5 kg dole

silacka

baby ja som dala dole z tuku potenim sa vo fitku. jedla som vyvazene, plus nadalej silovo cvicim a aj na kardio chodim 3x tyzdenne. pouzivam doplnky, ktore objednavam prevazne z 4fitness a sledujem zmeny tela. vsetko to je v hlave, da sa to :)

Martin543

Ahoj :-) Ak chceš schudnúť, môžem ti odporučiť bylinnú zmes Weight Balance, ktorá napomáha metabolizmu a tráveniu, konkrétne tak, že pomáha lepšie spracovať potravu, a teda nebudeš musieť toľko jesť a prijímať nadbytočné množstvá potravy, ktoré sa ti potom nevyužité ukladajú do tukov. Našiel som na túto zmes odkaz tu na fóre, užívam ju už dva mesiace, zatiaľ som schudol práve 5 kíl, viem, že to nie je veľa, ale som s tým spokojný. Uvidíme, ako to pôjde ďalej -odkaz odstránený- :-)

bianka33

mne sa podarilo schudnut prejdenim na raw stravu, zhodila som 7 kilo co mi stacilo a snazim sa ju urdzat, konkretne varim z knihy raw kreacie od plejady skus kuk maju ju v kazdom knihkupectve.

?????

No, tak som to zasa ja, tak som si povedala, že sa to dá. ako som vravela, tak som si povedala, že schudnem, ale mne sa veľmi darilo, tak ti chcem pomôcť. vyskúšaj salsu! dnes som to skúšala s vynikajúcim lektorom-brazílčanom, a aj sme sa nasmiali a som schudla po 2 a pol hodinovom treningu 2kg.a aj keď som sa najedla tak som nepribrala! úžasné. teraz už niečo viem, tak si kukni buď na nete videá, a snáď sa tiež zabavíš!

Gima

Slovo makrobiotika má základ v gréčtine a znamená dlhý život. Filozofia makrobiotiky však pochádza z Japonska: od Georga Ohsawu, ktorý bol presvedčený, že optimálne zdravie je zakotvené v jednoduchom stravovaní.

Po čase sa však dostal až do takého extrému, že odporúčal jesť už len hnedú ryžu a vodu, a tak sa dnes jeho forma makrobiotickej výživy neodporúča.

Makrobiotika odvtedy prešla dlhým vývojom.

Dnes sa považuje za nízkotučnú diétu, ktorá obsahuje veľa vlákniny a navyše, je bohatá na fytoestrogény, ktoré sa nachádzajú v sójových produktoch. Väčšina makrobiotickej stravy sa zakladá na celozrnných potravinách a zelenine.

Základy makrobiotiky

Strava by mala zahŕňať:

Celozrnné potraviny (50 – 60 %): hnedá ryža, jačmeň, proso, pohánka, kukurica. Ovsené vločky, cestoviny, chlieb a pečivo sa môžu jesť len občas.

Polievky (tanier alebo dva denne). Najviac sa odporúčajú polievky miso a shoyu, ktoré sú vyrobené z fermentovanej sóje.

Zelenina (25 – 30 %). Tretina zeleniny by mala byť v surovom stave, ostatok môžete variť, dusiť alebo piecť.

Strukoviny (5 – 10 %): varená fazuľa, hrášok, alebo sójové výrobky (tofu, tempeh, edamame).

Mäsové výrobky sú dovolené v minimálnom množstve, len ryby a morské príšery. Konzumujú sa s wasabi, chrenom alebo horčicou. Ostatné mäso, hydina, vajcia a mliečne výrobky sú zakázané.

Orechy môžete konzumovať v primeranej miere.

Ovocie: je povolené lokálne ovocie: jablká, hrušky, marhule, broskyne, hrozno, jahody, maliny, melóny. Vyhýbajte sa pomarančom, mandarínkam, ananásu, mangu alebo papáji.

Dezert (2 - 3-krát týždenne). Mal by pozostávať z prirodzene sladkého jedla (jablká, sušené ovocie) a prirodzených sladidiel (ryžový sirup, jačmenný slad). Čokoláda, cukor alebo med sú zakázané.

Oleje: tmavý sezamový olej, kukuričný olej alebo olej z horčicových semienok

Koreniny: morská soľ, shoyu (druh sójovej omáčky), ocot z hnedej ryže, sezamové semienka, morské chaluhy

Alkohol: zakázaný

?????

Keď sa stravuješ ako hovoríš normálne,bez pohybu to nejde!, strava by asi mala byť ok ako vravíš, ale keď ťa trápia kilá a nechce sa ti cvičiť, tak neviem ako chceš schudnúť! možno že piješ nejaké zlé vody alebo ako ja ješ príliš veľa ovocia. ja priberám veľmi z neho. jablká, banány... skús sa iba tak prechádzať, ale určite sa odhodlaj!ja keď som sa raz postavila na váhu tak som si povedala tak to teda nie! a išla som to toho! VEľMI TI DRZIM PRSTY! MUSIS SI VERIT A PRECHADZAT SA ALEBO SI ESTE VIAC ZLEPSIT STRAVU.:DD