mali nieco naplanovane... Poviem vam..

Ja so svojim priatelim nic...ani raz sme sa nerizpravali o tom kedy by sme sa asi chcelu vziat..podla mna jr podstatne vediet aspon priblizne kesy by to mohlo byt..ved viete aspon by som divtedy nasporila aj nejake peniazky..a ani o spolocnom nyvani nebola este rec...no proste nic..je pravda ze ja estr studujem.teraz som tretiacka na vs a mozno pojdem este dalej 2 roky..ale tak snad o budcnosti sa po tolkych rokoch treba rozpravat nie? Ono to nie je preto zeby som ja nevedela zacat tuto debatu ale na zaciatku tohto roka som sa ho proste opytala len otazku ze ako si to s nami vlastne predstavuje ze ako to s nami bude dalej atd..tak bol ticho a vyslo z neho len A CO SA UZ CHCES VYDAVAT?.. Ako chapete..ja som len chcela vediet ze ako vidi nasu budcnost..a povedal to dost skaredo..odvtedy som sa ho nic nepytala ale ked vidim v okoli pariky co su uz nejaky ten cas spolu a pekne vedia o svojej buducnosti ktoru si.planuju tak som dost smutna ze po tolkych rokoch som v takej.neistote ci ma vidi vedla seba vi svojej buducnosti alebo nie...vdaka ze ste su ti precitali sory ze je ti dlhe..takze len tak zo zaujimavosti by som chcela vediet vase nazory..vdaka.

Fleur-de-lis

príde mi to zvláštne, že po 6 rokoch vzťahu nevieš o čom váš vzťah je. Alebo teda, ako ho partner vníma.

Ako to vnímaš ty? Chcela by si s ním ostať? Vieš si s ním predstaviť mať rodinu/deti? Ste spolu 6 rokov takže by si ho mala dosť dobre poznať... Máš pocit, že spolu viete riešiť problémy? Že viete ako spolu zvládať stresy a zodpovedné otázky?

Neviem koľko má on rokov. Ty si ešte mladá baba. Pokiaľ si šla na výšku po škole tak máš koľko - 21/22 rokov?

Najprv si ty v sebe preber váš vzťah. Len aby to nebolo o tom, že ste spolu zo zvyku plus niečo ako prvá láska.... Manželstvo a výchova detí si vyžaduje silný pár, vyspelý, pripravený sa obetovať... Mnoho ľudí to podceňuje.

Ale teda aj keď sa nebavíme o plánovaní svadby, chápem, že ťa zranila jeho odpoveď. Prišla mi silne defenzívna, a to bude mať nejaký svoj dôvod. Chlapi porovnávania nemajú radi a také témy netreba preberať v štýle, že tí a tí už plánujú to a to... A čo my?...

Ostatných nerieš. Každý pár má svoje tempo a svoju identitu. Ak ty potrebuješ vedieť ako on vníma budúcnosť, máš na to právo. Možno potrebuješ začať nejak tak, aby to nevyznelo, že sa pýtaš na svadbu. Ale pokiaľ nie je schopný sa po 6 rokoch vzťahu baviť o budúcnosti a povedať ti ako to vníma on, tak to nie je v poriadku. Možno to sám vo svojom veku ešte nevie. Ale mali by ste byť schopní otvorene si tieto veci vyjadriť.

Môj manžel niekedy tiež nemal chuť baviť sa so mnou o plánoch, pretože boli časy keď som na veci, čo sa mi nepáčili reagovala silne negatívne a bez toho, aby som sa o to viac zaujímala ho hneď zrušila, že ako môže niečo také vôbec chcieť... Tým chcem povedať to, že ak sa jeden partner o niečom nechce baviť, možno to súvisí so zlou skúsenosťou z minulosti, tak aj nad tým sa zamysli, či nemáš aj ty takúto slabosť a nerád sa preto s tebou baví o nejakých veciach...

kafe

namiesto toho, aby si z priateľa ťahala, akú predstavu o budúcnosti má ON, jednoducho zo seba vysyp, ako si budúcnosť predstavuješ TY. A toho sa drž.

kafe

polovica manželstiev končí rozvodom. Nikdy si to síce neplánovali, ani sa o tom otvorene nerozprávali... ale asi k tomu dospeli nejakým zázrakom, lebo to ani nie je možnééé!

Čo tak byť trochu spontánna a robiť veci aj bez plánovania. Viem, že to moc nefičí a nedá sa s tým machrovať pred druhými 2 roky dopredu, ale je to oveľa príjemnejšie a jednoduchšie.

Skús si naplánovať dopredu prácu, alebo tehotenstvo, nie vždy to vychádza. Život to veľakrát naplánuje trošku inak. Je dobré vedieť, že sa chceš vydať, mať deti a úžasného chlapa po svojom boku.. niekedy to ale víde tak, že najprv máš deti, rozvedieš sa a úžasný chlap príde až trochu neskôr :D Zabiješ sa kvôli tomu?? Veď je to fajn, aj keď je to trochu inak ako to majú všetci ostatní.

