Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Co so zivotom?

Príspevok v téme: Co so zivotom?
Smutnaaaaa

Ahojte, po SS som odisla na VS, no vykaslala som sa na nu uz po prvom semestri s tym, ze pojdem na tu skolu kde som momentalne, no teraz, ked som uz v druhom rocniku, prisla som na to, ze ma to absolutne nebavi, neviem si predstavit, ze by som sa tomu odboru venovala aj ked je perspektivny a ani tu skolu nezvladam. Vobec neviem co robit. Nemam ziadnu motivaciu, trapim sa. Nevidim ale ziadnu cestu ako z toho vyjst. Ja totizto netusim, co by som chcela v zivote robit. Vobec neviem. Nechcem odist zo skoly a skoncit na urade prace, ale tu skolu zacinam pomaly ale isto neznasat. Ma tu niekto ten problem ako ja? Co by ste robili na mojom mieste?

Dakujem za rady.

baks

a čo tak založiť si nejaký podnik ? nerozmýšlala si niekedy nad kaviarňou, alebo nejakou firmou na výrobu niečoho ?
skús sa vzdelávať aj neformálne , prečítaj si kiyosakiho, pozri si videá na YouTube o podnikaní, choď na školenie. vždelanie nieje len škola a poznatky môžeš získať aj inak a mnohokrát oveľa účinnejšie. samozrejme musíš byť na to typ. prípadne odíď do zahraničia ako au pair alebo niečo také. Si v postavení kde to bez risku nepôjde. Vzdelanie nieje len škola a živobytie nieje len zamestnanie.

mam56

Mne to tu všetko príde divné. Čo so životom? Asi sa len trápiť, pretĺkať sa životom alebo sa snažiť s tým nejako vybabrať.
Ja už nechcem mať s nikým nič, maximálne s najbližšou rodinou a synom. Vzťahy s cudzími stoja za prd makový. Prečo by som mal mať vzťah k cudzím ľuďom a zaťažovať sa ich problémami?
We are living in the jungle. Ak ste na to neboli pripravení, Pech.
P.S. Dajú ti el. šoky a bude ti drbať tak ako mne. Fucked ďakujem. Radšej scípnem aj bez tých quasi liečení "démonov":-)

Smutnaaaaa

No, ako by som to mohla zistiť mi nepovedala, ale môžem sa s ňou kedykoľvek stretnúť, čiže o tom môžme pokecať. :)
Skôr mi hovorila, že mám ďalej rozvíjať to čo mám rada a tej škole by som mala dať ešte jednu - poslednú šancu s tým, že mám do toho dať všetko a ak to nevyjde, tak to mám naozaj nechať tak a ísť inou cestou. Rozprávali sme sa síce krátko, ale dala mi do hlavy pár ideí, čiže uvidím. Je mi lepšie ako pred tým. Rozhodne to musím riešiť, pretože ako mi sama povedala, ak to nechám tak, nič sa nezmení samé od seba.

Fleur-de-lis

odporučila ti aj niečo smerom, že ako zistiť čo by si mohla robiť?
Tak máš teraz trocha nádej, či? Tak som rada :)

Smutnaaaaa

Ahoj Fleur, bola som dnes vonku s tou psychologičkou. Nerozprávali sme sa dlho, tak pol hodinku, ale keď si ma vypočula, skonštatovala, že možno by bolo fajn to už dokončiť, keďže mi chýba len rok a pol, a potom sa tomu síce venovať nemusím, ale mám aspoň niečo. Na druhej strane, hovorila, že ak sa tam mám do konca štúdia trápiť a nechcem sa tomu smeru vôbec venovať, mala by som to nechať tak. Dala mi pár dobrých rád, začnem to riešiť a uvidím. Snáď sa niekam dostanem.

Fleur-de-lis

Hej, chápem tú dilemu, na prd...
Ja som bola pár rokov vo vzťahu na diaľku(rôzne štáty), ale tak nejak sme od začiatku vzťahu vnímali, že v sebe obaja vidíme potenciálnych partnerov na život, no a zvládli sme to...

No ono sa tá etapa časom niekam posunie... Niečo ťa dotlačí do rozhodnutia, alebo blikne svetielko.... :) Nejak sa cez to proste prehrýzť a nestrácať nádej.
Daj vedieť ako po tom rozhovore s psychologičkou.

Smutnaaaaa

Ja som chcela ist vela rokov za cukrarku, no potom som to zmenila na to, co studujem teraz. Je to skvely odbor s dobrou perspektivou, len to nezvladam.
Sama si privyrabat pecenim tort by som asi nezvladla, ale pozerala som pracu v cukrarni, len vsade chceli vyucenie alebo prax. :( Pozeram rozne prace, administrativu, predavacky a pod. Dnes mi volali z jednej spolocnosti, tak uvidime co to bude.
Vo stvrtok sa idem porozpravat s jednou psychologickou, snad mi poradi, resp. mi bude stacit ak si ma aspon vypocuje.
Uvazovala som aj nad tym, ze by som isla do Anglicka, aspon by som si zlepsila anglictinu, no vaham kvoli priatelovi. Mam dilemu a neviem s tym pohnut.

osobnyrast

Pekný dník Vám želám.

Hľadám ľudí, ktorí majú záujem zmeniť svoj život a budu na sebe pracovať. Nedávno som objavil Neurolingvistické programovanie a zistil som, že s jeho pomocou viem rýchlo zmeniť môj život.

Mám skončenú psychológiu zaoberam sa hypnozu, NLP. Zaujal ma aj autogenny trening.

Kurzy v uvedenej oblasti sú pomerne drahé, preto spájam ľudí do svojpomocnej skupiny, môžeme sa spolu naučiť nové veci.

Napíšte mi osobnyrast@seznam.cz

Lubo

Fleur-de-lis

Píšeš, že aj napriek tomu, že ťa bavilo pečenie. Takže si rozmýšľala aj niečo tým smerom? Nechcela by si si skúsiť privyrábať pečením tort? Alebo si hľadať prácu niekde v cukrárni? Možno len pomocnú na začiatok...
Alebo niečo s deťmi. Popozerať aké sú v okolí centrá pre deti a skúsiť si dať žiadosť tam alebo sa ponúknuť ako dobrovoľník....

Neviem no. Pokiaľ tú školu vedomostne nezvládaš plus v tom nevidíš zmysel, no aby si sa tak akurát do depresie z toho nedostala...
Ak sa ti nedarí nájsť si prácu na Slovensku tak možno skúsiť na čas zahraničie. Možno sa ti medzi časom vyjasní čo by si chcela a vyštuduješ niečo ešte, alebo ti bude stačiť nejaký kurz... S vysokými školami sa to aj tak preháňa...
Alebo ozaj skúsiť ešte nejakého poradcu o povolanie. Tie testy na nete, neviem, mne máloktoré prišli naozaj dobré. Spravila som si ich tiež kopu ;)
Akú prácu si si skúšala doteraz hľadať?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co so zivotom? - Fórum - ZDRAVIE.sk