Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ chodí von s kamarátkami - ako toto vnímate vy?

Príspevok v téme: Priateľ chodí von s kamarátkami - ako toto vnímate vy?
kernac

Potrebovala by som počuť váš názor na vec. Som s priateľom rok, všetko je perfektné až na to, že v jednej veci sme rozdielni - on má potrebu sa stretávať s kamarátkami a ja s opačným pohlavím túto potrebu nemám. Cez leto som bola na študijnom pobyte na mesiac v Anglicku a za ten čas šiel s jednou z kamarátok stanovať, s ďalšou zase posedieť na pivo, o týždeň neskôr na oslave zaspali spolu v posteli, nič spolu nemali. Vadí mi aj, keď si s nejakou ženou píše (obzvlášť keď vidím že tá žena má k nemu sympatie) alebo skrátka ide s ňou von. Je to adekvátne? Čo mám s tým že žiarlim robiť?

kernac

Ďakujem vám za zaujímavé odpovede, ako vidím máte rôzne názory. Mesačný princ, áno samozrejme že som si vybrala môjho partnera ja sama a som za to zodpovedná, netvrdím že nie. To ako tu zubami nechtami obhajuješ ako je v norme chodiť s kým chceš kam chceš je síce zaujímavé, ale aj na mňa už príliž. Veď predsa ho nechávam chodiť kam len chce, len sa pýtam na názor či mám právo cítíť sa minimálne divne ohľadom tohoto. Takže, ďakujem za názor.

Ďakujem ostatným, z toho čo som pochopila si myslíte, že sa právom takto cítim... Nemáte s takýmto niečim skúsenosti? Mal už aj narážky erotického znenia na našu spoločnú známu, samozrejme sa to kumne dostalo. Natom ale nezáleží, ide oto či je predpoklad na to aby ma podviedol, prípadne čo ste vy robili ak sa vám niečo takéto stalo? Nechcem ho kopnúť pretože ho milujem...

Lolinka

Ja rozhodne nie som zástanca neustáleho sedenia doma či víkendov strávených v nákupných centrách. S priateľom chodíme do hôr, na túry, sme sa takí našli a toto nám vyhovuje. Rozdiel je ale v tom, že väčšinou chodíme sami dvaja a sem-tam niekoho priberieme. Nechodíme tak, že on s kamoškou a ja s kamošom, keď sme raz vo vzťahu, tak by to bolo myslím dosť divné a normálny vzťah by to určite nebol. Keby sa aj stalo, žeby on z nejakého dôvodu nemohol, tak by som nešla ani ja, veď pôjdeme inokedy, ale určite by som nešla kvôli tomu pod stan či do postele inému chlapovi. To by sa nám vzťah za chvíľu rozpadol tak ako sa rozpadol tebe.

Mesačný princ

Aj tak si stojím za tým, čo som napísal. Je mi úplne ukradnuté, že mám takýto pohľad na toto ale jednoducho už by som nezniesol vedľa seba niekoho, kto by žil svoj život podľa toho čo sa má a patrí. Prečo by napríklad moja partnerka nemohla ísť so mnou na tú stanovačku, prečo by som tam nemohol vziať malé deti??? Viete koľko ľudí chodí s malými deťmi na takéto akcie? :D No dobre len 5% ale už som sa poučil :) Ale aj tak, nie je to len o stanovačke! Jasné, že keď prídu deti a rodina, už je to o inom a treba prehodnotiť určité skutočnosti ale prečo si dovtedy neužívať život? Prečo by sme mali všetci len cez víkendy navštevovať rodinu druhého partnera alebo sobotu stráviť nakupovaním alebo prechádzkami po obchodných centrách. Mám jednoducho na to takýto názor. Nie každý človek mení svoje priority a ja zrovna nepatrím k tým, ktorí sa riadia podľa niečoho, čo sa má, čo sa patrí alebo čo je správne...omg. A je mi úplne u prdele či ostanem sám a či to niekomu vadí, pretože ak si jedného dňa nájdem partnerku, a bude ma mať naozaj rada, tak budeme kompatibilní a preto si nebudeme nikdy nič vyčítať. Budeme jednoducho ladiť a budeme si dôverovať.

a na margo stanovania či výletov vo dvojici len toľko...každý nie je ako ja a toto je nanajvýš zvláštne. Šiesty zmysel nezvykne klamať ale preveril by som si to na tvojom mieste ak mu už nedôveruješ. To, že ti to vadí je len a len tvoj problém! Ty si si takého partnera vybrala a buď ho vymeň alebo plač celý život. Človeka nezmeníš!