No a čo že nevieš kedy sa idete brať a kde budete bývať. Je ti s priateľom fajn? Ste spolu šťastní, bláznite sa, užívate si život? Možno ten pár čo vie termín svadby neni ani z polovice tak šťastný, či spokojný ako ste vy dvaja. A to im chceš závidieť? Nejaký sprostý nič nehovoriaci termín? Ktorí sa dá kedykoľvek zrušiť? Už to hovoril niekto predo mnou, že toto sú presne veci, kde sa ľudia snažia prečúrať jeden druhého - my sme lepší, my sa viac a vrúcnejšie ľúbime, my sa budeme brať na Kanárskych ostrovoch... ano, určite. A o dva roky po svadbe majú už aj rozvod za sebou. Ale osláviť to na Kanárske asi nepôjdu. Šporiť si môžeš aj bez toho, aby si vedela termín svadby, proste si odkladaj na niečo "pekné" čo ťa stretne v budúcnosti. Možno budeš slobodná mamička a to uvidíš, ako sa ti taká kôpka peňazí zíde. Nikdy nevieš :D

hafhafwrr

Neboj sa, ked budes mat 25, najde si mladsiu a ty mozes znova s nejakym princom cakat 5 rokov kym ta neodkopne ;) Tebe predsa bude stacit aky je pekny cukrik lebo vzhlad je zaklad ;) A potom ked budes mat 30 a budes sama tak si mozes kupit toho nejakeho maleho psa kundoliza a do smrti spominat akych si mala dvoch krasnych partnerov :D

SpýtajSa

Preto som vo vzťahu, kde sa vieme otvorene o všetkom porozprávať, a nikdy by som nepokračovala vo vzťahu, kde sa nevieme baviť o všetkom... Čiže jednoducho znova otvor túto tému a stoj si za tým, že chceš počuť, ako to vidí on, lebo nejak to vidieť bude. inak to môže dopadnúť aj tak, ako vzťah mojej známej, kde jej chlap zo dňa na deň povedal, že to chce ukončiť, z ničoho nič... Spýtala sa ho, či je v tom iná, tvrdil, že nie, že chce byť sám. O 2 týždne bol vo vzťahu s nejakou inou, ktorú verejne prezentoval už aj na sociálnych sieťach, predchádzajúcu nikdy. Žiadna spoločná fotka, nič, ale zrazu takýto zvrat - kto nepochopil, že nejde o siete, ale o tú zmenu postoju. Proste je tu vždy možnosť, že keď váš vzťah začal v takom mladom veku, tak možno je v ňom viac-menej už len zo zvyku a nemyslí na budúcnosť s tebou. Otvorená debata vás dvoch, vy dvaja najlepšie viete, ako to je.

Dadula56

Dobre, ste spolu 6 rokov, lenze to je jedno velke ALE, ze ty si tretiacka na VS. Je takmer iste, ze pojdes dalej, naco mat Bc. titul, ked mozes mat vyssi stupen?Cize este mas vyse dvoch rokov, kym vobec co len zacnes uvazovat o tom, ci sa budes stahovat od rodicov, kde vlastne budete zit a ako. A bolo by asi aj zbytocne to teraz planovat, lebo nikdy nevies, co sa moze stat. On nemusi byt zly chlap a nemysliet na buducnost ako to ty vnimas. Jednoducho je mozno prakticky a nevidi dovod teraz rozoberat aku svadbu budete mat.

Ine pariky hm:)strasne usmevne je to, co si popisala, preto ja som nikdy nevyhladavala tieto parikove posedenia,lebo to zasadne prejde do precuravania sa, kto je lepsi. Kolko maju tie ine pariky rokov, maju tie baby prstene na rukach, saly rezervovane, vyzdoba objednana, hypotekarny uver schvaleny?Lebo to mozu byt tiez len reci, ked su cca tvojom veku tak to nemusi vobec nic znamenat a radsej mat rozumneho, praktickeho chlapa, nez velke reci a sluby.

Ak ta trapi buducnost, tak sa s nim porozpravaj, ale nie len naznacovat cosi, normalne sa ho spytaj, ake ma plany s tebou. A podla toho sa zariad.

hehe1

na zaciatku roka som sa ho pytala .... a to cely rok nemas hubu? ved poviem, pocuj drahy, chcem sa s tebou rozpravam a spustim, vy zeny s tymto nemate problem :D treba mat trosku "gule" a nie cakat na zazraky

smilova

A chceš sa už vydávať teda? :-) Čo ti bráni znova začať tému o vašej budúcnosti? Ako si ju predstavuješ ty?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

roky vo vzťahu a ziadna debata o budúcnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk