keď si v práci /kolektíve/ iný svojský

anti-human

veľmi múdro, áno robila som si aj sama v zahraničí ale tu na sk je to tak... nuž sú takí čo mi uznajú ale viacmenej len medzi mnou a dotyčným ;) ale ja si budem držať svoju individualitu predsa svoju svojskosť nebudem potláčať a koli sympatiím sa meniť nebudem :)

Slobodna

Ritkolizaci su ovce bez vlastneho nazoru, takze sa dost cuduju, ako si moze niekto nieco tak nepripustne dovolit, ako je povedanie vlastneho nazoru. V podstate ta obdivuju, ze mas dve veci, ktore im chybaju a to nazor a odvahu ho povedat.

Je to sice neprijemne, ked sa nik z kolektivu k tebe neprida a hoci nevyjadri suhlas s tvojim konanim nahlas, ver, ze mnohi ho vyjadria potichu.

Je to super mat vlastny nazor a povedat ho nahlas, no mnohi vedia, ze im to v praci aj tak nijako nepomoze, tak sa naucili cusat a kyvat hlavami. Na Slovensku sa silne individuality nenosia, ved uz od zakladnych skol nas ucili nevytrcat z davu, potlacat individualitu, kreativitu a talent. Zaclenit sa do nezmyselnych tabuliek, na rozdiel od zahranicia, kde vnimaju a podporuju individuality, pretoze tie robia svet vynimocnym a krasnym, nie seda, jednoliata masa oviec.