Čo sa vlastne deje vo svete? Prečo je vojna?

Príspevok v téme: Čo sa vlastne deje vo svete? Prečo je vojna?
luciken

Ahojte,

nie je mojim zámerom provokovať. Prosím Vás, mohol by mi niekto tak stručne a jasne vysvetliť, prečo sa národy naťahujú medzi sebou? Čo sa vlastne stalo a o čo komu ide? Stále vidím niečo v médiách, viem, že sa v Paríži strieľalo, že sa zostrelilo ruské lietadlo, ale prečo? Kto je proti komu? Existuje nejaká objektívna pravda, a nie všakovaké špekulácie? Lebo čítať niečo na nete je ako pozerať nejaký nonsens film. Môže mi niekto napísať tak po lopate, čo sa stalo?

D...a

Pred dvomi dnami som tu pisala, no zahadne mi zmizol moj text, takze len v kratkosti. @Prezyvka, nejako to mas popletene, nie? Zostrelenie ruskeho lietadla Erdogan uz lutuje. Bol to ohavny cin a strielanie do parasutistov - zivych tercov je vylozene vojensky zlocin! Pravdaze vadil Turkom Putin, lebo nahana teroristov IS, od ktoreho kupovalo Turecko NACIERNO ropu. A keby tam teraz namiesto Putina sedel niekto iny, mohla byt z toho vojna. Velke stastie, ze Putin to riesi len sankciami. Zatial! O Ukraine sa nebudem rozpisovat ale vidiet, ze ani v tom nemas zial prehlad. Ani sa vlastne necudujem, lebo väcsina slov.medii vidi svet z nejakeho cudneho uhla.

Gima

Celu tuto medzinarodnu blamaž zhrniem do jednej vety. Chujer trpi neskutecnym chujerizmem.

Myslim vojny, unosy, vraždenie.... Za tym vsetkym je mužske ego a totalny marazmus.

Prezyvka055

No vysvetlenie je jednoduche

Pariz -> vymatene hlavy zmanipulovane nabozestvom a vierou v imaginarne veci robili bordel

Turecko -> rusi si mysleli ze ked sa mohli nasackovat beztrestne na ukrajinu tak si mozu aj z turkov robit dobry den.

Slobodna

Vazne? Tak to sa teda mylis a este sa na svojej hluposti aj smejes. Asi to bude tym, ze nevidis dalej ako po svoj nos.

Prirodne zdroje sa vycerpavaju ovela rychlejsie, nez ludia tusia.

Mesačný princ

Ropy je všade dostatok :D

Podľa mňa nemajú Američania kam umiestniť svoj zbrojárenský potenciál a krajiny, kde tá možnosť bola už zbombardovali a tak sa potrebujú dostať ďalej.

Ja by som všetkých tých ľudí poslal do Ameriky.