Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

18 rocna dcera nador prsnika ?

Príspevok v téme: 18 rocna dcera nador prsnika ?
mama456

Prosim vas vsetkych o pomoc moja 18 rocna dcera si po stuzkovej nahmatala hrcku v prsniku , hned isla na sono , kde jej lekarka diagnostikovala birdas 4a co je male podozrenie na rakovinu som , hned jej vzala biopsiu o 2 tyzdne budeme mat vysledky ...som z toho strasne smutna no nedavam to samozrejme najavo ale uplne ma to polozilo

prosim vas ked jej potvrdia , ze je to nezhubny nador aj ten sa musi vyoperovat ?

je taka mlada , viete ake su dievacata v jej veku haklive na svoj vyzor a este prsniky

anjelka777

dcérka nech začne užívat vitamín b17 - marhuľové jadierka ja ich jem cca 6 denne a nech vyradí mliečne výrobky

ewelin2828

verím, že to nebude nič vážne ;) a možno to ani nebude musieť ísť von....aj keď pre pokoj na duši, by to bolo fajn....ale môj gynekológ povedal, že závisí od každej ženy...sú také, čo s tým v pohode žijú...a sú také (ako aj ja), že to chcú za každú cenu dať von, aj keď to nie je nič vážne :)

jazva po cca roku úplne vybledne, toho sa dcérka vôbec nemusí báť ;)...potom nám pls dajte vedieť, ako to dopadlo :)

Ottingerová

Je zvláštne že keď človeku hrozí smrtelné ochorenie, zabudne na výzor, jediné čo ho zaujíma je zachrániť si život. Akonáhle ten veľký strach pominie, už mu prekáža aj malá jazva. Koľko faciek od života musíme dostať, aby sme pochopili čo je v nom naozaj dôležité? Nemala by stačiť jedna?

Kristi_N.

Dobrý deň,

ja mám 22 rokov a pred dvoma rokmi som riešila podobný problém ako teraz vy. Nahmatala som si 2 hrčky v prsníku a spanikárila som, že mám rakovinu.

USG ukázalo, že jedno je cysta, druhá hrčka bola fibroadenóm. Odporučili mi operáciu a rodičia sa po mnohých odporučeniach rozhodli pre Mama centrum v BB. Keď som tam prišla, lekárka mi po vyšetreniach povedala, že operácia nie je potrebná a operáciu zamietla. Odvtedy som bola dvakrát na kontrole a ani naďalej sa na operáciu nechystám. Verím, že toto bude aj Váš prípad.

Držím palce!

Galapagos

Jazva ostane po každej op jedno či prsia či ruka či kde. Je mi to ľúto že v takom mladom veku ale z druhej strany by si mala byť rada že to ona našla ešte teraz mám na mysli v začiatočník štádiu než by si to nahmatať už v pokročilom štádiu alebo oveľa neskôr a uz by jej pomoci nebolo. Mala som koleginu kt mala 2 či 3 deti a odkedy porodila posledné vôbec nechodievala ku gynde. Az po rokoch keď už boli deti dospelé mala nejaké problémy išla za gyndou a o 3 m neskôr nato už zomrela pretože rakovina sa jej už vôbec maternici tak rozšírila že aj vedľajšie organy postihla. Viem toto nemá s tvojou dcérou nič spoločné. Tvoja dcéra je velka a silná a ona to zvládne. Lepšie ostať zdravá a živá tá jazva už bude to najmenšie čo ju bude trápiť alebo čo by teba trápiť malo!

mama456

ewelin2828

dakujem za povzbudenie , tiez pevne verim , ze to nie je nic zle...

ked budeme mat vysledky chcem ist za primarom na chirurgiu , ci to treba vybrat .., co by som ale nerada , ved dievcata v jej veku su tak citlive na svoj zovnajsok ...

neostala vam nepekna jazva po operacii ?

ewelin2828

ak sa biopsiou potvrdí, že je to neškodná cysta či fibroadenóm, nemusí to ísť von :) ja som mala spomínaný fibroadenóm a lekári mi povedali, že si to nemusím dať von, že je to zbytočné..stačí to raz za rok-dva skontrolovať...ale mala som to stále v hlave, tak som si to dala vybrať, aby som mala pokoj....vaša dcérka je mladá...nemyslím si, žeby to bolo niečo zhubné....mladé dievčatá mávajú veľmi často v sebe nezhubné hrčky kadejaké....držím palce ;)

ivobrick

To vobec nemusi byt ani jeden typ nadoru. Je tam sanca 20 - 40%.

Acko je do 13% na zhubny nador.

A hej, musi sa odstranit v kazdom pripade /hocico/, tak si daj pozor kto a kde to bude robit, nech ju nedokatuju..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

18 rocna dcera nador prsnika ? - Fórum - ZDRAVIE.sk