Ako povedat ze som bola znasilnena?

sewie

pokial neudes klamat, tak nie, proste povedz tolko kolko zvladnes, nemusis byt uplne konkretna, ale ak pouzijes spravne slova tak si to domysli a uz to nebudes musiet vyslovit

nechcempovedat

prepacte, pisem znova...zatial sa mi to nepodarilo, ale chcela by som to povedat tak, aby to nebolo uplne jasne co sa stalo, ale aby to stacilo ako vysvetlenie, preco je to tak ako je. Myslite ze by to bolo nefer voci nemu? ze nie som uprimna...

sewie

nechcempovedat,

aspon ciastocne chapem ako sa citis. ja som pred par rokmi zazila pokus o znasilnenie a tiez som to hodne dlho nechcela nikomu povedat, hambila som sa, citila sa hrozne...ale pravda je, ako uz bolo povedane-to nie je tvoja (ani moja ) hamba!je to hamba tej prisery co sa k niecomu takemu znizila! ej to hamba toho tvora co sa znizil na tu najnizsiu uroven bytia!

ja som tiez kvoli tomuto mala problemy...a stale mam...a snazim sa ich prekonat a tazko verim chlapom...ale ak ten o ktoreho sa teraz zaujimas je niekto koho mas rada a vies si predstavit byt si s nim blizsie, tak by si mu to mala povedat....mala by si mu dat sancu aby ta pochopil...

Biela Kobra

V prvom rade, nie je to tvoja hanba. Áno, chápem, je to tvoje tajomstvo, a pravdepodobne si s tým nešla ani na políciu, nie si bohužiaľ prvá ani jediná, čo sa snažia tento zážitok pochovať k v sebe a nikdy sa k nemu nevracať. Ale nie je to tvoja hanba. Ty si neurobila nič zlého tým, že si bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste či s nesprávnym človekom.

Ako už bolo povedané nižšie, ak je ten chlapec inteligentný, citlivý a máš pocit, že by z vás dvoch mohlo niečo byť - veď určite túžiš po láske ako každý, tak mu to jemne povedz. Povedz, že máš traumu z minulosti, a preto tvoje správanie nemusí byť vždy ideálne, hlavne čo sa týka intímnosti, a tiež je pre teba ťažké sa s tým niekomu zdôveriť, pretože to s tebou pôjde celý život. Dávkuj mu to postupne a zrejme sa ťa sám spýta, čo sa ti vlastne stalo. Potom zváž, či mu povieš všetko. Ale ak mu nepovieš nič, začne si dačo namýšľať, a bude to ešte horšie.

IMHO, väčšina správnych chlapov má v sebe ochrancu. Chce chrániť svoju ženu, svoju rodinu pred zlom. Ak k tebe čo len trochu niečo cíti, mal by automaticky pocítiť túžbu zabrániť, aby sa ti už nikdy nič podobného nestalo. Dúfam, že toto je jeden z nich, držím palce.

nechcempovedat

dakujem... myslim si, ze uz nieco tusi. nie som si ista ci chcem aby to vedel prave dotycny clovek, lebo je to pre mna neskutocna hanba preto cim menej ludi to vie, tym lepsie... trochu sa bojim ze ked mu to poviem nezvladnem to prave ja a zacnem sa mu vyhybat, pretoze sa budem hanbit. a pridem onho tak ci tak. neviem.

Filip TT

Caribo to vystihol dobre. Zdoverenie sa s takouto hlbokou traumou navodzuje pocit dovernosti v tom vztahu a vylucnosti toho vztahu medzi inymi vztahmi. Uz to nie je len tak. Zazil som to, ked sa mi zdoverilo jedno dievca s niecim, co sa hanbila povedat inym, citil som potom k nej nieco viac, aj ked sme spolu nechodili.

No ale to zdoverenie dobre zvaz, ci je na to tVoj priatel zrely, lebo ak by to nemal prijat s uplnym porozumenim a sucitom, velmi ta to zrani. To je to riziko.

Cariboo

lalalalle to napisala pekne, zakladatelke prajem vela sil a dufam ze odteraz sa ti bude uz len darit :)

PS:kebyze mi niekto povie/zdvoveri sa s takto zavaznym problemom asi ho budem uz len na rukach nosit a snazit sa robit vsetko preto aby bol statny. Takze sa neboj, ak mu mozes doverovat, povedz mu to a hlavne daj mu cas spracovat pocity.a do nicoho sa nenanahlite.