0vecka

podla mna ak takto chodil s tymi istymi kamaratkami stanovat atd aj predtym tak by to bolo aj ok ale inak je to dost divne...

podla mna take stanovanie ak isiel len on a ona je intimnejsie ako take rande a ak je vo vztahu s tebou tak by to mal robit minimalne za tvojim chrbtom....inak neviem odkial beries tu istotu ze so ziadnou nic nemal

sususu

Mesacny princ - to je predsa uplne jedno ci chodili na stanovacky od detskeho veku. Zivoty a priority sa v zivote menia. V dospelom veku si clovek hlada partnera s ktorym bude podnikat taketo veci. Netvrdim ze je na tom je nieco zle lebo naozaj moze ist o priatelstvo ale proste uz je to nevhodne pokial si vo vztahu pretoze takto davas svojho priatela/ku do pozicie ked neciti pokoj pretoze to uz prechadza hranice. Nikto nomalny kto miluje by sa necitil takto bezpecne. V peknom vztahu sa musis citit bezpecne. A to je vtedy ak ten druhy mysli na tvoje pocity.

Lolinka

Mesačný princ predsa môžeš mať kamarátov a kľudne aj kamarátky aj keď si vo vzťahu. Ale určité hranice treba rešpektovať a nezachádzať za ne. Ťažko súdiť čo u vás s manželkou bolo, či to ona preháňala alebo mala pocit, že sa jej dostatočne nevenuješ ako manžel a všetci iní sú pre teba dôležitejší. Evidentne ste sa k sebe nehodili. Môžeš si nájsť takú čo rada chodí do spoločnosti a bude s tebou rada chodiť medzi kamarátov, stanovať, na výlety s nimi a pod. Len tiež sa neoplatí prekračovať určité medze a takýto život sa nedá až tak veľmi praktizovať, keď prídu deti. Keď tvoja žena bude s bábätkom doma, lebo s ním stanovať samozrejme ísť nemôže a ty si zatiaľ budeš chodiť stanovať s kamarátkami a spávať s nimi v posteli, tak ťažko čakaj pochopenie. Proste je určitá hranica, za ktorú sa nemá ísť a tiež ak si chceš niekedy založiť rodinu, tak je treba poznať čas, kedy sa ukľudniť a viac sa venovať rodine. Až deti podrastú, tak kľudne zas môžete chodiť stanovať aj so všelijakými partiami, kamošmi, kamoškami, ich deťmi a pod.

prezyyyvka

Nechce sa mi čítať komentáre. Môj názor je, že vo vzťahu musia byť obaja spokojní a ak sa to tebe nezdá byť v poriadku, že má tak extrémne blízke vzťahy s kamarátkami (a ktovie či nie aj niečo viac, nebola si pritom), tak si to s ním musíš vydiskutovať, aby to nebolo príliš, alebo nepokračovať v takom vzťahu, ktorý ti ubližuje a nemieni to zmeniť. Podľa mňa je to férová požiadavka. Tiež by som to nezniesla, zdá sa mi to absolútne nevhodné.

Mesačný princ

Tak najskôr som ozaj divný ak to vidím inak...Hm...

A nemyslím si, že tu ide o nerešpektovanie partnera či úctu k nemu ale o to, že.... ale najskôr to vidím ja zle preto som sám. No ja som takto o priateľov prišiel. Či už kamarátky alebo kamarátov. Najskôr to bolo o tom, že mojej priateľke prekážali kamarátky a keď sme sa vzali, tak som nemohol ísť ani nikde s kamarátmi. Darmo som ju volal, zaťala sa a hotovo... ale nemá to cenu sem písať... Najskôr by sa mali všetci správať podľa tohoto vzorca...Som rád, že tento návod nerešpektujem a že slovné spojenie ,,patrí sa,, nepovažujem za svoje.

Lolinka

No ja vo vážnom vzťahu by som takisto nechodila s kamošmi opačného pohlavia stanovať a nespala s nimi v jednej posteli - z ucty k priatelovi. Neviem si predstavit chlapa, ktoremu by nieco take nevadilo. Mozno len uplnemu flegmatikovi alebo niekomu, kto ma ma na haku. Takze opacne by to malo fungovat tiez. Asi by si si mala najst ineho priatela, lebo s tymto stastna nebudes. Pritom vacsina muzov sa k tebe takto spravat nebude. Najdi si niekoho, kto si ta bude viac vazit.

sob rudolf

Samozrejme, že sa snažím robiť všetky tie veci, o ktorých viem, že môjmu partnerovi vadia. Často a vo veľkom štýle. Robiť niekomu naprotiveň je neoddeliteľnou súčasťou mojej dokonalej osobnosti.

A teraz smrteľne vážne. Ak viem o niečom, čo môjmu partnerovi na/v mojom správaní prekáža (a nie je to úplná chobotina), snažím sa to nerobiť. Alebo aspoň nie okato, pred partnerom, verejne, veľa... atď. Podľa mňa je znakom dospelosti a "partnerskosti", vychádzať svojej polovičke aspoň ako-tak v ústrety, nehádzať vzťahu polená pod nohy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľ chodí von s kamarátkami - ako toto vnímate vy? - Fórum - ZDRAVIE.sk